MENU

ZAJÍMAVÉ ČLÁNKY

Hubnutí ->
Nemoci–studie ->
Novinky ->
Strava ->
Zdraví ->
Životní styl ->

TOPlist

Organic Curcumin Extra

 

Organic Curcumin Extra
Vegetariánské  kapsle po 400mg
Nejvyšším poměr a  účinnost Curcuminoidů na našem trhu
                                                                  

 

Kurkuma dlouhá (Curcuma longa), je jednou z nejdůkladněji prozkoumaných rostlin. Kurkuma se pěstuje v jihovýchodní Asii, nejvíce v Indii, kde se po staletí používá v Ajurvédě (tradiční indické medicíně). Nejznámější účinnou látkou z kurkumy je kurkumin, jehož pozitivní účinky na lidský organizmus popsaly tisíce publikovaných biomedicínských studií. Z rostliny se sbírají oddenky – pakořeny, ze kterých se speciální technologií získávají extrakty. Ve vysoce kvalitních extraktech nalezneme až 95% kurkuminoidů, což jsou z chemického hlediska polyfenoly, jejichž skupina obsahuje látky jako bioflavonoidy, flavany a flavanoly. Kurkuminoidy mají brilantní oranžovou barvu a jde vlastně o pigmenty kořene kurkumy. Všechny polyfenoly mají antioxidační vlastnosti, ale kurkuminoidy jsou velmi silné antioxidanty, dle koeficientu ORAC (schopnost zachytávat kyslíkové volné radikály) se nachází mezi rostlinami na 4. místě. Mají silné protizánětlivé, antimutagenní, antimykotické a proti parazitické vlastnosti. V kurkumě nejsou jen kurkuminoidy, ale také demetoxykurkumin (kurkumin II), bisdemetoxykurkumin (kurkumin III) a ostatní kurkumnové substance.

Bioaktivní fenolické látky, které likvidující volné radikály a mají antioxidační aktivitu, se navzájem podporují a pomáhají při různých zdravotních potížích. Kurkuminoidy se tradičně používají k prevenci poruch trávení, při onemocnění jater, žloutence, zánětu močových cest, na kožní problémy, jako pomoc při hojení ran a ke zmírnění artritických a alergických zánětů. Jeden z nejvýznamnějších účinků kurkuminu je jeho vliv na trávicí ústrojí, kdy jeho silné antioxidační a protinádorové schopnosti pomáhají a udržují zdravou funkci jater, žlučníku a trávící soustavy. Kurkumin také zvyšuje tvorbu a vylučování žlučových kyselin čímž napomáhá k trávení tučné stravy. Kurkumin, je vhodný nejen při nádorových onemocněních, ale i při infekčních zánětech jater a toxickém poškození jater. Kurkumin se celosvětově používá a dosahuje výborné výsledky při léčbě rakoviny tlustého střeva a prostaty. V této poslední aplikaci, výzkumy naznačují, že má kurkumin protizánětlivou aktivitu srovnatelnou s indometacin a fenylbutazonem, které řadíme k nesteroidním protizánětlivým lékům. Kurkuminoidy totiž dovedou inhibovat enzymy, které syntetizují zánětlivé leukotrieny, prostaglandiny a prostacykliny z kyseliny arachidonové (omega – 6 mastné kyseliny, které jsou hojně rozšířené v naší stravě). Kurkuminoidy také přímo likvidují volné radikály a účinně blokují část lipidů v séru proti oxidaci, a to vede k významnému snížení sérových peroxidů a oxidovaného cholesterolu. Tím chrání buňky před poškozením, které by jim volné radikály mohly způsobit.  


Co výrobek Organic Curcumin Extra podporuje a kde pomáhá:

