MENU

ZAJÍMAVÉ ČLÁNKY

Hubnutí ->
Nemoci–studie ->
Novinky ->
Strava ->
Zdraví ->
Životní styl ->

TOPlist

Sedm nejhorších jídel která by jste neměli nikdy snídat

 
 
Všichni víme, že snídaně je nejdůležitější jídlo dne. Věděli jste však, že od toho, jak posnídáte, se bude odvíjet celý Váš den? A nejen to, měli byste si uvědomit, že zdravá snídaně Vás může dlouhodobě ochránit před chorobami, jako jsou cukrovka  nebo dokonce rakovinaPojďme se teď spolu podívat, kterým snídaním.bychom se měli raději vyhnout.                           
Palačinky
Dobrý typ na zdravou a rychlou snídani může být i velmi jednoduchý, zkuste třeba začít tím, že si pro začátek přidáte k Vaší obvyklé snídani čerstvé ovoce, zeleninu a doplníte ji šťávou z Noni, nebo Aloe Vera.

Šťáva z plodů Noni pochází z Tahity, je velmi bohatá na vitamíny A, C, B1, B2, B6, B12 a minerální látky jako jsou vápník, hořčík, fosfor, měď, zinek chrom, mangan a další látky, které naše tělo nutně potřebuje, aby bylo zdravé a plné energie. Pitím šťávy z Noni se v těle produkuje xeronin, který aktivizuje bílkoviny v našem těle a přispívá k výstavbě a regeneraci buněk. Šťávu z Noni si zajisté oblíbíte i díky jejímu mnohostrannému využití v gastronomii, lze ji přidávat do džusů, mléka nebo jako polevu na zmrzlinu.

Aloe Vera můžete užívat ve formě šťávy nebo gelu s lehkou a svěží chutí. Jde o jedinečný antioxidant, který pročišťuje a regeneruje náš organismus. Pravidelným pitím šťávy z Aloe Vera také posílíte svůj imunitní systém a posílíte zdravou střevní mikroflóru, která zabrání množení škodlivých mikroorganismů ve střevech. Aloe Vera je výhodné mít vždy doma, protože se dá použít i na popáleniny, podrážděnou kůži a k podpoře hojení drobných poranění.

Pokud nesnídáte vůbec, zkuste pít Mladý ječmen, který Vám stejně jako vydatná snídaně dodá vitamíny a minerály na celý den. Šťávu z Mladého ječmenu popíjeli už naši předkové ve starém Řecku a v Mezopotámii. Jeho lehká stravitelnost a vysoký obsah živin poskytuje sílu a vitalitu každému, kdo jej užívá. Antioxidanty v něm obsažené chrání organizmus před volnými radikály, které způsobují rakovinu.

 
Šunka, slanina a uzeniny
Zpracované maso obsahuje spoustu dusičnanů, které jsou často spojovány se vznikem rakoviny tlustého střeva a konečníku. Institut pro výzkum rakoviny zveřejnil deset věcí, které může člověk učinit, aby se vyhnul riziku vzniku rakoviny, na jednom z prvních míst stojí vyhýbat se dusičnanům v jídle.

Co tedy mohou lidé zvyklí jíst po ránu šunku a jiné uzeniny udělat pro své zdraví? Začít snídat jinak, nebo alespoň používat pro utlumení nežádoucích účinků dusičnanů a prevenci rakoviny asijskou houbu Reishi. Ta se v tradiční čínské medicíně užívá více než 2000 let. Reishi posiluje imunitní systém, ten je poté schopen lépe „vychytávat“ buňky rakovinného bujení a tím rakovině účinně předcházet. Reishi také posiluje odolnost Vašeho srdce vůči stresu a to vše bez vedlejších účinků, čímž se výrazně liší od běžných léčiv.

 
Sladké cereálie
Jak poznáte dobré cereálie plné vlákniny, jež jsou dobré pro Vaše zdraví od těch špatných? Některé cereálie obsahují příliš mnoho sacharidů a cukru. Po nich Vám vyskočí krevní cukr do závratných výšin, ale také brzy klesne dolů, a Vy se budete cítit opět hladoví a unavení. To přece nechcete dopustit. Vybírejte si proto cereálie, které obsahují vyšší podíl vlákniny a bílkovin. Chcete ještě jiný dobrý typ? Přidejte si k oblíbeným cereáliím lněné semínko a ořechy. Ve snídani tím zvýšíte podíl vlákniny a bílkovin. Víte že, Mladý ječmen nebo Vojtěška obsahuje také velké množství těchto látek?

