MENU

ZAJÍMAVÉ ČLÁNKY

Hubnutí ->
Nemoci–studie ->
Novinky ->
Strava ->
Zdraví ->
Životní styl ->

TOPlist

Respiráček

Respiráček
Nová formule pro děti s astmatem a bronchitidami
120 kapslí po 500 mg

Respiráček je přípravek pro děti, který příznivě ovlivňuje zdraví a obranyschopnost organismu. Vhodný je především pro děti trpící astmatem a bronchitidami, jelikož příznivě ovlivňuje dýchací ústrojí. Jeho pomoc oceníte i v době chřipkových epidemií. Respiráček obsahuje prášek ze sladkovodní sinice spiruliny platensis, extrakt z kadidlovníku (Boswellia serrata) s 65 % obsahem boswellové kyseliny a extrakt z kořene kurkumovníku dlouhého (Curcuma longa) se standardizovaným 98 % obsahem kurkuminoidů.

Kdy je vhodné Respiráček užívat:

Spirulina  platensis  nebo - li  sladkovodní sinice tvořící modrozelené spirálky ve svých buňkách obsahuje bílkoviny, aminokyseliny, kyselinu listovou, betakoroten, chlorofyl, fukocyanin, vitaminy A, E, B6, B 12 a minerály – vápník, hořčík, železo, zinek, draslík. Fukocyanin má protizánětlivé účinky a podobně jako chlorofyl též detoxikuje tělo. Kyselina listová a vitamín B12 příznivě ovlivňují krvetvorbu, vitamín A je vhodným antioxidantem. Spirulina někdy též označována za sladkovodní modrozelenou řasu příznivě ovlivňuje a posiluje organismus a podporuje rychlejší uzdravení v případě bronchitid či astmatu. 

Boswellia serrata neboli kadidlovník pilovitý je strom z čeledi březulovitých rostoucí v Indii, severní Africe a na středním východě. Nejcennější na kadidlovníku je jeho pryskyřice. Z té se vyrábí nejen kadidlo, ale jsou jí od dávných časů též přisuzovány léčivé schopnosti. Extrakt z pryskyřice tohoto stromu je velmi vhodným antiflogistikem (léčivo s protizánětlivým účinkem) a je velmi vhodný pro léčbu bronchiálního astmatu.  75 % pacientů léčených extraktem z kadidlovníku vykázalo zjevné zlepšení choroby vymizením symptomů jako chrapot, dyspnoe a snížením počtu astmackých ataků. Mechanismus působení boswellových kyselin je srovnatelný s účinky kyseliny acetylsalicylové (aspirin). Avšak na rozdíl od této kyseliny nedráždí střevní ani žaludeční sliznici, nesnižují zvýšenou teplotu a neředí krev. Užívání extraktu z kadidlovníku tak není provázeno vedlejšími negativními symptomy.

Kurkumovník dlouhý (Curcuma longa) - rostlina s hlízovitým oddenkem, řapíkatými listy a bledě žlutými květy. Její domovinou je především jihovýchodní Asie. Pěstování této rostliny je nejvíce rozšířeno v Číně, na ostrově Jáva, Taiwanu a Filipínách. Tato rostlinka, které se říká též cicvárový či žlutý kořen, cina, indický šafrán nebo jednoduše kurkuma je známa především kuchařům, jelikož je nedílnou součástí kari koření. Kurkuma však není využívána jen v kuchyni či textilním průmyslu, kde se její žluté barvivo používá k barvení textilií. Je také vhodnou léčivou bylinou. Kurkuma má protirakovinné účinky, posiluje organismus, snižuje množství cholesterolu v krvi a příznivě působí nejen při žaludečních a ledvinových problémech. Kurkominoidy obsažené v kurkumě mají vysokou antioxidační aktivitu a protizánětlivé působení. Celkově tak kurkuma posiluje organismus a příznivě podporuje rekonvalescenci právě po prodělaných bronchiditách 

Všechny extrakty a prášky jak ze sinic, tak kořene kurkumy, které naleznete v potravinovém doplňku Respiráček jsou standardizované a pocházejí od renomovaných dodavatelů. Tím vám můžeme zaručit, že neobsahují žádné toxické látky. Naopak je v nich maximální obsah živin a účinných látek podporující imunitní systém dětí právě v oblasti dýchacího ústroji a jsou tak vhodným přípravkem v boji proti bronchitidám a astmatu.


reklama
Více se o přírodních přípravcích pro děti i dospělé můžete dozvědět zde, doporučujeme
www.naturgreen.cz