MENU

ZAJÍMAVÉ ČLÁNKY

Hubnutí ->
Nemoci–studie ->
Novinky ->
Strava ->
Zdraví ->
Životní styl ->

TOPlist

Noni 100 % přírodní štáva

Nápoj z Noni (Morinda citrifolia) je přírodní džus původem z Tahiti. Tato šťáva obsahuje spoustu vitamínů, minerálů, stopových prvků a neobsahuje skoro řádný tuk. Výjimečnou látkou, která se v Noni nachází je proxeronin, ze kterého si tělo vytvoří xeronin, jež se účastní velkého množství proteinových reakcí v těle. Doslova jde říci, že xeronin aktivizuje některé proteiny, aby správně plnily svou funkci (např. regulační jako hormony, nebo obrannou při likvidaci cizorodých látek v těle). Noni je výjimečný keř, který roste ve volné přírodě a na Tahiti se jeho plody užívají již více než 2000 let na podporu zdraví a jako lék proti stárnutí. 

Účinné látky v Noni

Noni je bohaté na vitamíny A, C, E, B, B2, B6, B12, vápník, železo, niacin, kyselinu listovou, kyselinu pantotenovou, fosfor, hořčík, zinek, měď a další minerální látky jako chrom, mangan, molybden, sodík, draslík, uhlohydráty a mnoho dalších. Noni neobsahuje téměř žádný tuk. Pitím šťávy noni je produkován v těle xeronin. Xeronine aktivuje bílkoviny v našem těle, a přispívá k výstavbě buněk, tvorbě energie a obnově buněk, které jsou poškozené nebo nefungují správně. Šťáva noni také zlepšuje tvorbu protilátek (imunitní systém). 

Účinky Noni

 • Omlazuje tělo.
 • Revitalizuje buňky a dodává tělu energi
 • Ulevuje od bolesti a tlumí záněty.
 • Uvolňuje stres.
 • Čistí krev.
 • Stimuluje imunitní systém.
 • Zlepšuje trávení.
 • Reguluje buněčné funkce.
 • Udržuje zdravou pokožku, vlasy a pokožku hlavy.
 • Účinný antioxidant, zbavuje tělo toxinů a škodlivých látek.
 • Snižuje riziko vzniku rakoviny.
 • Zlepšuje paměť a koncentraci.
 • Omezuje růst nádorových buněk.
 • Zabraňuje předčasnému stárnutí. Potlačuje choroby související s věkem jako je artritida, srdeční choroby, cukrovka či mrtvice.
 • Chrání proti virům a bakteriálním kmenům, které se staly odolnými vůči antibiotikům.
 • Působí na molekulární úrovni.

  V roce 1993 byl ve šťávě Noni zjištěn skopoletin a serotonin, později rovněž melatonin. Vědci došli k závěru, že tyto hormony spolupracují mezi sebou a ve spojení s xeroninem zmírňují napětí a stres, podporují úpravu biologického rytmu spánku a bdění, menstruačního cyklu, napomáhají zlepšení nálady a uvolnění. Podporují rovněž procesy regenerace a restaurace poškozených sekrece přicházející z epifýzy (šišinka)  a ve skutečnosti působí jako prekurzor z něhož se vyvíjí určitý jiný buněčný typ. Šťáva s Noni má černou barvu, která je velmi podobná melaninu, který dává barvu nebo pigment, na každé buňce z našich orgánů. Tento "pigment" obsahuje každé místo v našem těle  a  je při užívání ovlivněn Noni . Novinka silnější Naturgreen® NatureSerotonX zde 

Možné nežádoucí účinky Noni

Méně než 1% lidí je alergických na Noni. Může se u nich objevit vyrážka, svědění, mírný průjem, mírné říhání nebo potíže s dýcháním. Většina z těchto příznaků je součástí čistícího procesu. Pokud se příznaky objeví, vynechejte dávku nebo dvě a pijte hodně čisté vody. Většina alergických příznaků vymizí do 24 hodin po vysazení Noni. Pokud tyto příznaky přetrvávají, přestaňte s pitím Noni, upozorněte svého lékaře a řiďte se jeho doporučeními.

Je pití Noni bezpečné pro všechny?

Ano. Výzkum prokázal, že je bezpečné pro všechny. Mělo by být součástí naší každodenní stravy, protože má velký přínos pro náš organismus. Proto Noni mohou pít děti, mladí, staří, zkrátka všichni. Noni pomáhá všem a jeho blahodárné účinky může pocítit každý, beze strachu, pochybností nebo vedlejších účinků.

