MENU

ZAJÍMAVÉ ČLÁNKY

Hubnutí ->
Nemoci–studie ->
Novinky ->
Strava ->
Zdraví ->
Životní styl ->

TOPlist

NatureSerotonX

Serotonin je šťastný hormon, který zlepšuje skleslou náladu a zabraňuje depresi.


Serotonin hraje roli v mnoha duševních onemocněních - a lécích, které se používají k jejich léčbě.Neurotransmiter, serotonin, je známý svou úlohou v pocitu pohody a štěstí

Serotonin se kromě trávicího systému vyskytuje hlavně v mozku, nervovém systému a krevních destičkách. Je to neurotransmiter zapojený do přenosu nervových impulsů. Serotonin je považován za přírodní stabilizátor nálady. Je to chemická látka, která pomáhá spát, jíst, trávit a pomáhá kontrolovat pohyby a funkce střev. Normální rozmezí hladin serotoninu v krvi je obvykle 101–283 nanogramů na mililiter (ng / ml) a může se mírně lišit v závislosti na testovaných měřeních a vzorcích. Mezi příčiny nízkého obsahu serotoninu patří nedostatečná výživa, špatná strava, hormonální nerovnováha, nedostatečné sluneční světlo, nedostatek pohybu, stres, trávicí potíže, infekce, zánět, nerovnováha cukru v krvi, nadměrná konzumace kofeinu, kouření a konzumace alkoholu.

Jako neurotransmiter serotonin vysílá zprávy mezi nervovými buňkami v mozku. Díky tomu je serotonin důležitou molekulou pro ovlivňování duševního zdraví a funkce mozku.

Pokud podléháte snadno stresu, úzkosti, depresím, špatnému spánku a nedokážete najít a užít si pohodu, uvolnit se, nebo byste třeba jen rádi shodili pár urputných kilogramů, které vás už pár let trápí ?

Naturgreen® NatureSerotonX s Griffonia simplicifolia (obsahuje přírodní látku 5-HTP) je odpověď na vaše problémy a je to, co přesně dnes a denně potřebujete.

Přírodní látka-výtažek  5-HTP je   přirozeně se vyskytující sloučenina, která je vyrobena  extrakcí z africké rostliny zvané Griffonia simplicifolia a v tenkém střevu se přeměňuje na serotonin, čímž zvyšuje jeho hladinu v mozku. Lidé mohou najít tuto aminokyselinu v mnoha potravinách bohatých na bílkoviny, včetně drůbeže, vajec, červeného masa, fazolí a čočky.

Mezi pozitivní výsledky testů výtažku 5-HTP patří to, že má stejný účinek jako několik dalších antidepresiv, které na rozdíl od našeho produktu mají známé vedlejší účinky.

Griffonia simplicifolia  a v ní přírodní 5HTP je přirozeně se vyskytující aminokyselina v této bylině, která může pomoci k udržení normální nálady a dokáže podpořit zdravý nervový systém. Tento výtažek se získává pomocí speciálního extrakčního procesu schopného vyprodukovat maximální množství aktivních komponentů s této bylinky.

Semena Griffonie obsahují složku 5-Hydroxytryptofan (5-HTP) a právě ta je důvodem, proč je Griffonia pro člověka natolik zajímavá a prospěšná. V organismu totiž hraje významnou roli coby stavební kámen syntézy serotoninu. Tento důležitý neurotransmiter ovlivňuje náladu i spánek, jeho vyšší hladina díky tomu může ulevovat od nervozity, vyvolávat pocity pohody a navíc stimuluje usínání.

Naturgreen®NatureSerotonX díky svému přírodnímu a originálnímu složení vám optimálně zvyšuje hladinu vašeho serotoninu. Serotonin je hormon a má velmi důležitou roli při regulaci chuti k jídlu, zlepšení nálady a optimalizuje vylučování jiných hormonů. Každodenní užívání Naturgreen® NatureSerotonX také podporuje usínání, hluboký spánek jakož i zvyšuje trvání a kvalitu REM spánku.Nízké hladiny serotoninu jsou spojeny zejména s nespavostí, depresemi, vysokým krevním tlakem a migrénou.

