MENU

ZAJÍMAVÉ ČLÁNKY

Hubnutí ->
Nemoci–studie ->
Novinky ->
Strava ->
Zdraví ->
Životní styl ->

TOPlist

Revma ? Jak poznáte, že trpíte touto chorobou?


Problémy s klouby nejsou jen „výsadou“ starých lidí. Zánět kloubů může postihnout i mladší ročníky. Důvodem je porucha imunity, infekce či stres.

Revma je vážné autoimunitní onemocnění, které napadá hlavně klouby a není tak jednoduché ho diagnostikovat. Příznaky revmatoidní artritidy mohou totiž ukazovat i na jiné nemoci.

Jestliže člověka bolí klouby a svaly, ráno se mu špatně chodí a při každé změně počasí ho zabolí v kolenou, shrne to většinou jednou větou: zase to moje revma…..

Revma jako takové je ovšem pouze lidový název bolestí kloubů, svalů a šlach a do lékařského názvosloví nepatří. Revmatická onemocnění totiž zahrnují okolo stovky diagnóz, mezi něž patří jak artróza, tedy opotřebení kloubů stářím, tak bolesti zad, záněty šlach i kloubů neboli revmatoidní artritida. S tou se mohou setkat i mladí lidé, způsobit ji totiž může i infekce. Přesný důvod vzniku revmatických potíží lékaři neznají. Mohou za ně ale zřejmě poruchy imunitního systému, dědičnost, stres, prochladnutí nebo již zmíněné virové a bakteriální infekce.

Revmatickou artritidu (dále jen RA), lidově také revma, mnoho lidí také považuje za onemocnění kloubů, ve skutečnosti je to však závažné onemocnění imunitního systému, které napadá nejen klouby, ale i další části těla, jako jsou plíce, srdce nebo oči. Porušený imunitní systém poškozuje tkáně vlastního těla a vyvolává v nich chronický zánět. RA je onemocnění dlouhodobé, bolestivé a postupně invalidizující, které pacientovi brání vykonávat běžné činnosti. Odhalit revmatickou artritidu může být obtížné, příznaky mohou napodobovat jiné nemoci, nebo mohou náhle vypuknout a zase vymizet. Dokonce ani laboratorní testy nejsou dokonalé a rentgen ukáže poškození až v pozdějším stadiu nemoci.Přečtěte si, které příznaky mohou pomoci odhalit revma.

Zranění, která se špatně hojí

Vyvrtnutý kotník, který se dlouho hojí, může být příznakem RA. "Toto je častější u mladších lidí," vysvětluje doktorka Lisa A. Mandlová z oddělení revmatologie v nemocnici v New York City. 

Anémie

Jedním z mimokloubních projevů RA může být chudokrevnost neboli anémie, která postihuje kolem dvaceti procent všech pacientů s tímto onemocněním. Příznaky anémie jsou především únava, malátnost a bledost pokožky, ale spolehlivě ji odhalí až rozbor krve.

Necitlivost nebo brnění v rukou

Mezi časté příznaky RA patří také syndrom karpálního tunelu, který se vyznačuje brněním a mravenčením v zápěstí a rukou. Tento pocit se přirovnává k nepříjemnému brnění, které nastane po nárazu do brňavky.

Bolestivé brnění se zhoršuje v noci. Pokud s těmito příznaky půjdete k lékaři a neuvedete další známky RA, můžete být chybně diagnostikováni pouze se syndromem karpálního tunelu nebo nedostatkem vápníku či horčíku.

Oční problémy

Lidé postižení RA mají také zvýšené riziko Sjögrenova syndromu, autoimunitního onemocnění, které se projevuje výrazně sníženou produkcí slin a také poškozením slzných žláz a suchostí očí.Tento stav se může projevit už v raných stádiích RA a doporučuje, aby pacienti svého lékaře informovali i o dalších příznacích jinde na těle, aby mohl lépe odhalit RA.

Pár bolestivých kloubů

Jedním z převládajících příznaku RA je bolest kloubů. Lidé si často tuto bolest spojují s přetažením nebo osteoartrózou (typ artritidy ve starším věku). Tyto příznaky mohou také vést k chybné diagnóze nemocí fibromyalgie nebo chronického únavového syndromu. Bolest kloubů způsobená RA však není pomíjivá, obvykle trvá déle než týden a často je symetrická, což znamená, že bolí zároveň obě ruce, nohy, kolena nebo kotníky.


