MENU

ZAJÍMAVÉ ČLÁNKY

Hubnutí ->
Nemoci–studie ->
Novinky ->
Strava ->
Zdraví ->
Životní styl ->

TOPlist

Natural ActiFruit Cranberry

Natural ActiFruit Cranberry
Jedinečná silná komplexní formule na močové cesty
Spojuje sílu brusinek, cordycepsu, borůvek ,heřmánku a šípků

Močové cesty potřebují speciální péči, ať už trpíte akutním zánětem, chronickým zánětem nebo jde o preventivní opatření. Klikva velkoplodá – brusinky a borůvky pomáhají léčit zánět přímo, Cordyceps  se postará o podporu imunity, heřmánek pomůže utišit bolest a spolu s brusinkami a vitamínem C z šípků vám pomohou zbavit se bakterií z močových cest.

Léčebné účinky brusinek jsou vědecky ověřeny při léčbě zánětů močových cest, kde  brání bakteriím v uchycování na stěnách močového měchýře a močové trubice.


Jak brusinky fungují?

Brusinky obsahují látky zvané proanthokyanidiny, které se řadí mezi flavonoidy. Proanthokyanidiny (PAC) mají schopnost pokrýt sliznice v těle jemným ochranným filmem, na kterém se bakterie nejsou schopny přichytit. Ty se poté odplaví z těla pryč močí. Proanthokyanidiny ale nechrání pouze močové cesty, zahraniční studie zjistily, že mají pozitivní vliv na stěny žaludeční sliznice, dásně a mohou napomoci i zdravému chodu srdce. Brusinky jsou také silnými antioxidanty, jež chrání před volnými radikály, které mohou způsobit revmatická onemocnění, arterosklerózu a celkově oslabovat organismus.

Už američtí indiáni věděli o brusinkách, že neslouží pouze jako potrava, ale také jako lék. Mají silné antibakteriální vlastnosti, zmírňují bolest a usnadňují hojení ran. Proto se také k výrobě brusinkových doplňků spíše, než u nás známá brusnice brusinka používá kanadská nebo americká klikva velkoplodá (Vaccinium macroarpon).

Kdy Natural ActiFruit Cranberry pomáhá?

Prevence proti zánětu močových cest

Zánět močových cest prodělalo až 80 % žen v České republice a 15 % z nich opakovaně. Ať už patříte do jedné nebo do druhé skupiny jistě víte, že prevence je v případě tohoto velice nepříjemného onemocnění základ. Teple se oblékat, neprochladnout, pít dostatek tekutin a přísná hygiena bohužel nepomohou vždy. Je dobré proto sáhnout po vyváženém doplňku stravy, který zajistí ochranu močových cest a podpoří imunitní systém, aby se mohl bakteriím v močových cestách bránit. Natural ActiFruit Cranberry  a Borůvky spojují silné protizánětlivé a protektivní účinky PAC z brusinek a borůvek, polysacharidy z Cordycepsu sinensis podporují imunitní systém a tišící účinky heřmánku pravého (Matricaria recutita). K podpoře imunity neodmyslitelně patří i dostatek vitamínu C, který v přípravku naleznete v přírodní podobě z extraktu z šípků.


Brusinky je především vhodné užívat jako prevenci  při opakovaných zánětech, samovolném úniku moči i problémech s prostatou. Víte ,že brusinky rovněž zamezují tvorbě zubního kazu, ovšem jen v přírodní formě kdy neobsahují přidaný cukr. Brusinkové džusy, marmelády apod.  obsahují vysoké procento cukru a pro tento účel jsou zcela nevhodné. Také diabetici musí užívat brusinky pouze v přírodní formě


Cordyceps sinensis 

je má široké využití v tradiční čínské medicíně. Harmonizuje tělesné orgány a systémy, čímž navozuje tělesnou rovnováhu a synergii. Když v těle vše funguje tak, jak má, je i imunitní systém více ve střehu a daří se mu bojovat s infekcemi. Léčivé účinky Cordycepsu  byly potvrzeny v řadě vědeckých studií, ve kterých se potvrdilo, že houbové polysacharidy ale i další účinné látky jako je mannitol a adenosin (cordycepin) v cordycepsu dovedou přímo vyživovat a slaďovat imunitní systém.


Heřmánek pravý (Matricaria recutita)

Heřmánek pravý je tradiční uznávanou bylinkou oblíbenou zejména pro její tišící a uklidňující účinky. Obsahuje zejména aktivní silice, například apigenin, což je flavonoid se silnými antioxidačními vlastnostmi. Heřmánek, jako celek působí protizánětlivě a protialergicky. Všechny tyto účinky heřmánku pomáhají také při tišení zánětů močových cest tak, abyste se s nimi trápili, co nejkratší dobu.

Apigenin (4′,5,7-trihydroxyflavon) je flavon, který tvoří aglykon mnoha glykosidů a vyskytuje se  v mnoha druzích ovoce a zeleniny, ale i petrželi , celeru,  ale  obzvláště bohatý  je ve  květech heřmánku mkde představuje  až 68% celkových flavonoidů.Flavonoidy jsou sloučeniny s antioxidačními vlastnostmi, které chrání buňky před poškozením kyslíkem. Přispívají  k tzv. chemopreveci ovoce a zeleniny tím, že vyvolávájí proces zvaný "autophagia", což je jistý druh buněčného spánku.Strava bohatá na apigenin představuje dobrou prevenci před nemocemi, na nichž se podílí oxidativní procesy, jako jsou kardiovaskulární a neurologická onemocnění a některé druhy rakoviny: prsu, prostaty, žaludku, kůže a krve. Vedle antioxidačního a protinádorového účinku byl u apigeninu pozorován také účinek protizánětlivý. Apigenin by mohl být užitečný také v prevenci leukémie, neměl by se však konzumovat v době, kdy pacient prodělává chemoterapii, neboť může narušovat pozitivní účinek léčby.