Na základě nových světových studií Naturgreen® NatureSerotonX navíc nově posílen i o další pečlivě vybrané bylinky.Ty pak „pracují“ ve vzájemné synergii a ve spojení už se zmiňovaným, extraktem této bylinky a dokáží navíc několikrát násobit svoje účinky a tím ještě více zlepšit celkovou biologickou dostupnost serotoninu.

To, že pocit štěstí, spokojenosti a stability nálady jsou příznaky stabilní hladiny serotoninu, hormonu, který je rovněž klasifikován jako neurotransmiter, který vysílá nebo přenáší nervové impulsy do mozku. Serotonin hraje hlavní roli při poruchách nálady, zejména při depresi. Pokud se změní rovnováha neurotransmiterů, konkrétně serotoninu, ovlivní to náladu. Čím nižší je hladina serotoninu v mozku, tím větší je riziko vzniku depresivní poruchy.

Serotonin je nezbytný pro regulaci mnoha funkcí v těle, a pokud ho nemáte dost, můžete vyvinout syndrom nedostatku serotoninu, který s sebou přináší několik příznaků. Mezi příznaky nízké hladiny serotoninu patří deprese, nespavost, úzkost, negativní myšlení, obezita, bolest a migréna.

Kde Naturgreen®NatureSerotonX zejména pomáhá

•             zlepšuje skleslou náladu a pocity deprese,

•             pomáhá zmírnit úzkost, stres a nervozitu,

•             umožňuje klidný, uvolněný stav mysli,

•             zlepšuje upadnutí do spánku, aniž by docházelo následující ráno k ospalosti,

•             tlumí apetit a prokazatelně podporuje hubnutí.

Semena africké rostliny Griffonia simplicifolia jsou bohaté na obsah významného 5-hydroxytryptofanu (5-HTP). Esenciální aminokyselina 5-HTP je obsažena i v některých potravinách, ovoci či pochutinách a jejich konzumací ji tak získáváme zcela přirozeně do těla. V tradiční lidové medicíně ji lidé užívali zvláště pro zlepšení dlouhodobě špatné nálady nebo na nervové obtíže. Kombinace s B vitamíny (nejlépe s vitamínem B-Komplex) se zvyšuje účinek 5-HTP.

Odborné zdroje uvádějí:

že semena africké rostliny Griffonia simplicifolia jsou bohaté na obsah významného L-5-hydroxytryptophan(5-HTP), který se v metabolických procesech lidského organismu podílí na tvorbu serotoninu (je to prekurzor serotoninu). Ten působí na zlepšení nálady, potlačení stavů úzkosti, zmírňuje návaly horka, pomáhá při poruchách pozornosti a podílí se na celkovém zlepšení usínání a spánku. 

L-5-hydroxytryptophan(5-HTP) se v potravinách, které konzumujeme, skoro  nenachází. Zato tryptofan ano. Konzumace potravin s tryptofanem však hladiny 5-HTP příliš nenavýší. Jako doplněk stravy se amynokyselina 5-HTP vyrábí ze semen africké rostliny Griffonia simplicifolia. Amynokyselina 5-HTP dokáže zvyšovat hladinu serotoninu v mozku, kdy při nízké hladině serotoninu dochází k migréně, svalovým bolestem, poruchám chuti k jídlu, obezitě a násilnému chování, v těchto všech případech může 5-HTP působit blahodárně. L-5-hydroxytryptophan(5-HTP) také zlepšuje spánek a upravuje jeho kvalitu prodloužením doby jeho dvou základních fází, hlubokého spánku a fáze REM (snů). Po delším snění se pacienti užívající 5-HTP probouzeli lépe odpočatí a osvěžení. Takovýto  doplněk také může působit na zvyšování tolerance bolesti u pacientů s fibromyalgií – chronickým onemocněním charakterizovaným bolestí svalů a únavou – pravděpodobně tím, že pomáhá zmírňovat skrytou depresi. v podstatě ještě efektivnější, na rozdíl od antidepresiv nemá relativně žádné vedlejší účinky při léčbě depresí a působí jako antioxidant čili látka omezující aktivitu volných radikálů, které negativně ovlivňují lidský organismus Užíváte-li antidepresiva, nezkoušejte užívat doplnky. které obsahují  L-5-hydroxytryptophan(5-HTP)  bez předchozí konzultace s lékařem, mohlo by dojít k nepříznivé reakci!

