MENU

ZAJÍMAVÉ ČLÁNKY

Hubnutí ->
Nemoci–studie ->
Novinky ->
Strava ->
Zdraví ->
Životní styl ->

TOPlist

Varovné signály, které vás upozorňují na nízkou hladinu testosteronu

Testosteron je jeden z nejznámějších hormonů vůbec a  jeho jméno možná vůbec se nejčastěji vyskytuje všude možně, i tam kde bychom to vůbec nečekali.  Stal se synonymem mužnosti a od toho se odvíjí obrovský zájem mužů nejrůznějšího věku udržet či zvýšit jeho hladinu v organismu.
Testosteron, mužský pohlavní hormon, který se produkuje zejména ve varlatech, ovlivňuje celý život muže. Je nesmírně důležitý pro produkci spermií, podporu chutě na sex, či tvorbu svalstva a kostí. Právě testosteron je zodpovědný za celkový vzhled – čím je jeho hladina vyšší, tím je pan mužnější. Tvorba testosteronu závisí na míře uvolňování hormonů mozkem. Hormonální signály z hypotalamu a hypofýzy přecházejí do těla a dochází ke vzniku testosteronu. Hypothalamus se nachází blízko mezimozkového lůžka, přesněji těsně nad ním, a produkuje GRH (gonadotropní uvolňující hormon). Přirozená hladina testosteronu u muže s věkem neustále klesá. Může za to dnešní, stresem uspěchaný způsob života a také vysoká koncentrace ženských hormonů

Muži s nízkou hladinou testosteronu si dost často stěžují na extrémní únavu a celkový pokles energie.


10x KRÁTCE  O TESTOSTERONU

1. Ve starověkém Řecku jedli sportovci býčí varlata, protože se domnívali, že jim dodají sílu a chuť bojovat.

2. V polovině 19. století vědec Arnold Berthold odstranil varlata kohoutům, kteří se pářili až padesátkrát za den. Zjistil, že o slepice ztratili zájem. Když jim tkáň varlat umístil do břicha, vrátili se do starých kolejí. Usoudil, že chuť k sexu způsobuje látka, která se z varlat uvolňuje.

3. V roce 1939 se týmu vědců podařila syntéza čistého testosteronu a byla jim za to udělena Nobelova cena. Jejím spoludržitelem je švýcarský chemik Leopold Růžička, pravnuk českého krejčího.

4. Muži mají obvykle v krvi 350 až 1 000 nanogramů testosteronu na decilitr krve.

5. Jeho hladina se během dne mění, nejvyšší bývá ráno. Způsobuje, že muži mají ráno častěji chuť na sex než ženy.

6. Nejvíc se jeho hladina zvyšuje u chlapců v pubertě, od čtyřicátého roku klesá.

7. V osmdesátých a devadesátých letech jej sportovci často používali jako doping. Nyní jeho obliba u vrcholových sportovců klesá, protože jej moderní testy dokážou snadno odhalit.

8. Jeho hladina se u sportovců kontroluje tak, že se srovnává s hormonem epitestosteronem. Zdravý člověk má jejich poměr 2:1 nebo 1:1. Když je hodnota testosteronu vyšší než 4:1, je to považováno za doping.

9. Do těla se dodává injekcemi nebo náplastmi, z nichž se postupně uvolňuje.

10. Muži s vyšší hladinou testosteronu mají větší sklon k vypadávání vlasů.

Níže uvedené signály mohou ukazovat, že máte málo testosteronu: 

Nízké sexuální libido

Testosteron velmi významně ovlivňuje sexuální touhu u obou pohlaví. Pokud přirozeně klesá produkce hormonu, libido se mírně snižuje a žádný velký problém nenastává. Jen u žen může docházet ke změně nálad, pocení a dalším projevům spjatým s ženskou menopauzou. Když ale sexuální touha u mužů výrazně poklesne, je dobré situaci okamžitě řešit,

Problémy s erekcí

Testosteron sám o sobě nezpůsobuje erekci, ale stimuluje receptory v mozku, které produkují oxid dusný, jenž pomáhá vyvolávat erekci. Když se hladina testosteronu výrazně sníží, dochází k nižší stimulaci a nastávají problémy s erekcí. Nicméně poruchy erekce mohou způsobovat i další faktory, proto je velmi důležité řešení problému neodkládat a podstoupit krevní testy, které zjistí, zda za problémem skutečně stojí nízká hladina testosteronu, či něco jiného.  

Nedostatek semenných tekutin

Testosteron velmi významně ovlivňuje i produkci semenných tekutin, jež pomáhají s pohyblivostí spermií. Čím více tedy muž testosteronu má, tím více se vyrábí spermií i tekutiny, a naopak čím méně jej má, tím k nižšímu výronu semene a také k nižší pohyblivosti spermií při ejakulaci dochází. V důsledku toho se omezuje i plodnost.