Vitamín C z šípků

Plody růže šípkové – šípky, jsou jedním z nejlepších přírodních zdrojů vitamínu C vůbec. A pokud jde o vitamíny, je vždy lepší je brát z přírody. Šípky jsou tradičním lékem na horečky a onemocnění ledvin. Vitamín C dovede přirozeně okyselovat moč, čímž podpoří boj proti bakteriím v močových cestách a doplní účinky brusinek, genodermy a heřmánku v produktu Natural ActiFruit Cranberry.

Léčebné účinky brusinek -účinné látky

Obsahují především účinné látky, jako je glykosid arbutin, který působí jako dezinfekční prostředek močových cest, dále třísloviny, kyselinu benzoovou, flavonoidy,( apigenin,kyselinu gallová, hydrochinon, cholesterin, tanin, vaccilin.)

Brusinky dokáží léčit zánět žaludku, močových cest, infekci ledvin, zubní kaz i opary Látky obsažené v brusinkách zpevňují stěny žaludeční sliznice a zabraňují bakteriím Helicobacter pylori, aby se zde usídlovaly. Tyto bakterie jsou příčinou poškození žaludečních stěn, způsobují žaludeční vředy a zvyšují riziko rakoviny žaludku Jsou  dobré  i při srdeční slabosti, na odvodnění organismu ,obsahují antioxidanty, které svými účinky snižují pravděpodobnost onemocnění srdce a oběhového systému a omezují některé z typů rakovin. Vzhledem k tomu, ze brusinky obsahují i velké množství vitaminů jsou i  velkou vitamínovou bombou..

Léčebné účinky borůvek - účinné látky

Borůvky mají pozoruhodné antiseptické a antibiotické účinky na bakterie, které způsobují infekce močových cest, obzvláště na bakterii Escherichia coli. Tato vlastnost byla objevena teprve nedávno a patří k jejich nejvýznamnějším léčebným účinkům..

Borůvky mají ve srovnání s většinou antibiotik používaných k léčbě opakovaných infekcí dolních močových cest (zánětu močového měchýře) dvě významné výhody: Zabraňují přilnutí bakterií k buňkám, které tvoří vnitřní výstelku močového měchýře. (Protože při infekcích dolních močových cest není tato přilnavost ojedinělým jevem, je běžné, že při léčbě antibiotiky dochází k častým reinfekcím.) Nevyvolávají rezistenci bakterií, která je u antibiotik obvyklým jevem.

Jaké léčivé látky najdeme v borůvkách?

Borůvky jsou významnou léčivou potravinou už po mnoho staletí. Známé jsou hlavně svou bohatostí na vitamin C, který posiluje náš imunitní systém a působí jako prevence a lék nemocí z nachlazení, infekčních a jiných onemocnění. Borůvky jsou ale také jedním z nejlepších přírodních zdrojů silných antioxidantů (karoten, antokyan, pterostilben), tříslovin(tanin) a mají též vysoký obsah železa a dalších bioaktivních látek.

Blahodárné a léčivé účinky borůvek 

Neobvykle vysoký obsah antioxidantů (včetně vitaminu C) působí v našem těle jako ochranný štít před volnými radikály, viry a bakteriemi. Borůvky jsou tedy skvělou prevencí mnoha nemocí, lékem a silným podpůrným prostředkem při rekonvalescenci, chrání naše sliznice a stimulují jejich regeneraci. Borůvky jsou tím pravým lékem při všech respiračních onemocněních, pomáhájí léčit chřipku, angínu, bronchitidu, rýmu a jiná infekční a zánětlivá onemocnění sliznic. Dalším úžasným působením je schopnost zlepšovat a udržovat náš zrak, což prokázaly i odborné vědecké výzkumy. Jejich častá konzumace je účinnou prevencí šerosleposti, lidé, kteří mají problémy s nočním viděním, pozorují zlepšení zraku ve zhoršených světelných podmínkách.

Ozdravný účinek mají též na prostatu, hovoří se o nich dokonce jako o přírodní prevenci rakoviny prostaty, ale i v souvislosti s prevencí mnohých jiných typů rakoviny.Blahodárný účinek mají i na ledviny a močové cesty, čistí je a pomáhají léčit případné infekce v této oblasti. Působí mírně močopudně, zbavují tělo škodlivin a zlepšují funkci lymfatického systému. 


Borůvky jsou ideální potravinou a lékem pro diabetiky

Odborné výzkumy také doložily příznivý vliv borůvek na zdraví diabetiků, a to hned v několika ohledech. Obsažené látky snižují hladinu cukru a cholesterolu v krvi. Lidé trpící cukrovkou mají často problémy se zrakem, hlavně v pokročilém věku, i zde jim mohou borůvky posloužit jako přírodní lék pro udržení dobrého vidění. Protizánětlivé účinky a vysoký obsah antioxidantů pomáhají chránit sliznice, častou oblast zdravotních potíží, spojených s diabetes. Kombinace obsažených látek též posiluje cévní systém a zlepšuje krevní oběh a prokrvení končetin, další častou zdravotní potíž lidí trpících cukrovkou.


 

CHCETE-LI SE DOZVĚDĚT VÍCE O LÉČIVÉ SÍLE BRUSINEK, DOPORUČUJEME

www.naturgreen.cz

odborné články a studie zde 

http://mynatureproduct.com/brusinky-vam-pomohou-nejen-s-mocovymi-cestami.html