• snižuje artritické a revmatické bolesti kloubů
• jeho silné protizánětlivé účinky napomáhají při hojení zánětů, otoků a zlomenin
• má proti parazitní, antibakteriální, antimykotické účinky – pomáhá léčit nehtové plísně a kvasinky
• zlepšuje zažívací potíže – poruchy trávení, plynatost a nadýmání
• má terapeutické účinky proti Crohnově nemoci a IBS (syndrom dráždivého tračníku)
• pomáhá při ulcerózní kolitidě (chronické onemocnění střevní sliznice)
• urychluje hojení ran
• zlepšuje neurologické poruchy
• snižuje dopady Alzheimerovy a Parkinsonovy choroby, RS roztroušené sklerozy.
• pomáhá bojovat proti cystické fibróze, lupusu, kožním nemocem, chronické únavě, a také  fibromyalgii (mimo kloubní revmatismus)
• jeho užívání pomáhá kuřákům, má mutagenní účinek (DDT) – proti karcinogenní účinky, hlavně v ústní dutině, jícnu, žaludku a vylučovací soustavě (rakovina močového měchýře), kdy tato nemoc postihuje především kuřáky
• pomáhá při kožních onemocněních – lupénka, sklerodermie a dermatitidy
• zlepšuje a působí preventivně proti vzniku šedého zákalu
• pomáhá při cukrovce typu II
čistí krev, ohřívá ji a stimuluje tvorbu nové krevní tkáně
• pomáhá uvolňovat bolest a napětí ve svalech
• snižuje výskyt srdečních onemocnění
• chrání kardiovaskulární systém tím, že snižuje hladinu cholesterolu v séru (přes zvýšení průtoku žluči) a inhibuje agregaci krevních destiček
• in vitro a in vivo: chrání proti HIV – působí jako biologická odezva pro modifikátory: zvyšuje sdružené molekuly receptorů CD-4 a CD-8 (receptory zvyšují odolnost vůči infekčních nemocem, nádorům a radiačnímu poškození)
• používá se jako lék na žloutenku a onemocnění jater
•zlepšuje fungování jater a ledvin
• zvyšuje průtok žluči do střeva – což pomáhá snižovat hladinu cholesterolu
• při užívání 4 až 6 měsíců má silné trvalé účinky proti nemocem způsobenou Candida albicans (druh kvasinky, jenž u lidí způsobuje ústní a genitální houbové infekce)
• podporuje činnost správného energetického metabolismu
• pomáhá při trávení všech tří základních složek potravy – bílkovin, sacharidů i tuků
• pomáhá při Sinusitidách, infekce, které jsou způsobeny patogenními mikroorganismů (viry, bakterie, nebo plísně) a způsobují občasné ucpání dutin a záněty kdy vedlejších nosních dutina. A tím vyvolávají kašel nebo astma. Pomáhá také zánětů středního ucha
• snižuje výskyt rakoviny, zejména rakoviny gastrointestinálního traktu (krvácení do GIT)

Navíc přírodní chemické látky, vyskytující se v koření kurkumy a černého pepře, prokazují schopnosti zastavovat růst nádorů prsu. K tomuto závěru došla studie, prováděná vědci z the University of Michigan Comprehensive Cancer Center a publikovaná v časopise Breast Cancer Research and Treatment.

Kurkuminoidy navíc prokázaly schopnost inhibovat mutageneze a karcinogeneze u laboratorních zvířat, i když se dostanou do kontaktu se škodlivinami z cigaret (dehet a další škodlivé látky) a inhibují aflatoxiny (zpomalují některých procesy v organizmu). Pozitivně také působí proti silnému karcinogenu z plísně Aspergillus parasiticus, která se běžně nachází v kukuřici a arašídech. Kurkuminoidy působí v trávicím traktu tak, že zabraňují růstu patogenních bakterií a navíc s velkou účinností likvidují plísňové a střevní parazity.

Pozor kurkuma nebo kari co používáte doma jako koření a kurkumin extrakt s 95 % kurkuminoidů není totéž. Je zde obrovský rozdíl v „síle“prášku a složení, protože extrakcí dostanete z kořene kurkumy koncentrované kurkuminy. Pokud byste chtěli dostat do těla stejné množství kurkuminoidů, jako je v jejím extraktu, museli byste sníst kurkumy opravdu hodně. Od toho se pak také odvíjí také cena výrobku. Naše vegan kapsle jsou vyrobeny na poloautomatícké plničce kapslí v malé sérii, a proto zde není potřeba přidávat "mazací" ředicí nebo protispékavé (protihrudkující) látky, jako je např. oxid křemičitý, kyselina stearová, oxid titaničitý, stearan hořečnatý a další éčka. Naše vegan kapsle obsahuje pouze čistý 100% prášek Kurkuminů s obsahem 95% kurkuminoidů.

Některé studie v zahraničí dokázali, že ve spojení s EGCG extraktem ze zeleného čaje se účinek kurkuminu ještě více zesiluje: Pokud si  chcete účinek  kurkuminu pojistit na 110% nezapomeňte si dokoupit přírodní zelený čaj s 55% EGCG , který navíc obsahuje i přírodní vitamín C se šípků ,který taktéž zesiluje účinky kurkuminu. Zde můžete koupit i akční balíček , který je již připraven i s dávkováním  pro vaše problémy.  

Dostanete  při nákupu  přípravku pod názvem Kurkumin   u  všech prodejců – konkurence všechny potřebné informace  o nabízeném produktu  jako tomu je u naší firmy  ?? 

Je několik důležitých věcí,, které byste při nákupu kvalitního produktu pod názvem Kurkumin měli vědět. Je to vždy zpracovaná vstupní odrůda Kurkuminu druh extrakce, poměr a složení a standardizace. S toho se potom odvíjí síla čisté suroviny, která se poté násobí s účinkem na vaše zdraví. Jeden s nejdůležitějších bodů je mimo jiné typ zpracování suroviny extrakce.

