MENU

ZAJÍMAVÉ ČLÁNKY

Hubnutí ->
Nemoci–studie ->
Novinky ->
Strava ->
Zdraví ->
Životní styl ->

TOPlist

Naturgreen® AcerolaCmax

Naturgreen® AcerolaCmax
Chraňte své tělo silným vitamínem C se zpětnou absorpcí
120 vegan kapslí po 550 mg

Acerola je nejlepší přírodní zdroj vitamínu C vůbec. Samotný vitamín C tělo velmi rychle zpracuje a vyloučí přebytky ven. Tomu se snažily zabránit produkty s postupným uvolňováním vitamínu C, ale zjistilo se, že jsou velmi neefektivní. Proto zde máme novinku postavenou na výsledcích vědeckých studií. Naturgreen® AcerolaCmax obsahuje vitamín C z aceroly a šípků, k nim je přidán piperin a kvercetin, které napomáhají zpětné absorpci vitamínu C do krve. Navíc je produkt obohacen flavonoidy z rakytníku řešetlákového, extrakt z listů vinné révy a o rajčatový lykopen, což je také velmi silný antioxidant.

Jak přípravek Naturgreen® AcerolaCmax pomáhá?

  • Podporuje imunitní systém.
  • Chrání buňky před volnými radikály, které způsobují rakovinu.
  • Detoxikuje organismus.
  • Zlepšuje pružnost cév.
  • Antioxidanty udržují naše tělo mladé do vysokého věku.
  • Chrání kardiovaskulární systém.
  • Prevence vzniku rakoviny.
  • Chrání kůže a oči  před škodlivým UV zářením.
  • Vitamin C jako antioxidant pomáhá při léčení a prevenci u výskytu katarakty (šedého zákalu)

Acerola (Malphighia glabra) známá také jako Barbadoská třešeň nebo tropická třešeň obsahuje velké množství vitamínu C. Acerola pochází z tropických a subtropických pásů střední a jižní Ameriky. Momentálně se nejvíce pěstuje v Brazílii. Rod byl pojmenován po italském přírodovědci a lékaři ze 17. století Marcelu Malphigi. Tím, že obsahuje více vitamínu C, než citrón, je acerola jedním z nejlepších přírodních zdrojů kyseliny askorbové vůbec. Bohužel si mnoho lidí myslí, že přírodní vitamín C je identický s průmyslově vyráběným. Opak je pravdou. Přírodní vitamín C se mnohem lépe vstřebává a působí v těle. Je navázán na další složky z dané rostliny, takže působí mnohem komplexněji.

Vitamín C (kyselina askorbová) je ve vodě rozpustný vitamín, který si tělo nedovede samo vyrobit. Proto je nezbytně důležité ho dodávat zvenčí. Poprvé vitamín C izoloval maďarský biochemik Albert Szent-György v roce 1937 pod názvem kyselina hexuronická. V dubnu 1932, Charles Glen King z Pittsburghské univerzity dokázal, že se jedná o stejnou chemickou látku, která je obsažena v ovoci a zabraňuje kurdějím. Nezávisle na něm a přibližně ve stejné době k tomuto objevu dospěl i sám Albert Szent-Györgyi. Držitel Nobelovy ceny za chemii z roku 1937, sir Walter Norman Haworth z Birminghamské univerzity, dokázal jako první vypracovat přesnou chemickou strukturu vitamínu C a vyrobit ho syntetickou cestou. Většina živočichů, včetně savců, je schopna si vitamín C samo syntetizovat. Člověk patří mezi jeden z mála druhů, který to nedovede. Někteří vědci proto uvádějí, že neschopnost člověka syntetizovat vitamín C je genetický defekt. Jisté vědecké kruhy pracují s hypotézou, že kdyby člověk užíval tolik vitamínu C, jako ho obsahují těla zvířat, které si ho syntetizují, vyhne se všem chorobám. Tato teze byla částečně vyvrácena, ale vyšší dávky vitamínu C působí minimálně jako silný a spolehlivý antioxidant. Proto je vhodné ho pravidelně užívat a doplňovat si své zásoby, zejména od podzimu do jara, kdy jeho přírodní zdroje nejsou dostatečně kvalitní. Vitamín C je potřebný pro metabolizmus aminokyselin, konkrétně pro vznik nekódovaných aminokyselin hydroxylysinu a hydroxyprolinu. Tím se podílí i na syntéze kolagenu. Nedostatek vitaminu C se projevuje menší pevností cév, především vlásečnic, zvýšenou krvácivostí a typicky sníženou pevností vazivového aparátu zubů. S tím je spojeno viklání a vypadávání zubů. Vitamín C je důležitý pro tkáňové dýchání. Podporuje vstřebávání železa, stimuluje tvorbu bílých krvinek, vývoj kostí, zubů a chrupavek, podporuje růst. Podílí se v nemalé míře na antioxidační obraně buňky, neboť dokáže redukovat tokoferylový radikál.

