MENU

ZAJÍMAVÉ ČLÁNKY

Hubnutí ->
Nemoci–studie ->
Novinky ->
Strava ->
Zdraví ->
Životní styl ->

TOPlist

Nespavost může způsobit až naprosté vyčerpání organismu

Spánek je základní potřebou všech lidí a zvířat. Nespavost je velmi nepříjemná a trvá-li delší dobu, může způsobit až naprosté vyčerpání organismu.

 

Spánek dělíme na dva typy

REM (rapid eye movement) spánek, ve kterém se zdají sny, a non-REM spánek. Non-REM spánek má čtyři stadia (v prvním je spánek nejlehčí, ve čtvrtém nejhlubší). V průběhu normálního spánku se tyto typy spánku střídají. Dojde-li k opakovanému přerušení spánku, a cyklus REM a non-REM neprobíhá normálně, člověk se po probuzení cítí ospalý a unavený, těžko se soustředí a udržuje pozornost.

Máte-li problém usnout nebo spát celou noc, jestliže se budíte příliš brzy, nebo se vám naopak špatně vstává, máte nejspíše jeden z následujících problémů.

Poruchy cirkadiánního rytmu

Lidé spí v noci nejen z praktických důvodů a konvencí společnosti, ale protože jsou tak nastaveny jejich vnitřní hodiny. Tyto "hodiny" máme umístěny v malé části mozku, která se nazývá suprachiasmatický nukleus hypotalamu. Lidé s poruchou cirkadiánního rytmu mají večer problém usnout a ráno zase se vzbudit.

Nespavost

Lidé s nespavostí nespí v noci dostatečně. Tito lidé špatně usínají a často se v noci nebo časně nad ránem budí. Příčinou může být stres, strach, špatné spánkové návyky, deprese a přílišné užívání léků.

Chrápání

Mnoho dospělých chrápe. Chrápání vzniká při průchodu vzduchu ochablými tkáněmi krku. Může způsobovat problém už jenom svým zvukem, nebo může být příznakem problému s názvem spánková apnoe.

Spánková apnoe

Ke spánkové apnoi (zástavě dechu) dochází, jsou-li dýchací cesty zcela nebo částečně zablokovány na krátkou chvíli. Jejím důsledkem může být nejen ospalost přes den, ale může být spojena i s vysokým krevním tlakem a rizikem CMP či infarktu myokardu.

Narkolepsie

Jedná se o poruchu mozku a nervů, která způsobuje direktivní denní spavost. Tato nemoc je zčásti dědičná. Dochází při ní k nekontrolovaným a velmi dramatickým atakám spánku.

Syndrom neklidných nohou

Lidé s tímto syndromem cítí neustálý diskomfort ve svých nohách, který je nutí k neustálému pohybu nohou, a to i ve spánku. To způsobuje časté probuzení a následnou ospalost přes den.

Noční můry

Noční můry jsou hrůzné sny. Vznikají v průběhu REM spánku. Jejich příčinou mohou být drogy, stres a strach.

Chůze ve spánku

Dochází k ní v průběhu non-REM spánku. Je častá u dětí ve věku od tří do pěti let. Může při ní dojít i k nebezpečným událostem (dítě může i odejít z domova, aniž by se vzbudilo).

Nedostatek tmy

Nespavost může způsobovat mnoho výše faktorů., ale  jedním s nich je právě  i nedostatek tmy. Spánek je základní potřebou všech lidí a zvířat. Nespavost je velmi nepříjemná a trvá-li delší dobu, může způsobit až naprosté vyčerpání organismu.Nedostatek spánku může také způsobit či ovlivnit  závažná onemocnění nebo vyvolat bolesti kostí ,kloubů či některých dalších párových orgánů. 

Oční masky jsou jedním z nejlepších zdravotních pomůcek,které mohou být použity k překonání problémů se spánkem a navodit tak klidný relaxační spánek.Oční masky mají tendenci být jedním z nejjednodušších a nejúčinnější z těchto řešení.

Obyčejné chrápaní může být také příznakem obstrukční spánkové apnoe ( OSA) .

Mnoho lidí ví, jaké nepříjemnosti způsobuje chrápání. Chrápání přerušuje spánek a ráno se budíte značně vyčerpáni. Bohužel, chrápání není jen nepříjemné, ale může být i značně nebezpečné! Spánková deprivace způsobená chrápáním může způsobit únavu, deprese a spánková apnoe je rovněž problémem, představuje vážné ohrožení zdraví! 

Řadíte se do skupiny lidí, kteří nemůžou kvůli chrápaní svého partnera v klidu spát ? Nebo jste to právě Vy, kdo chrápáním ruší ostatní? Tak to jste tu správně a čtěte dál zde,máme pro Vás řešení NaturgreenAntichrapin-masku proti chrápaní!


Oční masky na spaní (klapky na oči) Naturgreen NightDream a masky proti chrápaní NaturgreenAntichrapin

 více informací,doporučujeme
www.naturgreen.cz