Kurkumin je jedním z nejčastějších doplňků stravy používaných v dnešní době . Ale, co je nejdůležitější potřebujete také vědět to,  jakou „čistou“  kvalitu užíváte.   Na světě je hodně výrobců, kteří se zabývají zpracováním kurkumy  na účinnou látku  kurkumin a ostatní kurkuminové substance ,ale je zde také spousta druhů extrakce jak tento účinný „lék“ s kurkumy vyextrahovat. Pro extrakci je velice důležité rozpouštědlo, protože při extrakci přecházejí extrahované látky do jediné fáze - do fáze rozpouštědla, většinou do kapalné formy kde následuje zpětný separační proces a zbylá surovina ,která se následně vysuší. Ne však každá použitá  extrakce je 100% čistá tak aby finální konečný produkt zůstal bez toxinů nebo ho zde zbylo pouze minimum  ve stopových  hodnotách ,které jsou zdraví neškodné. Nepoužívanější jsou 3 druhy zpracovaní je to extrakce Ethyle Acetate , Ethanol , CO2. Nejčistější kde jde dosáhnout nejvyššího a nejčistějšího poměru curkumoidů je tkz. dvojí extrakce . Je to metoda CO2 a další patentovaná extrakce spojená s Ethyle Acetáte tu vám nabízíme v našem výrobku Organic Curcumin Extra.Tady dosahujeme čistoty až 97,90% Curcuminoidů (standardizováno), a to vše bez zbytkových rozpouštědel. 

Mějte také na paměti ,že každá laciná extrakce jako je  třeba aceton ,technický benzín, a další laciná rozpouštědla není zrovna to nejlepší řešení. Použitím takového laciného  extrahovala  je sice potom nabízený výsledný extrahovaný produkt ( následně koncový výrobek ) lacinější ,ale určitě to není zrovna to ,co  váš organismus k vyléčení potřebuje. Tyto laciná extrahovadla sebou přinášejí riziko toho, že určité množství zbytkovým toxinů,, (viz použité laciné toxické rozpouštědlo většinou za účelem pobídnutí nižší ceny trhu) zůstane navždy ve výsledné extrahované  surovině a potom také ve  finálním výrobku ,ale hlavně potom následně ve vašem těle ,že to orálně užíváte. Obloukem se vyhýbejte firmám ,které vám neuvedou všechny potřebné doložitelné informace o jejich nabízeném produktu. U takového výrobku totiž není vůbec  žádná záruka ,že takový produkt pomůže vašemu zdraví. 

Náš kurkumin je extrahován novou dvojitou patentovanou metodou CO2 +Ethyle Acetáte. Tato dvojitá extrakce CO2 je sice dražší,ale je naprosto čistá (bez zbytkových rozpouštědel ) a s nejvyšším obsahem  97.90% kurkuminoidů a ostatních přírodních substančních látek, což je největší poměr účinné látky  v EU. Dvojitá extrakce  CO2 + Ethyle Acetate a výsledný kurkumin je nejbezpečnější způsob léčby

Věděli jste, že Curcumin je vhodný i pro Vaše čtyřnohé mazlíčky?

Stejně, jak curcumin chrání Vás, může být prospěšný i Vašim domácím mazlíčkům – psům a kočkám. Civilizační choroby se totiž nevztahují jen na lidi. Stejně jako my, i psi a kočky potřebují vyváženou stravu a dostatek antioxidantů a dalších bioaktivních látek, které je budou chránit před rakovinou a dalšími zákeřnými nemocemi. Naneštěstí pro zvířátka se u nich při léčbě rakoviny a dalších nemocí nepoužívají nejmodernější drahé léčebné postupy a spíše se jen zabraňuje jejich utrpení. Proto je prevence mnohonásobně důležitější, abychom svým čtyřnohým přátelům, prodloužili život.

Jak curcumin může psům a kočkám pomoci:

 • Chrání před rakovinou.
 • Zabíjí parazity.
 • Má antimykotické a antibiotické vlastnosti.
 • Zlepšuje zrak, preventivně působí proti šedému zákalu.
 • Působí proti problémům se zažíváním, snižuje plynatost a nadýmání.
 • Léčí průjmy, nezapomeňte u průjmů na dostatek tekutin!
 • Chrání játra a čistí krev.
 • Zlepšuje kvalitu srsti, dodává jí lesk, pevnost a hebkost.
 • Pomáhá při léčbě epilepsie.
 • Pomáhá při redukci hmotnosti, zrychluje metabolismus tuků.
 • Má spoustu vlákniny, minerálů a vitamínů.

Informace o dávkování Curcuminu pro kočky a psi pro vás připravujeme s týmem veterinářů, musí zohledňovat Váhu a velikost vašeho zvířete. 

Další zajímavé info o tomto produktu klik dole.
  


CHCETE-LI SE DOZVĚDĚT O KURKUMINU A DALŠÍCH ZDRAVÍ PROSPĚŠNÝCH PRODUKTECH, PODÍVEJTE SE ZDE

DOPORUČUJEME

www.naturgreen.cz

Studie o působení curcuminu:
Kurkumin brání rozvoji kvasinek
Neuroprotektivní síla kurkuminu

Země původu: Indie