MENU

ZAJÍMAVÉ ČLÁNKY

Hubnutí ->
Nemoci–studie ->
Novinky ->
Strava ->
Zdraví ->
Životní styl ->

TOPlist

Snažíte se o dítě? Cordyceps Vám může pomoci

 

Každoročně stoupá počet párů, které se potýkají s neplodností. Příčin proč žena nemůže otěhotnět, je mnoho. Patří mezi ně špatná kvalita spermií či vajíček, polycystická ovaria (PCO), endometrióza, problémy s imunitou a některé důvody, proč se některému páru nedaří počít dítě, jsou dodnes lékařům neznámé.

Jistou naději dává neplodným párům čínská cizopasná houba Cordyceps sinensis, která se v tradiční čínské medicíně používá již tisíce let, jako přírodní antibiotikum, k léčbě dýchacích a srdečních chorob a v neposlední řadě také ke zvýšení libida a k léčbě neplodnosti.

Klinické studie ukázaly, že Cordyceps sinensis normalizuje funkci imunitního systému, chrání buňky před poškozením volnými radikály, obnovuje normální funkci makrofágů (jež pohlcují choroboplodné zárodky v těle) a přirozeně likviduje poškozené buňky v organizmu. Toto vše nasvědčuje tomu, že Cordyceps sinensis může mít silný potenciál v podpoře plodnosti. Dovede podpořit správný vývoj vajíček v ovariích a zdraví spermií, které se stoupajícím věkem muže klesá. Tato houba také dovede doplnit nutriční nedostatky, pozitivně působí proti opakujícím se potratům z důvodu imunitní reakce proti zárodku, nebo proti neplodnosti díky imunitě vůči spermiím, dobré výsledky má i s endometriózou a PCO.

Studie publikovaná v  The American Journal of China Medicin ukázala, že Cordyceps sinensis užívaný jako doplněk stravy byl odpovědný za zvýšenou produkci a pohyblivost spermií již po 5 týdnech od začátku podávání. Kromě toho došlo ke zvýšení hladiny testosteronu v séru a 17- estradiolu úrovně (E2), ale hladiny jiných hormonů v těle ovlivněny nebyly. Výzkumníci chtěli odkrýt mechanismus působení Cordycepsu, neboť se tradičně používají v TCM pro zlepšení sexuální funkce u mužů i žen.

Publikovaná studie zabývající se reprodukcí ukázala, že Cordyceps sinensis zvýšil produkci 17- estradiolu (E2) u žen. Produkce E2 přímo ovlivňuje kvalitu oocytů. Tento objev hraje důležitou roli nejen u přirozeného početí, ale i pro ty, kteří hledají lékařskou pomoc na reprodukčních klinikách. Výzkumníci doufají, že by Cordyceps mohl pomoci zlepšit míru úspěšnosti IVF.

V jiné studii bylo testováno studii 200 mužů se sexuálním zdravotním postižením nebo se sníženou mírou libida, někteří tito muži dostali sinensis Cordyceps a z 64, kteří Cordyceps užívali, jich 42 hlásilo výrazné zlepšení. V návaznosti na tuto studii proběhla obdobná studie na 21 ženách, 90% z nich prohlásilo, že se jejich stav začal po užívání Cordyceps sinensis zlepšovat. V další klinické studii, které se účastnilo 189 mužů a žen s omezenou touhou po sexu, ukázala 66% pokroky po užívání Cordyceps sinensis. Z vyšetření se u mužů zjistilo, že počet spermií se zvýšil o 33 %, zatímco v případě spermií s malformacemi a sníženou schopností přežití se počet poškozených spermií snížil o 29% a schopnost spermií počít dítě celkově vzrostla oproti předchozímu stavu.

Jak Cordyceps účinkuje na plodnost?

1.    Onemocnění jater – tradiční čínská medicína věří, že tato houba obsahuje některé chemické látky, které pomáhají obnovit funkci jater a působí proti zánětu jater způsobené virem hepatitidy B, což má za následek zlepšení jaterních funkcí zejména při eliminaci toxinů a zlepšení celkového zdraví organizmu.

2.    Posiluje reprodukční orgány – říká se, že Cordyceps sinensis pomáhá nejen k posílení funkce ledvin, které zamezí zadržování nadbytečné vody v těle, ale také zlepšuje a normalizuje produkci růstového hormonu, což vede ke zvýšení kvality spermií u mužů a uvolňování vajíček u žen.

3.    Snižuje nervové napětí – Cordyceps pomáhá zlepšovat funkci dýchací soustavy, což má za následek zvýšení množství kyslíku a živin v nervových buňkách, čímž se snižuje riziko nedostatku energie, únavy, stresu a depresí.

4.    Posiluje sexuální touhu – říká se, že Cordyceps pomůže ke zvýšení produkce testosteronu tím, že inhibuje produkci enzymu 5-alfa reduktázy, čímž snižuje přeměnu testosteronu na dihydrotestosteron DHT, což zvyšuje sexuální touhu u mužů i žen.

5.    Cholesterol – Cordyceps sinensis také přispívá ke zlepšení průtoku krve tím, že inhibuje hladinu špatného cholesterolu v krevním oběhu, což vede ke zvýšení průtoku krve do těla, včetně reprodukčních orgánů a snižuje riziko srdečních chorob.

Léčivé houby Cordyceps sinensis jsou funkční potravina, která funguje v těle jako lék. Podporují imunitní systému velkou dávkou antioxidantů bojujících s volnými radikály. Cordyceps se užívá kvůli své jedinečné schopnosti podporovat zdravé libido u mužů i žen. Bylo prokázáno, že reguluje produkci růstového hormonu a zvyšují kvalitu a počet spermií a podporuje zrání a uvolňování vajíček.

Cordyceps může pomoci i Vám a Vašemu partnerovi zvýšit šanci na přirozené početí. Kromě užívání léčivé houby Cordyceps, je důležité podívat se na Vaše stravovací návyky a životní styl, které mohou nepříznivě ovlivňovat početí. Přestat kouřit, pít alkohol a začít se stravovat zdravými a čerstvými potravinami může snížit příjem chemikálií do Vašeho těla, které dovedou nepříznivě ovlivňovat hormonální funkci organizmu. Dostatek kvalitních potravin a pohybu může být první krok k zlepšení Vašeho zdraví. Když ho ještě podpoříte houbou Cordyceps sinensis, nenechá na sebe dlouho čekat i početí zdravého dítěte. Podmínkou úspěchu  je však uživání dobrého a kvalitního výrobku s účinnými látkami bez žádných přidavných látek a éček. Jak má vypadat opravdu kvalitní Cordyceps se dočtete zde


CHCETE SE O CORDYCEPS SINENSIS A O DALŠÍCH  PRODUKTECH PODPORUJÍCÍ ZDRAVÍ DOZVĚDĚT VÍCE?
DOPORUČUJEME
www.naturgreen.cz