Účinek Naturgreen® NatureSerotonX  5-HTP je často patrný již velmi brzo. Někdy již první den po první aplikaci. V jiných případech se účinek dostavuje až při opakovaných podání. Nedostatek serotoninu může být způsoben i špatným vstřebáváním. Většinou je to zdravotní problém starších lidí, ale trpí tím i mladší lidé při nemocích trávicího ústrojí či při konzumaci alkoholu.

Naturgreen® NatureSerotonX  (u aminokyseliny L-5-hydroxytryptophan (5-HTP) 99%) její účinek současné zvyšujeme kombinací vitamínu B6, Vitánie snodárné (ašvaganda),Green Tea,Omega O3, přírodního vit C a dalších bylinek (viz nutriční hodnoty u našeho výrobku Naturgreen® NatureSerotonX najdete dole ) To vše právě proto, aby vstřebávaní  a přeměna na serotonin byla co nejefektivnější.Navíc EGCG, který je obsažen v našem extraktu se zeleného čaje s obsahem vysokým obsahem EGCG  je přirozenýn inhibitorem dekarboxylázy a může jěště  lépe zvyšovat vstřebání aminokyseliny 5 HTP.

Kromě centrálního nervového systému se serotonin vyskytuje taky v krevních destičkách, ale i v gastrointestinálním traktu. Zde tlumí sekreci žaludeční kyseliny, kontroluje funkci hladkých svalů a podporuje produkci a vylučování žaludečních a střevních sekretů, které napomáhají trávení. Proto jakákoli nerovnováha serotoninu jakožto neurotransmiteru může být příčinou různých zdravotních komplikací a potíží na úrovni gastrointestinálního traktu jako např. syndrom dráždivého střeva a další přidružené potíže (bolest žaludku, zácpa apod.) Serotonin sehrává významnou roli při napětí svalů tím, že podporuje kontrakci hladkého svalstva, což může být důležitým faktorem právě při různých gastrointestinálních potížích.

Kromě toho je důležitým prvkem při krevní sráženlivosti; podporuje zůžení cév např. při krvácivých poraněních. Nerovnováha jeho hladiny v organismu resp. jeho nedostatečné vylučování způsobuje zužování (vazokonstrikci) krevních cév v centrálním nervovém systému (CNS) a jejich dilataci na periferii, co má za následek pulzující bolest v podobě migrény.

Serotonin zmírňuje úzkostné poruchy

u téměř poloviny pacientů s diagnózou velké deprese se plně rozvine i úzkost. Skutečnost, že úzkost a deprese jdou často ruku v ruce, vedla mnohé teoretiky k předpokladu, že tyto nemoci mají společné faktory, které způsobují jejich vznik. Serotonin je důležitý neurotransmiter v mozku, konkrétně v jeho čelním laloku. Právě tuto oblast je nutné u depresivních pacientů aktivně posilovat. Mozek však nedokáže produkovat serotonin, není-li zároveň přítomen tryptofan. Mnozí depresivní pacienti ztrácejí chuť k jídlu (zvýšenou chuť k jídlu pozorujeme jen u malého počtu depresivních lidí). Proto jejich strava má obsahovat dostatek tryptofanu. Existují depresivní osoby, které jsou velmi citlivé i na malé a dočasné snížení hladiny tryptofanu, což u nich může vyvolat recidivu deprese či úzkosti.

5-HTP může pomoci při léčbě různých zdravotních problémů souvisejících s nízkými hladinami serotoninu, včetně následujících.

