MENU

ZAJÍMAVÉ ČLÁNKY

Hubnutí ->
Nemoci–studie ->
Novinky ->
Strava ->
Zdraví ->
Životní styl ->

TOPlist

Víte jaké jsou výhody soli s Mrtvého moře ?

Víte, že doplnit minerály je možné i přes pokožku. Vyzkoušejte relaxační koupel se solí z mrtvého moře


Mrtvé moře je velký přírodní zázrak

Od starověku přijíždějí miliony lidí do oblasti Mrtvého moře, aby využily  zdravé, zkrášlující a omlazující síly Mrtvého moře

Mrtvé moře je jedním z přírodních divů světa. Nachází se 420 metrů pod hladinou světového oceánu a je nejníže položeným odkrytým místem na zemském povrchu, nejníže položeným slaným jezerem na světě. Dosahuje maximální hloubky 380 metrů a je tak nejhlubším hypersalinitním jezerem na světě. Jeho salinita v některých oblastech především na staně Izraele dosahuje až 33,7 %, čímž se řadí mezi nejslanější jezera na světě.

Větší salinitu mají pouze jezera Assal, Garabogazköl a některá hypersalinitní jezera v Dry Valleys v zátoce McMurdo na Antarktidě. Jeho salinita je 8,8× větší než Středozemního moře a téměř 9,4× větší než salinita oceánská. 

Ve srovnání s 3% obsahem soli v běžných mořských vodách obsahuje voda z Mrtvého moře 32% solí s relativně vysokou koncentrací minerálů, jako je hořčík, vápník, bromid a draslík. Expozice vody z Mrtvého moře je jedinečně uznávaná pro výživu pokožky, ulehčuje revmatické nepohodlí, aktivuje oběhový systém a uvolňuje nervy. To je potvrzeno evropskými zdravotnickými fondy, které posílají své členy, aby byli léčeni v Mrtvém moři pro chronické kožní a revmatické stavy. Jeho velmi vysoká hustota umožňuje tělu bez námahy plavat. Tato speciální funkce umožňuje volný, uvolněný a snadnější pohyb ve vodě a tím zvyšuje účinky fyzioterapie.
Jedinečná  domácí terapie

Jedním z výborných prostředků na zlepšení celkového zdravotního stavu, k dosažení psychické pohody, ale zejména na zlepšení stavu naší pokožky je určitě také domácí  koupel . Během ní můžeme pokožku hýčkat nejen teplou vodu, ale i přidáním různých esenciálních olejů či mořské soli. Ne však obyčejné  soli ,ale soli z Mrtvého moře.

Voda z Mrtvého moře je bohatá na minerály a soli jako bór, brom, vápník, hořčík, draslík, sodík či zinek, Přičemž během koupele pronikají tyto cenné látky hluboko do nejspodnějších vrstev pokožky. Draslík zvyšuje tok živin přes membrány buněk, hořčík zlepšuje látkovou přeměnu, aktivizuje buňky a má hojivé účinky, sodík zvyšuje energii pro aktivní mezibuněčný přenos, chlor vyrovnává obsah solí v buňce, vápník působí tlumivě, dokud brom má výrazný relaxační efekt a navíc i hojivé a antiseptické účinky. Fyzikální a chemickou cestou pak působí přes vegetativní nervový systém i na žlázy s vnitřní sekrecí a jejich prostřednictvím až na vnitřní orgány. Pokožka se tím vyživuje, je zásobena vlhkostí, nabývá jemnost a svěžest. Sůl ji nevysouší, ale očišťuje ji od přebytečné mastnoty a odumřelých buněk.

Minerály nalezené v soli a bahně v Mrtvém moři zahrnují:

 • Hořčík
 • Sodík
 • Vápník
 • Jód
 • Draslík
 • Zinek
 • Chloridy
 • Bromidy
 • Sírany
 • Bikarbonáty

Mrtvé moře jsou oblíbené "lázně" po dobu nejméně dvou tisíc let, protože koupání ve vodách a nanášení bahna má příznivé účinky na pokožku.

Koupele v soli s Mrtvého moře může zabránit všem nemocem, protože Mrtvé moře obsahuje sůl a velké množství různých minerálů a hlavně Brom, který je základním prvkem, který podporuje uvolnění a tím uklidňuje nervový systém. Také zinek a hořčík, které jsou běžně známé jako uklidňující minerály v našem těle, se také nacházejí v hojnosti v Mrtvém moři, což nám pomáhá uklidnit naše nervy.

