MENU

ZAJÍMAVÉ ČLÁNKY

Hubnutí ->
Nemoci–studie ->
Novinky ->
Strava ->
Zdraví ->
Životní styl ->

TOPlist

Naturgreen® Ferrocare

Naturgreen® FerroCare
Pečujte o své mládí
60 vegan kapslí po 710 mg


Přípravek Naturgreen® FerroCare je novinka v oblasti péče o tělo a pleť zevnitř. Ptáte se jak? Obsahuje extrakt semen z hroznových jader, která se považují za jeden z nejlepších prostředků proti stárnutí. Tento extrakt má totiž 50x silnější antioxidační aktivitu, než vitamín E a 20x silnější než vitamín C, a to už je co říct. K extraktu jsou přidány pečlivě vybrané bylinky, novou čistou formu železa ve 100% a navíc  pro jeho lepší vstřebávání i vitamín C a pro podporu kůže, vlasů a nehtů i zinek.

Jak Naturgreen® FerroCare pomáhá?

  • Zjemňuje mimické vrásky.
  • Udržuje hormonální rovnováhu.
  • Zpevňuje pokožku.
  • Zlepšuje prokrvení pleti a tím se tvoří méně vrásek.
  • Zpevňuje cévy a dělá je pružnější.
  • Obsahuje silné antioxidanty zajišťující anti-aging efekt.
  • Chrání tělo jako celek před stárnutím.
  • Chrání kůži proti škodlivým účinkům UV záření.
  •  Díky vysokému podílu železa pomáhá bojovat  s anémii.
  • Pománá s únavou, malátností, slabostí, dušností a bolestmi hlavy.

Síla hroznových jadérek

Jsou přesvědčivé důkazy o tom, že extrakt z hroznových jader, je prospěšný k prevenci a podpoře léčby řady kardiovaskulárních neduhů, mohou pomoci s chronickou žilní nedostatečnosti a vysokou hladinou cholesterolu. Hroznová jadérka také snižují otoky způsobené zraněním a pomáhají při onemocnění očí souvisejících s diabetem. Kromě pomoci u těchto závažných nemocí je dobré extrakt z hroznových semínek užívat i preventivně kvůli jejich anti-aging efektu. Obsahují mnoho antioxidantů, to jsou látky, které chrání buňky před volnými radikály, které je poškozují. Tím můžete zabránit vzniku mnoha nemocí. Extrakty z hroznových jader byly vědci zkoumány i jako podpora u hojení kůže, ran i na PMS. Pozitivní výsledky na sebe nenechaly dlouho čekat. Vzhledem k tomu, že žijeme ve světě znečištěném řadou chemikálií, které na náš organismus útočí z vnějšku (znečištěný vzduch, krémy, zplodiny aut, pasivní kouření) i zevnitř (nezdravá strava, kouření, alkohol atp.), je nutné tělu dodat účinnou zbraň proti poškození buněk, a tou právě extrakt z hroznových semínek je.  Právě účinek na cévy a podpora prokrvení spolu s antioxidanty má nesporný vliv na kvalitu pleti. Naturgreen® FerroCare tak napomáhá předcházet mimickým vráskám, zpevňuje pleť a ta vypadá pevnější a mladší.

Překvapení ve víně

Často je to, co z dané plodiny vyhazujeme také tím, co nám, může pomoci. Podobně je to tak i s hroznovým vínem. Celá staletí lidé pijí víno a teprve nedávné studie zjistily, co je na něm cenné a zdraví prospěšné. Střídmé pití vína lékaři doporučují už dlouho, ale proč? Alkohol totiž není ta složka vína, která pomáhá. Je paradoxní, že právě hroznová jádra – jejich extrakt – je nejcennější složkou vína. De facto odpadní produkt po vylisování.    

Co možná nevíte je, že extrakt z hroznových semínek obsahuje širokou škálu látek podporujících zdraví. jsou to bílkoviny, lipidy, sacharidy a polyfenoly, které přicházejí hlavně ve formě flavonoidů, také známe jako bioflavonoidy. Termín flavonoidů se používá pro třídu rostlinných chemických látek, známých pro jejich silnou antioxidační aktivitu v organismu. Proto je obsah polyfenolů v červené hroznové šťávěy mnohem větší, než antioxidační účinky pomerančového džusu.