Když mladý ječmen roste a sílí, proměňuje fotosyntézou živiny, ty jsou jedinečně účinné právě v jeho raném stádiu růstu, kdy obsahuje nejvyšších obsahů vlákniny, bílkovin, vitamínů a minerálů.  V tomto stádiu se sklidí a šetrně zpráškuje na šťávu, která se doma pouze smíchá s vodou a Vaše snídaně bude mít grády.

Přidáním Vojtěšky ke snídani tělu dodáte cenné vitamíny A, E, D, K a B6 a také minerály jako jsou draslík, zinek, fosfor a vápník. Vojtěška Vám zlepší trávení, působí proti nadýmání a nechutenství. Celý den bude chránit Váš žaludek proti překyselení a pálení žáhy. Kromě toho Váš trávící trakt zbaví usazených toxinů.

 
Balené palačinky s umělým javorovým sirupem
Zatím co přírodní javorový sirup je zdravé přírodní sladidlo, na trhu existuje spousta levných náhražek, které obsahují vysoký podíl fruktózy s kukuřičného sirupu. Sladidla odvozená z kukuřice jsou obsažena ve většině kupovaných balených potravin. Vysoký podíl cukrů obsažených v kukuřičném sirupu může vézt k ukládání tuku v oblasti břicha a v okolí vnitřních orgánů. To je přesně ten tuk, který je později odpovědný za vznik rakoviny. Nedávná studie v jednom vědeckém časopise také zjistila, že vysoký podíl fruktózy má vliv také na vznik cukrovky.
Abychom našemu tělu aspoň trochu ulevily od spousty cukru, se kterým se po takové snídani musí potýkat, je dobré mu ulevit Extraktem z listu moruše bílé, který zabrání tomu, aby se Vám všechen cukr vstřebal do krve. Jedinečný komplex vitamínů a minerálů z moruše bílé doplněný navíc vitamínem C z šípků Vám zajistí i po nezdravé snídani, že Vaše tělo nebude nutričně strádat.

 
Bílé pečivo
Tyto druhy pečiva obsahují velký podíl rafinované bílé mouky a mimo to i velký podíl přidaného cukru. Cukr je v ranních hodinách nejhorší způsob k dodání energie našemu tělu. Jeho hladina v krvi velmi rychle stoupne a stejně rychle zase klesne, což způsobí opět hlad a Vaše hladina cukru po jídle bude opět strmě stoupat, a jak už víme, vysoké hladiny cukru v krvi vedou k cukrovce a obezitě. Pokud toto nejsou dostatečné důvody pro to, abyste si k snídani odpustili bílé pečivo, tak byste si měli uvědomit, že vysoký příjem cukru v potravě jde, podle některých vědců, ruku v ruce s rakovinou.

 
Balené bagety
I přes to, že zdravé varianty tohoto jídla existují, je velká pravděpodobnost, že s bagetou do sebe dostanete také spoustu konzervantů a soli. V tomto případě je lepší si nachystat svou celozrnnou bagetu se sýrem, masem a spoustou zeleniny zalitou zdravým jogurtovým dresinkem. Představivosti se meze nekladou.

 
Light jogurty
Tyto jogurty mohou obsahovat pouze 100 kalorií. Proto jsou také plné sladidel, umělých barviv a jiných chemikálií. Lepší variantou je proto nízkotučný bílý jogurt s nakrájeným čerstvým ovocem.

 
Koláče a bábovky
Koláče a bábovky patří k nejkaloričtějším potravinám vůbec. Jsou plné mouky, tuku a cukru. Pokud nemáte jinou možnost, než je posnídat, dbejte aspoň o dodržování pravidla, že nesníte více, než dva kousky.

Stravujete se špatně?  Můžeme Vám pomoci.  Už jste slyšeli, že je velmi účinné přírodní antibiotikum Cordyceps? Chcete se dozvědět něco  o léčivých protizánětlivých  schopnostech kurkuminu? Víte ,že prevence proti cukrovce existuje vice info je zde  

VÍCE INFORMACÍ O  ZDRAVÝCH PRODUKTECH PRO DOSPĚLÉ JE  ZDE 

www.naturgreen.cz