MENU

ZAJÍMAVÉ ČLÁNKY

Hubnutí ->
Nemoci–studie ->
Novinky ->
Strava ->
Zdraví ->
Životní styl ->

TOPlist

Natural MenoEstrogen

Natural MenoEstrogen
Pomocník už při prvních příznacích menopauzy a k doplnění estrogenů u žen
120 vegan kapslí

Silná formule podporující zdraví každé ženy. Doplňuje přírodní cestou estrogeny a slaďuje funkci hormonálního systému. Obsahuje pouze čisté přírodní extrakty z macy horské, anděliy čínské, šíšáku bajkalského, hlohu peřenoklaného, červeného jetele, cordycepsu sinensis a ostropestřce mariánského. Doplněný o stopové prvky zinek a jód z chaluhy bublinaté, které podporují normální hormonální funkce.

Jak Natural MenoEstrogen pomáhá


Červený jetel (Trifolium pretense) je léčivka, kterou znali už naši předci. Jeho sušené květy se tradičně přidávaly do bylinných směsí, aby jim zlepšily chuť a až nedávno se jimi začali zabývat vědecké týmy. Jejich pozornost přilákal obsah fytoestrogenů, což jsou látky z roslin velice podobné s ženskými estrogeny. V rostlinách se tyto látky objevují jen zřídka a to v malém množství, červený jetel jich má ale více, než je obvyklé. Pro ženy v období menopauzy nebo před ní je dostatek estrogenů velice důležitý, zejména aby se neobjevily potíže menopauzu provázející, jako jsou návaly horka, pocení, deprese, nesoustředěnost, závratě apod. Navíc jsou estrogeny pro ženu nezbytné, aby se vyhnula osteoporóze ve vyšším věku. Tradičně se červený jetel používá také jako sedativum, k čištění krve a na podporu krvetvorby. Čtyři vědecké studie zaměřené na využité červeného jetele prokázaly, že se pacientkám, které trpěly návaly horka, jejich problémy zlepšily, oproti kontrolní skupině, která užívala placebo.


Maca horská (Lepidium meyenii) zdomácněla u obyvatelů And před 1300 – 2000 lety. Používá se u tamních obyvatel jako potravina pro své vysoké nutriční hodnoty a také ke zvýšení plodnosti a sexuální výkonnosti. Domorodci používají macu k léčbě nejrůznějších onemocnění jako je tuberkulóza, anémie, únava a sterilita. Etnobotanické studie dokumentují i využití macy proti depresím, rakovině, bolestivé menstruace, premenstruačnímu syndromu a k léčbě symptomů menopauzy. Hlízy a kořeny rostliny se jí syrové nebo vařené, ale také se i suší a skladují v podobě prášku. Kořen má lehce štiplavou chuť i vůni podobnou karamelu. V Peru se sušený kořen přidává do marmelád, šťáv a alkoholických nápojů. V čem je tedy maca výjimečná? Dvojitě zaslepená studie zkoumající efekt macy horské na ženy se sexuální dysfunkcí způsobenou selektivní inhibicí zpětného vychytávání serotoninu (SSRI). 17 žen užívalo macu, jejich sexuální funkce byly měřeny dotazníkem ASEX (Arizona Sexual Experience Scale) a MGH-SFQ (Massachusetts General Hospital Sexual Function Questionnaire). Výsledkem studie bylo, že je maca u žen velmi dobře tolerována, zmírňuje sexuální dysfunkcí způsobenou selektivní inhibicí zpětného vychytávání serotoninu (SSRI) a má pozitivní vliv na libido. Maca horská v přípravku Natural MenoEstrogen obsahuje standardizovaných 5 % flavonoidů.

Andělika čínská (Angelica sinensis) je další „ženská“ bylinka. Čínsky se jí říká Dong Quai a je z čeledi miříkovitých. Andělika se užívá v Číně a zhruba od 6. století před naším letopočtem k léčení ženských obtíží. Posiluje krevní oběh, pomáhá proti anémii, vysokému tlaku krve, cukrovce, podporuje lymfatický systém a je užitečná i u nemocí srdce a plic. Díky svým léčivým schopnostem zejména u ženských onemocnění se jí říká také ženský ženšen. Extrakt z kořene anděliky obsahuje látku ligustilid, což je organická chemická sloučenina ze skupiny ftalidů, které mají prokázané protirakovinné účinky. Díky němu také dovede srovnat nepravidelný menstruační cyklus, pomáhá také, když je menstruace příliš silná nebo bolestivá. Podle lidového léčitelství má andělika vliv na velikost poprsí. Tím, že vyrovnává hladiny hormonu a podporuje žlázy s vnitřní sekrecí a zdravou produkci hormonu progesteron, který souvisí se zdravím prsou.

