MENU

ZAJÍMAVÉ ČLÁNKY

Hubnutí ->
Nemoci–studie ->
Novinky ->
Strava ->
Zdraví ->
Životní styl ->

TOPlist

Proč je dobré pít alkalickou vodu?


Vaše tělo musí tvrdě pracovat, aby se udrželo v mezích normy acidobazické rovnováhy. Tedy, aby udržovalo rovnováhu mezi kyselostí a zásaditostí v organismu, tj. správné pH. Bez toho totiž nemůže efektivně fungovat. Nerovnováha pH může vzniknout velice snadno, stačí stres, nedostatek spánku, konzumace kyselinotvorných potravin (cukr, prefabrikované potraviny, alkohol…) a pro vaše tělo je to najednou o dost těžší si rovnováhu pH udržet.

Jak to funguje?

Aby tělo získalo alkalizační minerály, vyplaví si je z kostí, tkání a vnitřních orgánů. Postupně si tělo vyčerpává zdroje alkalizačních minerálů a vytváří se v něm přívětivé prostředí pro viry, bakterie a plísně, protože všechny tyto mikroorganismy mají rády kyselé prostředí. Napadením těla vzniká další nerovnováha a člověk se ocitá v začarovaném kruhu acidobazické nerovnováhy.

Lidé, co se touto problematikou zabývají, si berou na pomoc zásadité potraviny a vodu, aby si správnou hodnotu pH v těle udrželi. K udržení optimálního zdraví WHO doporučuje kontumaci demineralizované vody.

Alkalickou vodu znají zejména ti, kdo sportují nebo chodí do fitness center, protože tato voda pomáhá naše tělo udržovat delší dobu fyzicky aktivní i při větší zátěži. Jak je to možné? Během tréninku naše tělo produkuje ve svalech laktát (kyselinu mléčnou) a musí ji složitě odbourávat. Když je laktátu moc, dostáváte se z aerobního cvičení do anaerobního. Alkalické prostředí v těle zlepšuje schopnost těla odbourávat laktát, čímž se posouvá váš anaerobní práh a můžete cvičit déle a s větší zátěží.

Několik faktů ohledně pH v těle a zdravých minerálech

 • Termín pH byl poprvé představen dánským chemikem Sorenem Pederem Lauritzem Sorensenem v roce 1909.

 • Jedna plechovka Coly obsahuje tolik kyseliny fosforečné, že výrazně mění pH v našem těle. Pokud nemáte dostatečné rezervy vápníku a hořčíku v extracelulární tekutině, vaše tělo si je k neutralizaci kyseliny vezme z kostí. Abyste vodou neutralizovali 1 plechovku Coly, museli byste jí vypít 32 sklenic. To je hodně vody!

 • Chronicky překyselená krev může být příčinou mnoha problémů včetně únavy, zastřeného myšlení, přibírání na váze a pálení žáhy dokonce vznik nebo zhoršení lupénky.

 • Potraviny se klasifikují jako kyselé nebo zásadité podle jejich obsahu minerálních látek. Zásadité potraviny obsahují více alkalizujících minerálů (vápník, hořčík, mangan, železo, draslík) než kyselinotvorných minerálů (fosfor, měď a síra).

 • Dostatek vápníku není jen o zdravých kostech. Vápník také ovlivňuje srdeční frekvenci, srážlivost krve, napětí ve svalech a celou řadu dalších procesů v těle.

 • Při nedostatku vápníku jej vaše tělo čerpá z kostí, pokud tento model trvá příliš dlouho, může to oslabit kosti, a dokonce vést k osteoporóze.

 • Dostatečný příjem vápníku může pomoci regulovat pH vašeho těla, snížit příznaky PMS, a dokonce i pomoci při hubnutí.

 • Mléko vám nemusí pomoci vyhnout se osteoporóze. Vzhledem k tomu, že mléko a mléčné výrobky jsou kyselé, vaše tělo je neutralizuje vápníkem z kostí. Studie ukazují, že země s nejvyšším příjmem mléčných výrobků (včetně severní Ameriky) mají nejvyšší výskyt osteoporózy, zatímco země, které spotřebovávají méně mléčných výrobků, mají výskyt osteoporózy nižší.

 • Lidé mohou žít několik měsíců bez jídla, ale jen 10 dní bez vody. Vedle vzduchu, který dýcháme, je voda nejdůležitějším prvkem v našem těle, ale 75% lidí trpí chronickou dehydratací a ani o tom neví.

 • Průměrný člověk spotřebuje 68 Kg rafinovaného (kyselého) cukru ročně, což je 30x více než naši prarodiče spotřebované na přelomu 20. století. Není divu, že obezita je na vzestupu. Nezapomínejte ani na skrytý cukr, který je v celé řadě potravin. 

 • Pitím alkalické vody vyrovnáváte rovnováhu v těle, zlepšujete imunitu a výrazně přispíváte ke svému zdraví a tím dáváte svému tělu šanci bojovat i s těmi nejzákeřnějšími nemocemi.Jak má vypadat pH zdravé vody a k čemu slouží zde je  na obrázku podrobné rozlišení.

  Důležitou součástí prevence a boje proti chronickým zánětům je pitný režim a celková hydratace organismu. 

reklama

Více informací o alkalické vodě a našem novém výrobku (speciální alkalické a filtrační konvici) na podporu vašeho zdraví,  naleznete v našem eshopu.