Deprese

Předběžné studie naznačují, že 5-HTP může účinkovat podobně jako některá antidepresiva k léčbě lidí s mírnou až středně těžkou depresí. Stejně jako třída antidepresiv známá pod názvem selektivní inhibitory zpětného vychytávání serotoninu (SSRI), kam patří fluoxetin (Prozac) a sertralin (Zoloft), zvyšuje i 5-HTP hladiny serotoninu v mozku. Jedna studie srovnávala účinek L-5-hydroxytryptophan (5-HTP) 99% a fluvoxaminu (Luvox) u 63 lidí a zjistila, že osoby, kterým podávali 5-HTP na tom byly stejně jako osoby, které užívaly Luvox. Dokonce měli méně vedlejších účinků, než skupina s Luvoxem. Každopádně byly studie příliš malé na to, aby se dalo s jistotou tvrdit, že 5-HTP takto dobře účinkuje.

Fibromyalgie

Podle výzkumů dokáže 5-HTP zmírnit symptomy fibromyalgie, včetně bolesti, úzkosti, ranní ztuhlosti a únavy. Mnozí lidé s fibromyalgií mají nízké hladiny serotoninu, lékaři jim často předepisují antidepresiva. Stejně jako léky proti depresi, zvyšuje i 5-HTP hladiny serotoninu v mozku. Nefunguje to však u všech lidí s fibromyalgií. Aby odborníci pochopili účinek, jsou nutné další testování.

Nespavost

Podle jedné studie lidé, kteří užívali 5-HTP, usnuli rychleji a spali hlouběji než lidé, kteří užívali placebo. Odborníci doporučují 100 až 200mg večer, aby se stimuloval serotonin. Aby ale začal naplno působit, může to trvat 6 až 12 týdnů.

Migrény a jiné bolesti hlavy

Antidepresiva jsou někdy předepisovány na migrenózní bolesti hlavy. Studie tvrdí, že vysoké dávky 5-HTP můžou pomoci lidem s různými typy bolesti hlavy, včetně migrén. Důkazy jsou ale různé.

Obezita

Několik malých výzkumů sledovalo, zda dokáže 5-HTP pomoci lidem zhubnout. V jedné studii lidé, kteří brali 5-HTP, snědli ve srovnání s placebem méně kalorií, ačkoli se vůbec nesnažili držet dietu. Výzkumníci věří, že 5-HTP u lidí vyvolá pocit většího zasycení po jídle. Takže v konečném důsledku snědí méně.

Studie, která později srovnávala účinek 5-HTP a placeba po dobu s dietou a bez diety zjistila, že lidé užívající 5-HTP shodili přibližně 2% tělesné hmotnosti během bezdietové periody a další 3% v období držení diety. Testované osoby, které braly placebo, nezhubli vůbec. Je však třeba upozornit, že dávky užívané v této studii byly vysoké, přičemž mnozí zúčastnění pociťovali jako vedlejší účinek nevolnost. Pokud skutečně trpíte nadváhou, poraďte se před užíváním jakéhokoliv léku na hubnutí se svým lékařem. Zapamatujte si, že bude třeba změnit stravovací a pohybové návyky, abyste shodili více než jen několik málo kilogramů.

Varování: neužívejte současně s léky na zpětné vychytávání serotoninu SSRI a SARI (antidepresiva.) Tato kombinace, může způsobit serotinový šok.

5-HTP se prodává ve Spojených státech , Kanadě , a Velké Británii jako potravinový doplněk pro použití jako jsou antidepresiva, pro potlačení chuťi k jídlu a pro pomoc se spánkem . 5-HTP je také na trhu v mnoha evropských zemích, pro indikaci závažné deprese pod obchodními názvy Cincofarm, Levothym, Levotonine, Oxyfan, Telesol, Tript-OH, a Triptum. 

Možné ovlivňování se s jinými léky a přípravky

Pokud v současnosti užíváte při léčbě některé z následujících léků, neměli byste užívat Naturgreen® NatureSerotonX (5-HTP), aniž jste svůj záměr konzultovali s lékařem. Ačkoli u člověka nebyla pozorována toxicita serotoninu při podávání 5-HTP a antidepresiv, doporučuje se poradit se s lékařem, pokud se rozhodnete tyto dva přípravky kombinovat!