Vitamín C organismus rychle vstřebá a také vyloučí. Proto se nové studie zaměřili i na látky, které dovedou z vitamínu C, který dostanete do těla, vytěžit, co nejvíce. Existují přírodní látky, které mají tzv. rekuperační schopnost, to znamená, že se vitamín C z těla nevyloučí a znovu použije. Jsou jimi piperin (extrakt z černého pepře) a kvercetin.

Piperin je známý pro své prokázané synergií působení dohromady s kurkuminem. Tomu otevírá cestu a těžce vstřebatelný kurkumin má možnost se lépe dostat do těla. Studie na zvířatech ukazují, že piperin podávaný orálně spolu s vitamínem C zvyšuje jeho buněčnou hladinu a to zejména u jedinců, kteří zažívají oxidační stres, například se léčí s rakovinou. V klinické studii na lidech, kdy byl vitamín C obohacen piperinem byl urychlen čas maximální koncentrace vitamínu C v plazmě. To mělo za následek mírný, ale významná nárůst expozice orgánů vitamínu C v prvních 4 hodinách po užití. Po 30, 60 a 90 minutách po požití rekuperačního vitamínu C mají výrazně vyšší hladinu vitamínu v plazmě než ti, kteří požili pouze vitamín C. Zkrácením doby absorpce vitamínu C do plazmy, může tělo těžit delší dobu, a to je vzhledem k významu vitamínu C v biochemických procesech dost převratný poznatek a může jít brzy vidět na zdraví organismu.

Dihydrokvercetin je silný flavonoid, který obsahuje extrakt z hroznových listů. Podobně jako piperin, optimalizuje využití vitamínu C lidským organismem a dostává ho zpět do oběhu. Jeho síla spočívá v tom, že vitamín C, který v těle redukuje volné radikály, to dělá tak, že jim poskytne elektrony. Tím se sám deaktivuje. Dihydrokvercetin má prokázaný účinek v tom, že dovede darovat elektrony těmto deaktivovaným molekulám a regeneruje jejich schopnost bojovat proti poškození buněk oxidačním stresem.

Duální účinek na vitamin C, rekuperační díky piperinu a obnovení funkce pomocí dihydrokvercetinu, napomáhá v nové formuli Naturgreen® AcerolaCmax dosáhnout maximální koncentrace vitamínu C v plazmě rychleji a na buněčné úrovni pracovat déle a efektivněji proti oxidačnímu stresu.

Lykopen je karotenoid, který pochází z rajčat. Jde o flavonoid se silnými antioxidačními schopnostmi, které napomáhají buňkám bránit se proti oxidačnímu stresu. Antioxidanty z lykopenu jsou obzvláště cenné jako prevence proti kardiovaskulárním nemocem, podporuje imunitní systém, chrání kůži před škodlivým UV zářením, které ji může poškozovat nejen v létě, ale i v zimě, kdy je sluníčko mnohdy ještě ostřejší. V odborných kruzích se uvádí, že lykopen je velmi účinná prevence proti onkologickým onemocněním.

Rakytník řešetlákový podobně jako rajče obsahuje ve svých plodech karotenoidy. V jeho kyselých olejnatých plodech jsou také vitamíny B1, B2,B3, B6, D, K. Obsahuje také železo, rutin a až 10 % oleje s esenciálními mastnými kyselinami. Vitamín K pozitivně ovlivňuje krevní srážlivost a dále je rakytník vhodné užívat u kardiovaskulárních onemocnění, problémů s prostatou, svalové dystrofii a neplodnosti.

Naturgreen® AcerolaCmax je komplexní vitamín C obohacený o piperin, který napomáhá jeho zpětné absorpci, dihydrokvercetin z listů vinné révy, který obohacuje vitamín C o elektrony, které ztrácí v boji s volnými radikály. Navíc v něm naleznete flavonoidy z rajčat, kvercetin, flavonoidy, esenciální mastné kyseliny a další účinné látky z rakytníku. Vitamín C a další antioxidanty působí v přípravku Naturgreen® AcerolaCmax v maximální síle a tělo je využije na maximum.


reklama

Zjistěte si více informací o účinných antioxidantech,

doporučujeme

www.naturgreen.cz