Sůl z Mrtvého moře dokáže proměnit obyčejnou vodu z vodovodu na léčivý zázrak, který dokonale zregeneruje naše tělo. Její použití je vhodné zejména u dětí, lidí s vysokým krevním tlakem, je vhodná při problémech s ekzémy a u lidí, které trápí zažívací potíže či nervové poruchy způsobené látkovým deficitem. Rovněž může pomoci lidem se sedavým či velmi stresujícím zaměstnáním.

Ale nemusíte navštěvovat oblast Mrtvého moře, abyste získali tyto výhody. Minerály z Mrtvého moře jsou díky Naturgreen k dispozici také pro domácí použití. Pro každou koupel, kterou užíváte, přidejte  sůl z Mrtvého moře a pravidelně používejte. Zde je důvod, proč ....

Mezi nejvýznamnější  účinky soli z Mrtvého moře určitě patří:

 • uklidňující a relaxační účinek, uvolnění nervozity a stresu

 • hojivé, protizánětlivé, dezinfekční účinky

 • tlumení svalové únavy, ale i únavy kloubů

 • příznivě působí při revmatických a kloubních bolestech či onemocněních (revma, lumbago, záněty nervů), zlepšuje pohyblivost bolestivých míst

 • odstranění odumřelých kožních buněk, hloubková očista pokožky = detoxikace pokožky

 • pomoc při léčbě kožních onemocnění - akné, lupénka, ekzémy, plísně (mykózy) - vhodné je oplachování obličeje touto vodou

 • podpora léčby dýchacích cest - prostřednictvím inhalace (horká pára s obsahem soli působí dezinfekčně na sliznice a urychluje léčbu)

 • podpoření a zlepšení krevního oběhu

 • blahodárný vliv při bolestivých oteklých nohou a omrzlinách

 • prevence a zmírnění celulitidy

 • odstranění ztvrdlé kůže chodidel, zamezení lámavosti nehtů - vhodné je vtírání do nich

 • pomoc při onemocněních štítné žlázy, příznivý vliv i na žlázy s vnitřní sekrecí

 • pomoc při problémech s křečovými žilami či těžkými nohami (např. u lidí se sedavým zaměstnáním či naopak lidem, kteří jsou celý den "na nohou")

 • normalizace látkové přeměny, lepší schopnost regenerace organismu

 • zvýšení obranyschopnosti

Koupelí v soli si zvyšte svoji energii

Kontakt s vodou z Mrtvého moře poskytuje celkově  tělu všechny potřebné minerály  a tím pomáhá tělu zvýšit energetickou hladinu a tím zvýšit energii a zdraví člověka. 

Tyto minerály pomáhají posílit kosti

Kosti, které jsou tvořeny fosforem, vápníkem a sodíkem, jsou  pravidelnou koupelí posíleny, když je dostatečná dostupnost těchto minerálů v lidském těle. Mrtvé moře a jeho sůl, je zdrojem těchto minerálů, pomáhá posílit kosti tím, že poskytuje přístup k těmto minerálům na povrch kůže buď plaváním nebo použitím - nanášením na tělo.

Opravte si poškozené tkáně

Fosfor a hořčík hrají zásadní roli při opravě poškozených tkání. Když člověk  pravidelně použije sůl z Mrtvého moře,  pak jsou tyto minerály pohlceny póry kůže a pomáhají při opravě poškozených tkání..

Zpomaluje stárnutí pokožky

Vrásky jsou nejvíce nežádoucí na obličeji a zabraňují tomu, aby lidé používali mnoho kosmetických výrobků a předmětů. Dead Sea nabízí bezplatnou a efektivní léčbu stárnutí pokožky. Síra přítomná v Mrtvém moři pomáhá zajistit pokožce měkkost a hladkost. Sodík na druhé straně uzdravuje suchost kůže. Minerály s  Mrtvého moře, které se nanáší na tělo, nejen zpomalují stárnutí pokožky, ale také poskytují prokrvenou a zdravou pokožku.

Snižuje zánět kloubů

Zánět kloubů, který je obvykle charakterizován bolestem kloubů, ztrátou funkce kloubů, ztuhlostí kloubů, otoky kloubů nebo zarudnutím, je problém, kterým čelí mnoho lidí. To může také ovlivnit vnitřní orgány těla a může tak vést k bolest v orgánech. Přítomnost vápníku, draslíku, boru a stroncia je pro tělo velmi důležitá, aby se zabránilo zánětu a dostupnosti těchto minerálů v koupelích  ve vodě s Mrtvého  moře, výrazně snižuje zánět kloubů.