Antidepresiva - lidé, kteří užívají antidepresiva by měli brát Naturgreen® NatureSerotonX (5-HTP) pouze pod dohledem lékaře. Taková kombinace a velké užívání 5-HTP může způsobit serotoninový syndrom, nebezpečný zdravotní stav, kdy může docházet  k psychickým změnám, návalům horka, rychlému kolísání krevního tlaku a srdeční frekvence, případně až k upadnutí do kómatu. Mezi antidepresiva, které se mohou s Naturgreen® NatureSerotonX ( 5-HTP) ovlivňovat, patří:

  • SSRI (selektivní inhibitory zpětného vychytávání serotoninu): citalopram (Celexa), escitalopram (Lexapro), fluvoxamin (Luvox), paroxetin (Paxil), fluoxetin (Prozac), sertralin (Zoloft),

  • tricyklické antidepresiva: amitriptylin (Elavil), nortriptylin (Pamelor), imipramin (Tofranil),

  • inhibitory monoaminooxidázy (MAOI): fenelzin (Nardi), tranylcypromin (Pamate),

  • nefazodon (Serzone).

Karbidopa - užívání 5-HTP s karbidopou, lékem používaným k léčbě Parkinsonovy choroby, může vyvolat onemocnění podobné sklerodermii. Sklerodermie je onemocnění, při kterém se kůže stává tvrdou, hrubou a zapálenou.

Tramadol (Ultram) - tramadol, užívaný ke zmírnění bolesti a někdy předepisován lidem s fibromyalgií, může zvýšit hladiny serotoninu až příliš, pokud se užívá spolu s 5-HTP. Serotoninový syndrom byl hlášen u některých lidí užívajících oba výrobky současně.

Dextrometorfan (Robitussin DM a jiné) - užívání 5-HTP s dextrometorfanem, který se nachází v lécích proti kašli, může způsobit zvýšení hladin serotoninu na nebezpečnou úroveň, což je stav nazývaný serotoninový syndrom.

Meperidin (Demerol) - užívání 5-HTP s Demerolom může zvýšit hladiny serotoninu na nebezpečnou úroveň, což je stav nazývaný serotoninový syndrom.

Triptany (používané k léčbě migrény) - 5-HTP může zvýšit riziko vzniku nežádoucích vedlejších účinků, včetně serotoninového syndromu, pokud se zkombinuje s následujícími léky:

  • naratriptan (Amerge)

  • rizatriptan (Maxalt)

  • sumatriptan (Imitrex)

  • zolmitriptan (Zomig)

Doporučení s užíváním:

pokud neužíváte výše uvedené typy léků, které by mohli působit negativně v kontraindikaci, je to opravdu vynikající přípravek, na zklidnění a uvolnění těla i duše. Vše je naprosto bez vedlejších účinku ! Benefit tohoto doplňku poznáte již od 5 dne užívání. Je to velmi dobrá nálada po celý den a velmi kvalitní a dlouhý spánek. Jako bonus to funguje  i jako redukce váhy (nemáte "žravku" a nepřecpáváte se, protože se cítíte fajn.) Určitě doporučuji všem hodně vytíženým lidem to vyzkoušet. Výrobek je určen i pro dlouhodobé užívání.Některé zahraniční studie v AN jazyce najdete zde ,  

Naturgreen® NatureSerotonX  doplněk stravy 100% Pure je výrobek,který obsahuje pouze čistý 100% zdroj přírodního serotoninu.

Zvláštní určení :

Naturgreen® NatureSerotonX je vyroben speciálně pro USA Canady, Ruska,Velké Británie a Severního Irska a to prostřednictvím přes Amazon nebo Ebay com.

Special Purpose:

Naturgreen® NatureSerotonX is made specifically for USA , Canada, Russia, Great Britain and Northern Ireland via Amazon or Ebay com.

Pouze u zde naleznete originální komplexní formule těch nejlepších výrobků a doplňků z celého světa. Výrobky jsou vždy čisté přírodní produkty bez pojiv, éček, protispékavých látek a dalších chemikálií. 
Naturgreen® NatureSerotonX
zde