MENU

ZAJÍMAVÉ ČLÁNKY

Hubnutí ->
Nemoci–studie ->
Novinky ->
Strava ->
Zdraví ->
Životní styl ->

TOPlist

Ranní ztuhlost kloubů příčiny a léčba .

Máte kvůli bolestem kloubů a svalů problém vstát ráno vůbec z postele?

Víte , že zánětlivá onemocnění kloubů a svalů můžeme z praktického hlediska dělit na infekční a neinfekční. Trvá vám také hodinu, než se vaše tělo dostane na „provozní teplotu“? Pokud ano, můžeme  vám zde poskytnout několik rad tak aby bylo pro vás každé ráno co nejlepší.

Taky to znáte ? ráno se sotva rozhýbete a po pár hodinách už klouby a svaly „řinčí“ bolestí. Kvůli zhoršené pohyblivosti nestíháte všechno to co si den před naplánujete. Rozhodně,ale nejste ve stejné  situaci jediní – ranní ztuhlost a bolestivost je jedním z vůbec nejčastějších stesků v ordinacích lékařů. Postihují jednoho člověka ze třiceti, přitom sedmkrát častěji trápí ženy. Nenechte si  tyto potíže  „nastartovat“  až do fáze  a to tak, aby vám komplikovaly váš život a to každý den. Naše rady a tipy, vám pomohou  překonat tuto ranní ztuhlost a prožít váš den v naprosté pohodě a spokojenosti.

Fyziologie člověka především  (jak to má fungovat)

Během noci má spánek několik REM fází, ve kterých se různí napětí svalů. Ve fázi hlubokého spánku se člověk nehýbe a svalstvo je ochablé. Ve fázi povrchového spánku je naopak svalstvo v normálním napětí a člověk se v posteli takzvaně převaluje. Tyto mechanismy včetně zachovaného čití bolesti zabezpečují dostatečné prokrvení tkání a zachování jejich funkce, i když strávíme v posteli více než 8 hodin. Zde také najdete některé zdravotní problémy, které mohou nebo způsobují noční můry v určitých fázích REM spánku.

Etiopatogeneze (příčina a mechanizmus onemocnění)

Ranní ztuhlost může mít řadu různorodých příčin. Krátkodobé objevení těchto ranních potíží může zrcadlit krátkodobé fyzické, ale i psychické vypětí. Jedním s nich je také Revmatoidní artritida to je kloubní onemocnění vyskytující se především u žen středního věku. Nejčastěji jsou zánětlivě postiženy drobné klouby ruky, zápěstí a hlezenní kloub (kotník), nicméně postiženy mohou být i klouby velké (kyčle, kolena). Onemocnění se většinou začne projevovat velmi nenápadně, a to ranní ztuhlostí kloubů. Teprve po nějakém čase (řádově měsíce až léta) se objeví zduření a silná bolestivost, což vede ke zhoršení hybnosti a postupem času ke vzniku deformit (pokřivení prstů, rukou apod.). Další z možností je také Dnavá artritida neboli nemoc zvaná též dna (artritis urica) je metabolické onemocnění, které vede k zánětlivému postižení kloubů. Podkladem onemocnění je zvýšená hladina kyseliny močové v krvi, jež se v podobě krystalků solí (urát sodný) ukládá v kloubech a vyvolává zde zánětlivou reakci. Kyselina močová vzniká metabolismem purinů, což jsou látky hojně obsažené v luštěninách, mase a vnitřnostech. Dalšími jednotkami, které by se sem též mohly řadit je psoriatická artritida, tedy postižení kloubů u lupénky.

Další možnosti mohou být ,Erozivní artritida je postižení u zvýšené funkce příštítných tělísek (u hyperparat­hyreózy). Příčinou bolestí kloubů mohou být také infekční záněty kloubů, nejvýznamnější jsou bakteriální záněty (vyvolané nejčastěji streptokoky, ale též borrelie u lymské boreliózy), i když je prokázána i virová infekce (herpesvirus, Epstein-Barr virus, virus hepatitidy B, arbovirus). Infekce je do kloubu zanesena buď při otevřeném poranění kloubu, léčebným zákrokem (např. punkcí či ortopedické operace), přímým přestupem infekce z okolí kloubu (záněty kostí, svalů atd.) či se infekce může zanést krevní cestou z jiného infekčního ložiska v organismu.Dlouhodobá ranní ztuhlost může mít příčinu též v přetěžování našeho těla, stejně tak však může jít o počátek onemocnění pohybové soustavy.

 Příčiny ranní ztuhlosti jsou zejména tato.

