MENU

ZAJÍMAVÉ ČLÁNKY

Hubnutí ->
Nemoci–studie ->
Novinky ->
Strava ->
Zdraví ->
Životní styl ->

TOPlist

Vědci objevili vypínač bolesti, který se aktivuje pomocí látky zvané adenosin.

Mučivé chronické bolesti způsobené rakovinou kostí bude možné odstranit aktivací jediného receptoru v těle. Podle týmu profesorky Daniely Salveminiové z americké Saint Louis University a jejích kolegů z dalších ústavů se tak otevírá nová cesta k úlevě od těžkých bolestí. Chronické bolesti způsobené rakovinou bude podle vědců možné odstranit aktivací receptoru A3A, kterou může nastartovat Adesoin.
 

 

 

Receptor A3AR, který je v mozku i v páteři a jenž brání přenosu bolestivých podnětů, je podle Salveminiové možné aktivovat pomocí látky zvané adenosin. Na rozdíl od současných léků proti bolesti nemá adenosin takové vedlejší účinky jako třeba opiáty, a nesnižuje proto kvalitu života. Tým Salveminiové se opírá o výzkum chronických bolestí způsobených poškozením nervů myší. Zaměřil se na bolesti způsobené chemoterapeutickými látkami a rakovinou kostí. Celý výzkum zveřejnil odborný časopis Brain.

Protibolestivé účinky adenosinu, který je mimo jinné obsažen (musí být extrahován) v přírodní formě kvalitního Cordycepsu jsou známy již delší dobu, problémem však byly jeho vedlejší účinky na tělesné tkáně. Tyto účinky lze omezit či potlačit, pokud se adenosin dopraví jen tam, kde je ho třeba – tedy k receptorům A3AR.

Adenosin je známý purinový nukleosid využívaný v léčbě srdečních arytmií, ovšem v našem těle zastává řadu fyziologických úloh. Mimo jiné potlačuje i zánětlivé působení neutrofilů, na což bylo upozorněno již před téměř třemi desítkami let. Od té doby byly identifikovány jeho receptory, přítomné nejen na neutrofilech, ale i na buňkách monocyto-makrofágového systému. V četných studiích se ukázalo, že snížená formace adenosinu je provázena prudce narůstající extravazací jako přímým důsledkem snížené aktivace adenosinových A2B receptorů na povrchu buněk endotelia. Předpokládá se tedy, že agonisté těchto receptorů by mohly více či méně potlačit aktivitu probíhajícího zánětu.

Adenosin trifosfát (ATP), je považován biology za energii života. Jedná se o molekulu, která ukládá energii, kterou potřebujeme téměř pro vše, co děláme. Je přítomen v cytoplazmě a nucleoplazmě každé buňky a v podstatě ve všech fyziologických mechanizmech, které vyžadují energii pro provoz. Právě o výzkum cest, po nichž putují různé látky v těle, se opírají také závěry amerického vědeckého týmu. Salveminiová mimoto upozornila, že látky působící na receptor A3AR již dospěly do pokročilého stadia klinických pokusů. Jsou sice určeny jen pro boj s rakovinou a záněty, vykazují ale dobré účinky, pokud jde o bezpečnost uživatelů.


Pokud se chcete dozvědět více  zajímavých informací o Cordyceps sinensiskterý obsahuje adenosin klikněte zde
DOPORUČUJEME
www.naturgreen.cz

 Studie a články o účincích houby Cordyceps, která obsahujeAdenosin:
Cordyceps obnovuje plnohodnotný sexuální život
Snažíte se o dítě? Cordyceps vám může pomoci
Víte, že Cordyceps je přírodní antibiotikum?
Krásná pleť pomocí přírodních prostředků