Šišák bajkalský (Scutellaria baicalensis) je rostlina z čeledi hluchavkovitých, která ve svém kořeni obsahuje velké množství flavonoidů (baikalin, wogonin a baikalein). V tradiční čínské medicíně se používá od nepaměti snad na všechny lidské neduhy, zejména proti zánětům a nádorovým onemocněním. Vysoce je ceněn také jeho pozitivní účinek na psychiku, kdy je vhodné jej užívat na nespavost, nervozitu, deprese a dokonce i při abstinenčních příznacích. Je vhodné jej užívat u premenstruačního syndromu (PMS) a při menopauze. V šišáku se kromě flavonoidů nachází také melatonin, což je hormon, který je odpovědný za denní rytmus člověka.

Hloh peřenoklanný (Crataegus pinnatifida) je jediný druh hlohu, který nemá ostny a plodí hložinky větších rozměrů, než známe u nás. Hloh ve svých listech obsahuje bioflavonoidy, které mají řadu pozitivních účinků na lidský organismus. Zejména je ceněn jeho relaxační účinek na nervovou soustavu, zmírňuje nadměrný stres, zmírňuje duševní neklid a uklidňuje stresové bušení srdce. Má na tělo mírný močopudný účinek, takže zabraňuje zadržování tekutin a následným otokům. Ženám v menopauze pomáhá při odstraňování slabosti a nočního pocení. Navíc pomáhá proti nepříjemným výtokům.

Cordyceps sinensis je Tibetská cizopasná houba, která v sobě skrývá velké množství zdraví prospěšných látek. Patří mezi ně polysacharidy, adenosin, D-manitol, cordycepin, uracil, kyselinu palmitovou, nukleotidy, aminokyseliny, ergosterol, všechny esenciální aminokyseliny, vitamíny B1, B2, B12, E, K, minerály jód, selen, bór, zinek, vápník a další bioaktivní látky nezbytné pro zdravý imunitní systém. Cordyceps sinensis má antibakteriální a protinádorové účinky, cení se také, protože dovede slaďovat orgánové soustavy v těle. Je nedocenitelným pomocníkem pro neplodné páry a pomáhá proti návalům horka v menopauze a tím pomáhá proti depresivním stavům a zkvalitňuje spánek.

Ostropestřec mariánský (Silybum marianum) je bylinka známá především pro své hepatoprotektivní a detoxikační účinky. Velmi jej oceníte také v menopauze, protože jak naznačuje Dr. Andrew Weil, MD, odborník v oboru integrativní medicíny, několik studií ukázalo, že se ostropestřec jako naprosto bezpečná a účinná bylina hodí k pročištění organismu a zmírňuje projevy hormonálních změn. Tím, že detoxikuje játra, napomáhá tělu správně rozkládat neurotransmitery a hormony, které se v játrech nahromadily. Tím snižuje úzkost a deprese. Tím, že jsou játra přeplněna hormony, se také snižuje jejich schopnost využívat tuk na energiia a vzniká nadváha. Máte málo energie a játra místo přeměny tuku na energii volí jeho jednodušší uložení. Ostropestřec pomáhá játrům zlepšit jejich funkci, tím dodá tělu více energie a méně tuku se uloží v organismu.

Chaluha bublinatá (Fucus vesiculosis) je v přípravku Natural MenoEstrogen použita jako přírodní zdroj jódu. Ten je nezbytný pro správné fungování štítné žlázy, která ovlivňuje ostatní hormonální procesy v těle. Jód napomáhá i proti nadváze, protože zlepšuje metabolismus, který se vlivem hormonů zpomaluje. Jód také napomáhá zdravému vzhledu pleti.

Zinek je v podobě glukonanu zinečnatého velmi dobře vstřebáván do organismu. Zinek je prvek, který je nezbytný pro správné fungování reprodukčních orgánů, podporuje růst zdravých vlasů, nehtů a bez zinku se neobejde ani zdravá pleť. Zinek tělo potřebuje také pro zdravé kosti, reprodukci DNA a ke správné funkci metabolických procesů v těle. Navíc zinek funguje jako antioxidant a chrání tělo před volnými radikály.