·        přehnané denní nasazení (v pracovním či soukromém životě)

·        únava, ztráta energie, sil

·        psychické vlivy, stres, strach (vypjaté emoce, pracovní, partnerské, či rodinné neshody a jejich promítnutí do pohybové soustavy)

·        kocovina, nevolnost po alkoholu

·        autoimunitní nemoci

·        revmatoidní artritida (bolest, zánět kloubů, snížení jejich pohyblivosti, kloubní deformace)

·        práce u počítači více jak 3 hodiny denně

·        Bechtěrevova choroba (bolesti zad, kříže, kloubů, krku, noční bolesti, ranní ztuhlost, záněty duhovky)

·        artróza (bolest kloubu, ztuhlost, snížení pohybového rozsahu, může se objevit únava, horečka)

·        nedostatečné protažení po námaze

      ·        nedostatek minerálů a vitamínů ( hořčík,vápník,sodík,draslík)

 

 Příznaky

Ranní ztuhlost po probuzení vaše únava začíná  již při vstávání.

Nejčastější komplikace

omezení hybnosti bolest kloubů

výrůstky na kostech

vykloubení a nefunkčnost kloubů

srůst kloubu

dna -metabolické onemocnění,

Co je to dna :

Dna obvykle začíná akutním „dnavým“ záchvatem, kdy se nemocný vzbudí v brzkých ranních hodinách pro intenzivní bolest některého z kloubů. Nejčastěji je postižen kloub na palci u nohy(tomuto postižení se říká podagra), dále kolena (gonagra), kotníky a drobné klouby nohy. Klouby na rukou bývají postiženy méně často (chiragra). V 90% je první záchvat omezen pouze na jeden kloub (monoartikulární postižení), s přibývající délkou trvání onemocnění se stav zhoršuje a postiženo může být více kloubů současně (polyartikulární postižení). Postižený kloub je oteklý, zarudlý, horký a tak bolestivý, že nemocný mnohdy nesnese ani tíhu přikrývky. Kůže je tak napjatá, že se leskne, a proto zde bývá popisován tzv. fenomén zrcátka. Záchvaty trvají několik hodin až dní, v průměru 14 dní, poté ustupují a následuje období bez záchvatu, jenž obvykle trvá 6 – 24 měsíců. Jejich vyvolávající příčina se mnohdy nezjistí, nicméně se může jednat o psychický stres, onemocnění, operace, trauma, exces v jídle či pití alkoholu.

 Na čem záleží a co je dobré udělat pro vaše tělo.

 1. Spánek a jeho kvalita je jeden s nejdůležitějších regeneračních prostředků a spolu s ostatními regeneračními prostředky ovlivňuje celou činnost organismu, . Neponocujte a pořádně se vyspěte. Delší a hlubší spánek pomáhá regeneraci kloubů a svalů a nabíjí tělo novou energií. Před usnutím přestaňte myslet na všechny starosti a problémy ty vyřešíte je zítra. Spěte na boku nebo na zádech, ležení na břiše zatěžuje bedra kosti,svaly a páteř (pro regenerační  a silný spánek doporučujeme čistě přírodní Natural Sweet Dreams )

2. Ložnice : těsně před spaním si krátce vyvětrejte a zabraňte průvanu v ložnici tím, že pořádně zavřete okna a dveře. Ztuhlosti kloubů a svalů napomáhá také chlad a vlhkost. Pokud je v ložnici příliš zima, přitopte si nebo použijte více přikrývek a deku pod prostěradlo. Myslete také na to ,že vzduch který budete dýchat nesmí být nadměrně suchý. Povlečení měnte min1x týdně.

3. Po probuzení. Protáhněte se ještě vleže. Až poté si sedněte na postel a udělejte pár předklonů a úklonů do stran. Procvičíte tak svalová vlákna a meziobratlové ploténky v páteři a tím je prokrvíte.

4.Ranní sprcha. Dejte si po ránu horkou sprchu a relaxujte. Teplo podporuje prokrvení svalů a kloubů. Zároveň uvolňuje ztuhlá a stažená místa. 

5. Procvičení. Po horké sprše udělejte pár dřepů tak, abyste nespadli. Něčeho se přidržte a jděte do podřepu co nejníže, jak jen vám bolest dovolí. Pak se zhluboka nadechněte a zase se pomalu postavte. Tento pohyb procvičuje téměř 90 % všech svalů a zapojuje také svaly břišní a ty kolem páteře. Navíc se ztiší i vrzání vašich kloubů.

6. Pití. Nejlepší je čistá alkalická  voda bez chloru.  Jaká voda je nejlepší popis najdete zde. Je-li voda závadná, může se v ní nacházet spousta toxinů nebo hormonů, které se v těle hromadí a způsobují bolestivost kloubů. Zjistěte si proto kvalitu vody z vašeho vodovodu nebo ze studny, případně ji pro jistotu převařujte ,ale v tomto případě se potom jedná pouze o mrtvou vodu, kerá vám ke zdraví moc nepomůže. Naše nejlepší doporučení je však filtrační konvice s alkalickým vodním filtrem, která nejen vodu filtruje, ale také alkalizuje. Navíc zbavuje vodu od nečistot, vodního kamene, těžkých kovů, zbytků hnojiv a dalších škodlivých látek. Nastavuje optimální hodnoty TDS cca 260 ppm se zachováním všech potřebným minerálů ve vodě. Alkalizuje kyselou vodu na zásaditou a udržuje filtrovanou vodu po celou dobu v konvici na hodnotách pH 8 – 10 pH.(dle kvality filtrované vody).Má negativní ORP a to až -100mV, čímž dodává vodě silné antioxidační vlastnosti.