Někteří lidé polyfenoly z hroznových jadérek nazývají „biologické modulátory“, protože mají schopnost pomáhat tělu v boji s viry, alergeny i karcinogeny. Dalo vy se říci, že vylaďují imunitní systém a díky tomu mají široký záběr účinků a pomáhají proti stárnutí, rakovině, mikrobům i alergenům.

Prokyanidiny

Prokyanidiny jsou další skupina fenolů, které v hroznových jadércích nalezneme. Jsou příbuzné s proanthokyanidiny, které se vyskytují v brusinkách.  Objevil je v roce 1936 profesor Jacques Masqueliera, který je pojmenoval vitamín P. Ten lze nazvat bez nadsázky „tajnou zbraní proti stárnutí“. Vědci zjistili, že zvyšuje hladinu vitamínu C v buňkách, který z nich „uklízí“ toxiny a chrání tak tělo proti předčasnému stárnutí, což má i pozitivní efekt na pleť, která vypadá mladší. Prokyanidiny dovedou také vázat kolagen, což je nejhojnější bílkovina v těle a je klíčovou součástí pokožky, dásní, kostí, zubů, vlasů a tkání. Vázaný kolagen podporuje zdraví buněk a elasticitu pokožky, která působí poté více mladistvě. Tento proces můžeme nazvat jako přírodní facelifting. Prokyanidiny pomáhají pleť chránit i před poškozením ze slunce, které také vede k jejímu předčasnému stárnutí.

Ještě více prokyanidiny pomáhají uvnitř těla. Krása je jedna věc, ale zdraví jako celek je vždy důležitější. Uvnitř těla prokyanidiny zlepšují zdraví cév, tkání, kloubů a chrání oči. Ty ale potřebují i dostatek luteinu a zeaxanthinu. Zdravý oběhový systém a srdce je naprosto nezbytný pro krásnou pleť a celkové zdraví organismu. Studie naznačují, že extrakt z hroznových semínek zpomaluje oxidaci lipoproteinů s nízkou hustotou, což jsou tuky, které způsobují tvorbu „špatného“ LDL cholesterolu. Čím déle trvá oxidace LDL cholesterolu, tím je menší pravděpodobnost, že ucpe vaše žíly a tepny. Lidé, kteří pijí červené víno nebo vinnou šťávu vykazují navýšení oxidačního času o 27 %. 

Když se podíváme na prokyanidiny, tak jako celek působí protizánětlivě, proti alergiím, tudíž mohou snižovat i artritické bolesti a zabraňují stárnutí kůže tím, že vážou volné kyslíkové radikály a inhibují škodlivé účinky UV záření ze slunce. Většina výše popsaných procesů je spojena se vznikem rakoviny, proto můžeme říci, že extrakt z hroznových jader chrání organismus před vznikem rakoviny a nádorů. Vědecké studie se momentálně zaměřily na použití hroznových jader proti kolorektálnímu karcinomu a věří v důležitost tohoto objevu.

Minerály

Zinek patří mezi základní prvky, které lidské tělo potřebuje a má vliv na jeho správný vývoj a chod. Nefungovaly by bez něj správně žádné enzymatické systémy v těle, za nejvýznamnější proces, ve kterém se zinek účastní, je inzulínový. Nedostatek zinku způsobuje špatné hojení ran, lámavost vlasů, kůže, nehtů i kostí. Zinek je také důležitý pro naše smysly a paměť, v neposlední řadě by bez něj nefungovaly ani pohlavní orgány a jejich hormonální systém.

Železo je prvek, který souvisí s krví a jeho nedostatek způsobuje anémii. Nedostatek železa je nejrozšířenější nutriční deficiencí na světě. Železo se váže v těle do organokovové sloučeniny, kterou známe jako hemoglobin. Ten odpovídá za transport kyslíku z plic do tělesných tkání a je nezbytný pro dýchání. Denně tělo ztratí 0,5 – 1 mg železa, ženy 1,5 – 2 mg. Denní příjem železa pro dospělého člověka je by měl být minimálně 10 – 15 mg.   Svým 80% podílem je nedostatek železa nejčastější příčinou anémií. Anémií z nedostatku železa jsou téměř výlučně postiženy ženy. Tato okolnost se dá vysvětlit především  zvýšenou spotřebou železa během menstruace, těhotenství a šestinedělí. Nezřídka mívají nedostatek železa také děti, ale jen asi 3% mužů. Sideropénie se projevuje anémií, změnami na kůži a sliznicích a sníženou odolností organismu.

