MENU

ZAJÍMAVÉ ČLÁNKY

Hubnutí ->
Nemoci–studie ->
Novinky ->
Strava ->
Zdraví ->
Životní styl ->

TOPlist

Rybí tuk přispívá proti nemocem a k duševní svěžesti ve stáří

Omega 3 mastné kyseliny jsou nezbytné pro normální růst a vývoj organismu. Omega 3 kyseliny si neumíme vytvořit, nýbrž je musíme získávat ze stravy či potravinových doplňků. 

Takzvané nenasycené mastné kyseliny omega-3, které jsou obsaženy především v rybím tuku, přispívají mimo jiné i k zachování duševní svěžesti ve stáří. Rybí tuk pomáhá předcházet různým civilizačním nemocem, ale je i vhodný pomocník proti cukrovce a také především u Alzheimerovy choroby. Zde pomáhá  dobře zmírňovat  následky těchto  nemoci.

Vyplývá to ze dvou výzkumů, jejichž výsledky zveřejnili nizozemští a američtí vědci v časopise American Journal of Clinical Nutrition. Rybí tuk se podle nich v tomto ohledu osvědčil především u lidí s vysokým krevním tlakem a vysokou hladinou cholesterolu v krvi.

Studie ukázaly, že stravovací režim, jehož součástí je konzumace omega-3 kyselin, zvláště pak kyselin známých pod zkratkami EPA a DHA, chrání proti vzniku demence a Alzheimerovy choroby.

Účinky konzumace EPA a DHA na kognitivní funkce, tedy paměť, soustředění, vizuální paměť a plynulost vyjadřování, nebyly podle vědců již tak markantní.

Vedoucí nizozemského týmu Boukje Maria van Gelderová a její kolegové vyhodnotili data 210 zdravých mužů, kterým bylo v letech 1990 mezi 79 a 89 lety a kteří byli duševně čilí. V témže roce vědci zjišťovali jejich stravovací režim a testovali jejich kognitivní funkce. Ty zkoumali znovu o pět let později.

Účastníci výzkumu, kteří jedli ryby, vykazovali pomalejší oslabování kognitivních funkcí než ti, kteří ryby nejedli. Podle vědců tak konzumace ryb sice nemá podstatný vliv při zhoršování těchto schopností, ale podstatně brání jejich úplnému úpadku.

Tým van Gelderové doporučil, aby lidé denně přijímali asi 400 miligramů EPA a DHA, obsažených v rybách, mase, vejcích, pórku a cereáliích.

Druhý výzkum uskutečnil tým ze Severokarolínské univerzity. Účastnilo se jej na 2250 starých mužů. Tamní vědci zjistili, že EPA a DHA přispívá k zachovávání verbálních schopností. Morem stáří se v civilizovaném světě stala Alzheimerova choroba, která postihuje stále velké procento osob starších šedesáti let. Přitom každý jedinec může pro prevenci před rozvojem této nemoci postihující nervovou soustavu učinit hodně, zejména výběrem potravin.Američtí odborníci znovu potvrdili, že omega-3 nenasycené mastné kyseliny mají příznivý vliv na zdraví člověka a dokáží dokonce ochránit před vznikem Alzheimerovy choroby. Nejvíce je přitom těchto tuků v sóji, rybách a rostlinných olejích.Další doplnky -bylinky vhodné pro léčbu  Alzheimerovy choroby, najdete zde 

První testy na myších prokázaly, že strava bohatá na omega-3 nenasycené kyseliny dokáže mozek ochránit před ztrátou paměti a poškozením nervových buněk.

Prokázali jsme, že strava bohatá na omega-3 nenasycené mastné kyseliny dokázala výrazně snížit vliv genů způsobujících rozvoj Alzheimerovy choroby,potvrdil profesor Greg Cole z Kalifornské univerzity v Los Angeles.

Odborníci testovali stravu bohatou na sóju a ryby na myších, které měly ve svém genomu mutantní geny podporující rozvoj Alzheimerovy choroby. Podáváním tohoto druhu potravy se podařilo výrazně snížit vliv genů na rozvoj Alzheimerovy choroby, která postihuje stárnoucí organismus.

Také přes 800 tisíc lidí v České republice trpí cukrovkou. Jejich počet se už několik let dramaticky zvyšuje a stejný trend očekávají lékaři i nadále. Prevence cukrovky se přitom zdá být jednoduchá. Základem je vyvážená strava a dostatek zdravých tuků. Nejbohatším zdrojem mastných kyselin jsou čerstvé mořské ryby s chladných moří nebo jejich olej  zde O3. Právě rybí tuk - O3 dodají lidskému tělu to pravé. které nikde jinde nezískáte.Další doplnky -bylinky vhodné pro léčbu cukrovky najdete zde 

Diabetes je v České republice velmi rozšířený. Zatímco před deseti lety registrovali lékaři asi 600 tisíc nemocných, v roce 2014 jich bylo už přes 816 tisíc. Vzhledem k tomu, že počet diabetiků každoročně narůstá o desítky tisíc, stala se cukrovka celonárodní epidemií. Nejvíce rozšířen je přitom diabetes druhého typu, kterým trpí přes 90% evidovaných pacientů. Několik set tisíc lidí pak pravděpodobně o své cukrovce ještě neví.

Čerstvé mořské ryby především již připravený rybí tuk O3 dají tělu látky, které nikde jinde nezíská

Mezi hlavní původce současné cukrovkové epidemie patří dle odborníků především nevhodný životní styl a konzumace velkého množství nekvalitních olejů. Ty totiž postupně ucpávají buňky našeho těla a brání transportu glukózy. Přenos glukózy proto neprobíhá tak, jak má, a ta se hromadí v krvi, anebo je vylučována močí. Není tak divu, že lékaři všem diabetikům doporučují výrazné odlehčení jídelníčku a vyloučení nesprávných tuků. Nahradit je může například tuk rybí. Právě ten totiž obsahuje velmi cenné látky omega 3 a omega 6 mastné kyseliny. Právě tyto tuky mohou pomáhat snižovat hladinu cukru v krvi, fungují ale i jako účinná prevence. Rybí tuk je navíc dobrým zdrojem vitamínů A a D. Konzumace tohoto tuku  tak příznivě působí na funkci srdce, krevního oběhu a snižuje cholesterol. Pomáhá také u spousty civilizačních nemocí, jako je již výše zmiňovaná cukrovka a rozvoj Alzheimerovy choroby.

Studie britských vědců zveřejněná v časopise Journal of Neuroscience prokázala, že omega 3 kyseliny snižují odumírání buněk periferních nervů po zranění a význačně je chrání před dalším poškozením.Vedoucí výzkumného týmu, profesorka neurologie Dr. Adina Michael-Titus uvedla: „ Naše dřívější výzkumné práce ukázaly, že tyto mastné kyseliny mohou mít prospěšný učinek při mnohých neurologických onemocněních. Tato nová studie naznačuje, že by omega 3 kyseliny mohly být prospěšné při léčbě zranění periferních nervů.


 CHCETE-LI SE DOZVĚDĚT VÍCE O PŘÍRODNÍCH DOPLNCÍCH PODPORUJÍCÍ LÉČBU  CIVILIZAČNÍCH NEMOCÍ, CUKROVKY ČI ALZHEIMEROVY CHOROBY

PODÍVEJTE SE ZDE

DOPORUČUJEME

www.naturgreen.cz