Jak se Noni 100% džus vyrábí?

Nápoj se vyrábí z čisté šťávy plodů léčivých rostlin Noni (Morinda citrifolia). Plody tohoto keře se sbírají v čisté přírodě v pralesech na Tahiti. Noni se dodnes nepěstuje na žádných plantážích. Plody Noni se po sklizni fermentují v uzavřených tancích po dobu zhruba čtyř týdnů. Vzniklá šťáva se filtruje od zbytku dužniny a stáčí do lahví. Neobsahuje žádná chemická rezidua, toxiny, pesticidy, těžké kovy nebo hnojiva. Je zpracována s vysokou péčí, aby si udržela BIO kvalitu a všechny její aktivní složky v neporušeném stavu.

Námi nabízený Noni 100% šťáva pochází z ovoce rostoucí na Tahiti. Obsahuje pouze čerstvě vymačkanou šťávu z noni, 0,2% malinové příchutě pro lepší chuť a aby se zabránilo oxidaci 0,1% kyseliny citronové.

Dávkování

Doba užívání

Ráno

Večer

Děti

1. – 3. den

5 ml (1 lž.) 30 min. před snídaní

5 ml (1 lž.) 30 min. před večeří

2,5 ml (1/2 lž.) 30 min. před snídaní a před večeří

4. – 6. den

10 ml (2 lž.) 30 min. před snídaní

10 ml (2 lž.) 30 min. před večeří

5 ml (1 lž.) 30 min. před snídaní a před večeří

1. – 6. měsíc

15 ml (3 lž.) 30 min. před snídaní

15 ml (3 lž.) 30 min. před večeří

7,5 ml (1 a 1/2 lž.) 30 min. před snídaní a před večeří

7. měsíc a dál

10 ml (2 lž.) 30 min. před snídaní

10 ml (2 lž.) 30 min. před večeří

5 ml (1 lž.) 30 min. před snídaní a před večeří

Dávku lze zvýšit podle vaší tělesné kondice. Pijte hodně čisté vody během dne, napomáhá to odplavování toxinů z těla. Pokud se objeví „čistící reakce“ (bolest hlavy, říhání nebo svědění kůže), pijte více vody a vynechejte dávku nebo dvě, v závislosti na tom, jak se cítíte. Pijte Noni alespoň 3-6 měsíců.

Postup užívání Noni

 1. Udělejte si deset minut na tuto proceduru.

 2. Odměřte množství Noni, které chcete užít, a nalijte ho do sklenice. Zřeďte vodou, mlékem nebo jinou šťávou.

 3. Najděte si pohodlné místo k sezení. Držte sklenici noni na klíně. Uvolněte se a zavřete oči.

 4. Třikrát se dlouze a hluboce nadechněte. Každým nádechem, dýcháte nový život a vitalitu. Představte si, mladistvou energii, která naplňuje vaše tělo. S každým výdechem si představte, jak stres a napětí opouští vaše tělo.

 5. Dejte si doušek Noni.

 6. Opakujte kroky 4 a 5, dokud dávku nevypijete. Nespěchejte.

 7. Je nezbytné, abyste  Noni užívali na lačný žaludek, každý den téměř ve stejnou dobu. Umožníte proxeroninu obsaženému v noni, vstřebat se ve střevě, aniž by byl stráven v žaludku. Také to podporuje další metabolické aktivity.
 8. Pijte spoustu čisté vody během dne.

Tipy na užívání

Smíchejte Noni ve  sklenicí  s alkalickou vody s naší konvice.  Skvěle chutná a můžete jím ohromit i své hosty.

Smíchejte Noni se sklenicí bio  mléka (teplého nebo studeného) a děti budou Noni milovat.

Použijte Noni jako polevu na zmrzlinu.

Po dlouhém a náročném dni je sklenice alkalické studené vody s rozmíchaným Noni velmi osvěžující.

Jsme si jisti, že najdete mnoho dalších zajímavých způsobů, jak můžete užívat Noni a nezapomeňte pít hodně vody po celý den, aby se z vašeho těla mohly odplavit vyloučené toxiny.

 

Nejedná se o produkt, ale způsob života!


JESTLIŽE SE CHCETE O NONI A ZPŮSOBECH JEHO UŽITÍ DOČÍST VÍCE, PODÍVEJTE SE ZDE
DOPORUČUJEME
www.naturgreen.cz

Zajímavosti o Noni:
10 důvodů, proč pít šťávu z Noni