Když vám otékají klouby

Signálem revmatoidní artritidy jsou také oteklé a pobolívající klouby v oblasti prstů rukou i nohou, kolen či loktů. K domácí diagnóze mohou pomoci i takzvané podkožní uzlíky v blízkosti loktů a zápěstních či prstových kloubů. Těmto příznakům se říká revmatické uzly. Nemocný může mít i teplotu, může se cítit unavený a může hubnout. S léčbou a řádnou diagnózou ale pomůže pouze lékař. Kdo se léčí s lupénkou a zároveň ho bolí a otéká mu koleno nebo jiné klouby nebo má bolesti v zádech, má zřejmě artritidu při lupénce. Tu totiž záněty kloubů někdy doprovázejí.

Ranní ztuhlost

Typickým příznakem RA je ranní ztuhlost postiženého kloubu. Typická je jejich zatuhlost po ránu, která trvá déle než hodinu. Přidat se může i změna tvaru prstů Tento příznak může poukazovat i na osteoartrózu, ale odlišit tyto dvě nemoci od sebe nám pomůže délka bolesti. Zatuhlost způsobená osteoartrózou obvykle poleví asi za půl hodiny, ale ztuhlost díky RA může trvat mnohem déle, někdy i velkou část dne.

Kožní příznaky

Revma se často projevuje i na pokožce v podobě revmatoidních uzlů. Vypadají jako podkožní bulky o velikosti několika milimetrů až centimetrů a obvykle se nacházejí v blízkosti postižených kloubů. Tyto uzly jsou obvyklejší pro pacienty s pokročilejším stádiem RA, ale někdy se mohou objevit i dříve.

Artrózu prozradí chrupání kloubu

Pro artrózu jsou zase typické námahové bolesti kolen nebo kyčlí. Jestliže nejste zrovna aktivní sportovec nebo turista, bude mít chrupání, drhnutí a zduření kolena spolu se špatnou pohyblivostí pravděpodobně původ právě v artróze, a tedy v opotřebení kloubu.

Zklidní-li se situace tehdy, když se nepohybujete, a bolest obecně pociťujete už delší dobu, jděte k ortopedovi. Ten vás vyšetří a předepíše léky či rehabilitaci. O polyartróze se pak mluví v případě, že bolesti a další potíže sužují kromě kolena i kyčle, nárty a přilehlé prstní klouby.Artróza kloubu se může projevit třeba i na palci ruky. Typický je pro ni otok zápěstního kloubu a skřípání při pohybu. Lékař může po vyšetření doporučit zpevnění této části těla dlahou a také léčbu pomocí léků.


Jaké léky na RA  je nejlepší použít chemické nebo přírodní.

S rostoucím zájmem o zdravý způsob života a přirozenou ochranu zdraví se lidé začali více zajímat o postupy, které doplňovaly a někdy nahrazovali běžný způsob léčení. Tyto metody mají nejrůznější postupy a základy, od aromaterapie přes homeopatii až po různá aktivní cvičení. Tyto metody se sice podstatně liší, ale jejich snahou je léčit člověka a hlavně posilovat obranyschopnost organismu. Především tedy jde o dosažení harmonie fyzických, mentálních, emocionálních a duchovních sil.

Chemické léky na zánětlivá revmatická onemocnění mají ,ale často vedlejší účinky.

Dokazuje to případ třicetiletého pacienta Pavla , kterému se v důsledku léčby projevila osteoporóza a byl tím také částečně narušen i jeho zažívací trakt.

"Beru velkou dávku kortikoidů a mám s vedlejšími efekty obrovské problémy, které se začínají vyrovnávat (podobat projevům ) samotné nemoci," popsal svou situaci Pavel. Často není třeba hned sahat k silným analgetikům v podobě prášků. Pomoci totiž může i příroda. Řešením se zdá být podle světových odborníků i silná  přírodní léčba ,založená na proteinech a silných v synergii propojených protizánětlivých bylinkách.Tyto přírodní medikamenty  blokují protizánětlivou látku v těle pacienta a většinou zánět hned na začátku zastaví. Účinky té správné přírodní  léčby, pociťují nemocní již během 14 dnů a to bez žádných vedlejších účinků, tak jako u chemických léků.