Větší pozornost než v předchozích letech je po 40. roce života potřeba věnovat také správné výživě. Zvýšeným úbytkem se  v období menopauzy projevuje také větší ztráta vitamínů a minerálů a to především vápníku.Ten je potřeba zvýšit dostatečným přísunem kvalitního vápníkuPokud není potravou zajištěn, je i substituční léčba sama o sobě neúčinná a je nutné doplnění tohoto prvku ve formě kvalitního doplnku stravy. Také je potřeba dbát na správné složení stravy s dostatkem vitaminů a bílkovin, s vyváženým přísunem cukrů a s omezením přívodů tuků živočišného původu a dostatkem tuků původu rostlinného. 


Nenahraditelný význam má z hlediska prevence osteoporózy i
kardiovaskulárních onemocnění dostatečný přísun Q10 nebo pravidelná fyzická aktivita. Každodenní procházky, kondiční cvičení nebo běh, rekreační sport a další aktivity jsou nejen tou nejlepší ochranou před celou řadou onemocnění, ale i před nechtěným váhovým přírůstkem. Negativní vliv má samozřejmě kouření, nadměrná konzumace kávy a nestřídmé požívání alkoholických nápojů. Podstatnou roli hraje i psychická pohoda. Důležité je dělit správně čas mezi povolání, rodinu a najít si i chvíli pro své koníčky.  Před osteoporózou,, na kterou trpí především ženy v menopauze.vás pomůže spolehlivě ochránit také korálový vápník s vyváženým poměrem hořčíku , který je nezbytný pro vstřebání vápníku nebo bosweliie,která má silné protizánětlivé účinky

Dopřejte si dostatek přírodních estrogenů v kombinaci se zdravými přírodními minerály a vitamíny  a pak můžete oddálit nebo zmírnit příchod menopauzy. Přírodní estrogeny a další „ženské bylinky“ napomáhají snižovat návaly horka, pocení, závratě, deprese a další nepříjemné projevy menopauzy. Dostatek estrogenů také chrání vaše kosti také proti osteoporóze a příznivě ovlivňují pružnost vaziva, kdy jejich karence vede ke zhoršení kloubních onemocnění a k řadě dalších problémů včetně vyšší tvorby vrásek. Stomatologové též upozorňují na nepříznivý vliv chybějících estrogenů na zdraví chrupu. Pouze 100% přírodní estrogen pomáhá ženám udržet rovnováhu menopauzy bez léků  popis a užívání najdete  zde 

Účinek  zásadité vody na menstruaci

Pití  zásadité vody, která vnitřně čistí naše tělo, je důležitou a velmi účinnou kúrou k tomu, abychom neutralizovali a eliminovali dioxin a další chemické látky, které poškozují naše životní prostředí. Vzhledem k tomu, že v buňkách se neustále tvoří volné radikály, je nejlepší trvalé čištění ionizovanou zásaditou vodou. Pravidelným užíváním ionizované zásadité vody v průběhu menstruace se mohou z vnitřní stěny ženských sexuálních orgánů začít uvolňovat černé tuhé kusy a vylučuje se čerstvá (čištěná) krev. Podobné látky se mohou v ženách usazovat i po menopauze a odcházejí stejnou cestou, proto se mnohé z nich domnívají, že se jim menstruace vrátila

Víte, že  zásaditá voda je revitalizačním prostředkem pro krev, mozek a celé tělo, že čistí každou část těla. Tento druh vody má schopnost zaplavit naše orgány zevnitř, odplavuje škodlivé látky, které se tam usadily díky volným radikálům, a tak čistí tělo. Je však nezbytné konzumovat minimálně 2-3 litry zásadité vody denně. Měli bychom vědět, že při konzumaci ionizované zásadité vody v množství menším než 2 litry denně, nemůžeme očekávat podstatnou změnu stavu. Člověk vylučuje asi 2,5 litru vody denně (moč, pára, pot atd.), proto není pro většinu lidí těžké konzumovat vodu v denním  množství alespoň 2 litry.

Chcete se dozvědět  o zásadité vodě více ? Doporučujeme vám  naši alkalickou konvici, která dokáže tuto zásaditou vodu vyrobit. Více info najdete zde 


reklama

Chcete-li se dozvědět o přípravku Natural MenoEstrogen a dalších přírodních přípravcích pro muže a ženy,

doporučujeme zde 

www.naturgreen.cz