Příznaky nedostatku železa se projevují většinou

únavou, malátností, slabostí, dušností,bolestmi hlavy,
závratěmi, poruchami soustředění,
nechutenstvím, hubnutím,
bledostí kůže a sliznic,vypadávání vlasů,tvoření oparů a koutků , špatná plet,
snížení pozornosti a koncentrace, u dětí se může nedostatek železa projevit špatným prospěchem ve škole

Bylinný komplex a vitamín C

Extrakt z hroznových jader účinně doplňuje bylinný komplex složený z meduňky lékařské, šípků, listů hlohu, kopřivy dvoudomé, rozmarýnu lékařského a šalvěje lékařské. Šípky obsahují vitamín C, který napomáhá vstřebávání železa do organismu. Vitamín C je nezbytný pro pevnost cév, kostí, kloubů a pomáhá také proti únavě. Extrémní nedostatek vitamínu C způsobuje nemoc kurděje, která se projevuje těžkou anémií, krvácivostí, otoky kloubů, žaludečními vředy a svalovou atrofií.

Kopřiva dvoudomá je přirozeným zdrojem železa a působí proti chudokrevnosti. Obsahuje také velké množství chlorofylu, který působí proti zánětům v těle, revmatu, urychluje hojení ran a celkově podporuje organismus a jeho vnitřní orgány. Tradičně se kopřiva používá proti vypadávání vlasů a k očistě organismu.

Hloh obecný obsahuje ve svých listech flavonoidy a triterpenické kyseliny. Dále obsahuje aminopuriny, které regulují krevní oběh a tonizují nervovou soustavu. Tradičně se používá na snížení krevního tlaku, podrážděnost, bušení srdce, arytmie a neurózy. Pro zdravé srdce se také doporučuje užívat přípravky s přírodním koenzymem Q10, který pochází z kvasinek. Pouze tento koenzym Q10 je použitelný v těle a identický s tím, který si tělo samo vyrábí. S věkem koenzymu Q10 v těle ubývá a je důležitý i pro zdravou a krásnou pleť.

Rozmarýn lékařský obsahuje 1 – 2 % silic (verbenon, borneol, cineol, kafr, limonen), flavonoidy (luteolin, apigenin, diosmetin), diterpenové hořčiny (pikrosalvin, rosmanol, rosmadial), kyselinu ursulovou, oleanovou, kávovou, chlorgenovou a rozmarýnovou, až 8 % tříslovin a další zdraví prospěšné látky. Rozmarýn je mírně močopudný, a tak napomáhá proti otokům a zadržování vody v těle. Také podporuje vylučování žluči v játrech a pomáhá proti nadýmání.

Meduňka lékařská se tradičně používá jako bylinka na uklidnění a k podpoře kvalitního spánku. Nově se zjistilo, že má i protivirové účinky, zejména u herpesvirů, které způsobují opary. V jejich citrónově vonících listech nalezneme 0,1 % silic (citral, citronelal, citronelol, geraniol, linalol) a asi 4 % tříslovin, kyseliny hydroxytriterpenové (např. kyselina ursolová). Dále v menším množství, hořčiny, sliz, flavonoidy a minerální látky.

Šalvěj lékařská je bylinka z čeledi hluchavkovitých, která má antivirové, antibakteriální a protizánětlivé účinky. Omezuje pocení, které vzniká zejména z nervových důvodů, které vzniká například u klimakteria nebo v pubertě. Pomáhá také při žaludečních a střevních potížích, podporuje trávení, zlepšuje i funkci žlučníku. Šalvěj je vysoce ceněna i v kosmetice, kdy se přidává do koupelí, ke splachování vlasů, léčí podrážděnou a aknózní pleť. Šalvěj obsahuje 1,5 – 3 % silice, která je směsí thujonu, salviolu, kafru, cineolu a borneolu. Dále obsahuje 4 % tříslovin, saponiny, hořčiny, oxyterpenové kyseliny, estrogenní hormony a amid kyseliny nikotinové, pryskyřice, vitaminy skupiny B, vitamin P, minerální a hormonálně účinné látky.

Bylinná směs v přípravku Naturgreen® Ferrocare podporuje krvetvorbu, napomáhá lepší cirkulaci krve, má hojivé a antibakteriální účinky. Vzhledem k tomu, že také stres pleti škodí, má mírné zklidňující působení. Naturgreen® Ferrocare také vylaďuje vaši obranyschopnost a je doslova plný antioxidantů, které zabraňují předčasnému stárnutí.


reklama
Chcete mít své stárnutí pod kontrolou?
Doporučujeme
www.naturgreen.cz