Léčení bylinkami

tento druh terapie patří zřejmě k nejstarším léčebným metodám a je i přes rozvoj farmaceutického průmyslu používán dodnes. Cílem je především předcházet nemocem, ne je jen léčit. Byliny podporují obranné schopnosti těla a hlavně mírné povzbuzení organismu. Chemicky vyrobené léky jsou vlastně přírodní extrakty bylin, nebo umělé náhražky těchto substancí. Bylina možná neobsahuje tolik účinných látek jako farmaceutický substrát, ale je samozřejmě mnohem vyváženější.Vyzkoušejte a poznáte sami  jak přírodní cestou a bylinami pozitivně působit na vaše bolesti .


Dopřejte svým kostem , kloubům, šlachám , vazům, žilám a cévám  nadstandardní výživovou kůru Naturgreen® BioRegenR a BioRegen. 

Naturgreen® BioRegenR a BioRegenV (dvě balení jedna cena ) 

Speciální protizánětlivá a regenerační ranní a večerní směs složená se standardizovaných bylin, Bio konopného proteinu a Bio konopných loupaných semínek 

Novinka jedinečný komplexní přírodní přípravek v celé  EU, který je zaměřený komplexně  na

  •  revmatické onemocnění, 
  •  bolesti zad a kyčlí, 
  •  nemoci ,záněty otoky kloubů a kostí 
  •  artróza, artritida, osteoporóza
  •  záněty šlach 
  •  u žilního a lymfatického systému
  •  na záněty zubů, kořenů a dásní,( paradentóze)

 


 

 Jedná se o EKO -BIO produkt certifikováno 

logem ochranné známky Společenství "ekologického  zemědělství: 

Použitá surovina spadá pod  organické potraviny tj. produkty, které jsou vyrobeny a zabaleny v Evropské unii, a jsou označeny logem EU pro ekologickou výrobu.

Jedná se  o dvanáct hvězd, uspořádaných ve tvaru zeleného  listu na pozadí což prokazuje 100% bio kvalitu 

 

Ve většině lidského těla je až na výjimky lehce zásadité prostředí, které je důležité z důvodů homeostázy(například stupně pH tělních tekutin,). Naše tělo je vybaveno spoustou mechanismů, jak se s kyselinotvornými látkami těle  vypořádat, ale tyto mechanismy nemají neomezenou kapacitu. Pokud je přísun kyselinotvorných látek nepřetržitý, dochází k překyselení celého organismu ,což je jedna s příčin  kdy dochází k prvním  příznakům nemocí a následným degeneračním změnám u celého pohybového aparátu. Víte, že  zásaditá voda je revitalizačním prostředkem pro krev, mozek, celé tělo,, pohybový aparát a že čistí každou část těla. Tento druh vody má schopnost zaplavit naše orgány zevnitř, odplavuje škodlivé látky, které se tam usadily díky volným radikálům, a tak čistí tělo. Je však nezbytné konzumovat minimálně 2-3 litry zásadité vody denně. Měli bychom vědět, že při konzumaci ionizované zásadité vody v množství menším než 2 litry denně, nemůžeme očekávat podstatnou změnu stavu. Člověk vylučuje asi 2,5 litru vody denně (moč, pára, pot atd.), proto není pro většinu lidí těžké konzumovat vodu v denním  množství alespoň 2 litry. Pití zásadité  vody vám tak pomůže v případě bolesti kloubů a otoků, kostí, potíží s prokrvením dolních končetin, křečovými žilami a s celým pohybovým aparátem. Doporučujeme pití této alkalcké vody s našimi produkty Naturgreen® BioRegenR a BioRegenV .

Chcete se dozvědět  o zásadité vodě více ? Doporučujeme vám  naši alkalickou konvici, která dokáže tuto zásaditou vodu vyrobit. Více info najdete zde 


JESTLIŽE VÁS ZAJÍMAJÍ I JINNÉ DALŠÍ PŘÍRODNÍ PRODUKTY, KTERÉ SLOUŽÍ K PODPOŘE A NÁVRATU VAŠEHO ZDRAVÍ, PODÍVEJTE SE ZDE

DOPORUČUJEME

www.naturgreen.cz

Při akutních problémech doporučujeme kombinovat navíc pro zvýšení účinku s našimi produkty jako je 

Organic Curcumin Extra+Piperin extrakt

Coral Calcium SMP prášek

Boswellia serrata extrakt mix

Více info o těchto produktech najdete zde 

V případě vašich zdravotním problému pokud si nevíte rady jak kombinovat naše produkty, porádíme zdarma nebo připravíme  užívání přímo pro vás .