7. Zdravé jídlo. Při nákupu si pročtěte složení výrobků a vyhněte se barvivům, umělým dochucovadlům a sladidlům. Nepřejídejte se. Klouby zatěžuje i nadváha nebo obezita. Nemusíte vyloženě hubnout, stačí, když nebudete přibírat na váze.

8. Relaxační cvičení. Naučte se uvolňovací cviky proti stresu, např. dechová cvičení nebo jógu. Vypořádat se s nepříjemnostmi kolem vás také pomáhá uvolnit svaly a napětí.

9. Pohyb. Stačí prostá chůze. Udělejte 10 tisíc kroků denně a uleví se vám. Kupte si např. pedometr, který kroky počítá za vás. Pohyb navíc uvolňuje endorfiny neboli hormony štěstí.

10. Oblečení. Obzvláště v zimních měsících se teple oblečte. Noste svetr a spěte ve flanelovém pyžamu. Nezapomeňte, že chladný vzduch působíztuhlost svalů a kloubů.

11. Přísun kvalitních vitamínů a minerálů s vysokou vstřebatelností do těla jako je  ( hořčík,vápník,sodík,draslík).

12.Užívání kvalitních doplňků stravy, které mohou v tomto případě hodně pomoci. Jsou to  např. doplňky pro podporu a stavbu kostí a zamezení nebo zmírnění osteoporózy ( Korálový vápník ) kvalitní čisté Aloe vera ,přípravky typu nesteroidních  antirevmatik nebo  přírodní a protizánětlivé byliny s léčivými vlastnosti mezi které se na první místo řadí např. Boswellia serrata, Kurkumin , Cordyceps ,Multielixír, Zelený čaj a další. Navíc mnohé studie prokázaly, že Boswellia je stejně účinná jako nesteroidní protizánětlivé léky (NSA), které se běžně užívají k léčbě zánětů a chronické bolesti kloubů svalů.  Navíc je nepřekonatelná v kombinaci s protizánětlivou houbou Cordyceps sinensis, která pozitivně ovlivňuje funkci ledvin a zbaví vás přebytků kyseliny močové a s Curcuminem se silnými antioxidačním a protizánětlivým účinkem.  Navíc každý s nás má v těle určitý vypínač bolesti, který se dá aktivovat pomocí určité látky.Důležité je si uvědomit, že jednorázové či krátkodobé podávání nestačí a je nutné takovéto přípravky užívat pravidelně, aby vůbec měly na klouby nějaký trvalý vliv.

Víte, že i latentní tetanie (je to nedostatek který se týká především hořčíku, vápníku a draslíku) a to všechny její formy  má někdy i podobné nebo stejné příznaky , jako jsou zde u tohoto článku popsány. Jsou to  stejné příznaky jako jsou např. bolesti nohou ,pocit těžkých nohou , bolestivé svalové křeče, bolesti kloubů a svalů a další. Při těchto  problémech a  ke zmírnění bolesti doporučujeme vždy užívat Boswellii v  kombinaci s korálovým vápníkem. Ten je do organismu dobře vstřebatelný a to s 98% a navíc zde do těla dostanete Vápník a Magnesium ve vyváženém poměru 2:1. U běžné denní dávky to je (100% DDD) navíc draslík  a dalších  70 vitamínů a  minerálů ve stopovém množství. Také  nemusíte užívat plnou dávku  DDD 3g v případě vápníku prášku nebo 6 ks u tabletek vápníku. Vždy poslouchejte svoje tělo a někdy Vám jako stačí pouze půl dávky denně nebo můžete dávku úplně vynechat. Víte také ,že se Vápník bez Magnezia se do těla špatně vstřebává a to platí i naopak !! My to víme ,proto vám nabízíme pro vaše zdraví to nejlepší co můžete  na trhu v EU koupit .Více informací studie a odborné články  zde 


Novinka ,která vám určitě pomůže.

Naturgreen® BioRegenR a BioRegenV (dvě balení jedna cena ) 

Speciální protizánětlivá a regenerační  ranní a večerní směs složená se standardizovaných bylin, Bio konopného proteinu a Bio konopných loupaných semínek

Dopřejte svým kostem , kloubům, šlachám , vazům, žilám a cévám  nadstandardní výživovou kůru Naturgreen® BioRegenR a BioRegen. 

Novinka jedinečný komplexní přírodní přípravek v celé  EU, který je zaměřený komplexně  na

  •  revmatické onemocnění, 
  •  bolesti zad a kyčlí, 
  •  nemoci ,záněty otoky kloubů a kostí 
  • artróza, artritida, osteoporóza
  •  záněty šlach 
  • u žilního a lymfatického systému
  • na záněty zubů, kořenů a dásní,( paradentóze)


 

Chcete-li se dozvědět více informací o léčivé síle bylin
podívejte se zde

DOPORUČUJEME
www.naturgreen.cz