Ztráta vlasů

Testosteron také ovlivňuje tvorbu a růst vlasů včetně veškerého ochlupení. Stárnutím muži mohou začít plešatět, nicméně chlupy na těle i tváři zůstávají. Pokud je úbytek testosteronu způsoben jiným problémem, dochází obvykle ke ztrátě veškerého ochlupení.

Únava a nedostatek energie

Muži s nízkou hladinou testosteronu si dost často stěžují na extrémní únavu a celkový pokles energie, přestože mají dostatek spánku a jinak nestrádají. Muži tak mají dost často problém dokopat se do jakékoliv aktivity.

Ztráta svalů 

S věkem může samozřejmě dojít ke ztrátě svalové hmoty. Nicméně tento stav jde ještě pomocí silového tréninku zvrátit. Pokud se jedná ale o jiný problém způsobující pokles testosteronu, silový trénink sám o sobě nic nezmění, dokud nedojde ke kompletnímu vyřešení hormonální nerovnováhy.

Tloustnutí

Je obecně známo, že u mužů s nízkou hladinou testosteronu dochází k nárůstu tělesného tuku. Vědci sice ještě přesně nevědí, proč tomu tak je, nicméně o vlivu tohoto hormonu na způsob ukládání tuku v těle není pochyb. Takto nemocné muže dost často trápí i tzv. gynekomastie (zvětšení prsou). Doporučujeme zde.

Snížení kostní hmoty

Osteoporózou trpí především ženy, nicméně pokud u muže dojde k problému s hladinou testosteronu, může toto onemocnění vypuknout i u nich. Proto jsou i starší muži tolik náchylní ke zlomeninám, stejně jako muži s hormonální nerovnováhou.

Výkyvy nálad

Stejně jako ženy v menopauze i muži s velmi nízkou hladinou testosteronu trpí na náladovost a sklony k depresi. A mnohdy je to naprosto zbytečné. Pokud svůj stav začnou okamžitě řešit, velmi záhy mohou mít po problému.

Kotvičník zemní, jsou všechno přírodní složky, které pomáhají zvýšit hladinu testosteronu. Kromě toho podporují úbytek hmotnosti a vypracovanější vzhled svalů. Kotvičník zemní obsahuje řadu přírodních steroidních saponinů, které mají schopnost zvýšit u mužů hladinu hlavního pohlavního hormonu testosteronu až o 30%.

Housenice čínská (Cordyceps ) a Hlíva ústřičná mohou také podpořit váš imunitní systém a zvýšit hladinu vaší energie pro intenzivnější a výkonnější tréni

 Natural Strong Eross for Men

Jedinečný pomocník každého muže!

Natural Strong Eross obsahuje vše, co muži potřebují ke kvalitním sexuálním prožitkům a ke zvýšení testosteronu.!

Natural Strong Eros for Men obsahuje esenciální aminokyseliny L-Arginin a L-Citrulin, které mají v organismu na starost spolu s dalšími biologickými látkami syntézu oxidu dusného, který mimo jiné způsobuje vazodilataci a silné extrakty z rostlin včetně extraktu z kotvičníku zemního a hub připravené ve formuli speciálně pro muže.

Jak ještě více zvýšit hladinu testosteronu v kombinaci  s užíváním Natural Strong Eros for Man. Jedním z nejjednodušších způsobů, jak výrazně zvýšit přirozenou produkci testosteronu, je dodat tělu nezbytné vitamíny a minerály, které najdete zde. Především se jedná o dostatečný přísun těchto vitamínů a minerálů.Zinek,Vápník Hořčík,Selen,Vitamín C, Vitamín B6, Železo a u bylinek je to Zázvor, Ženšen, Kotvičník zemní, Housenice čínská (cordyceps) ,ale i  další bylinky  ,které jsou součástí výrobků uvedených dole. Navíc  pití silné alkalické vody jenom znásobí účinek těchto bylin či minerálů.

 Vyzkoušejte vše  ještě dnes!

Natural Strong Eross for Man 

Naturgreen® FerroCare

Naturgreen® ImmunStar

Naturgreen® AcerolaCmax

Naturgreen® Active B-Complex

Pleurotus ostreatus (Hlíva ústřičná)

Cordyceps sinensis.

Marine Coral Calcium 73 Plus

Coral Calcium (Marine) SMP 

Filtrační konvice s alkalickým vodním filtrem

Jedinečná filtrační konvice s alkalickým vodním filtrem nejen vodu filtruje, ale také alkalizuje.


 

Chcete-li se dozvědět více o těchto přírodních přípravcích 

doporučujeme

www.naturgreen.cz