Snižuje stres

Je dobře známo, že plavání pomáhá snižovat stres. Plavání v Mrtvém moři tak přispěje ke snížení stresu a má další výhodu přítomného hořčíku, který je také označován jako antistresový minerál. Dokonce i když člověk neumí plavat, může snadno plavat ve vodě Mrtvého moře, protože přebytek soli přítomný v Mrtvém moři pomáhá člověku plavat ve vodě bez utopení.

Zabraňte vypadávání vlasů

Ztráta vlasů je u mnoha lidí spatřena kvůli mnoha příčinám, jako je stres, kvůli vysoké horečce virových onemocnění po delší dobu, podvýživě, genetickým důvodům, škodlivým lékům, vedlejším účinkům kosmetiky, nezdravé vodě a mnoha jiným důvodům. Sůl  s  Mrtvého moře se ukázala jako velmi účinný při prevenci vypadávání vlasů. Byla také spuštěna řada kosmetických přípravků, které obsahují minerály z Mrtvého moře pro léčbu vlasových onemocnění a pro léčbu vypadávání vlasů. Mytí vlasů s vodou z Mrtvého moře je hladší a měkčí.

Pomáhá snížit problémy se srdcem

Srdeční problémy nebo srdeční onemocnění, které jsou také označovány jako kardiovaskulární nemoci, jsou velmi nebezpečné pro život. Nejčastějším důvodem onemocnění srdce je buď zhrubnutí krevních cév v důsledku hromadění tuků, nebo hypertenze. V důsledku kardiovaskulárních onemocnění bylo celosvětově zaznamenáno mnoho úmrtí. Doporučuje se, aby srdeční pacienti buď plavali v Mrtvém moři, nebo aplikovali přes sůl s Mrtvého moře pravidelné koupele tak aby udrželi problémy se srdcem pod svoji kontrolou.

Zvyšuje krevní oběh

Správný krevní oběh je pro člověka velmi důležitý, aby zůstal zdravý a vstřícný, protože pokud není krev účinně cirkulována, mohlo by to být nebezpečné, jako kdyby nějaká oblast nedostala správný přístup ke krvi, může to vést ke smrti tkáně této oblasti. Když lidé stráví čas ve vodě s Mrtvého moře, pak minerály, jako je hořčík, draslík a železo, které jsou v něm přítomny, jsou absorbovány kůží, a tím pomáhají zvýšit krevní oběh v těle a tím udržet tělo zdravé.

Uklidňuje nervový systém

Koupel v soli  s  Mrtvého moře může zabránit všem nemocem, protože Mrtvé moře obsahuje sůl a velké množství různých minerálů a hlavně Brom, který je základním prvkem, který podporuje uvolnění a tím uklidňuje nervový systém. Také zinek a hořčík, které jsou běžně známé jako uklidňující minerály v našem těle, se také nacházejí v hojnosti v Mrtvém moři, což nám pomáhá uklidnit naše nervy.

 Sůl z Mrtvého moře je takovým malým zázrakem pro naše duševní i fyzické zdraví a je opravdu velmi vhodné zařadit ji do naší péče. Její účinky se mohou znásobit přidáním různých esenciálních olejů více zde ,které nejen podpoří řešení zdravotních problémů, ale vytvoří i prostor k léčbě prostřednictvím aromaterapie.

Výrobky z Mrtvého moře pro všeobecné zdraví kůže

Sůl a minerály z Mrtvého moře  a jejich přísady z Mrtvého moře se používají  také používají v tělových krémém či tělové kosmetice tak , aby změkčovaly a vyžovovali vaši pokožku.

Péče o pleť v oblasti Mrtvého moře obsahuje minerály, které pomáhají exfoliaci, hydratují a hydratují pokožku. Antiseptické vlastnosti minerálů také snižují spoty. Mnoho přípravků pro péči o pokožku obsahuje další přírodní složky, jako je olivový olej, kokosový olej a palmové oleje, které pomáhají snižovat vzhled jemných čar a vrásek. Při používání produktů z Mrtvého moře se vaše pokožka cítí hedvábně měkká a povzbudivá.

Zdravé orginální přírodní produkty obohacené minerály s Mrtvého moře a soli najdete zde  

Sůl  a další výrobky pochází z Mrtvého moře v Izraeli a jsou jedinečné tím, že jsou mnohonásobně více koncentrovaná než ostatní mořské soli. 
Produkty jsou dováženy přímo z Izraele.

 JESTLIŽE SE CHCETE O KVALITNÍCH  VÝROBCÍCH S MRTVÉHO MOŘE ,NEBO DALŠÍCH PREVENTIVNÍCH A LÉČIVÝCH PROSTŘEDCÍCH DOZVĚDĚT VÍCE, PODÍVEJTE SE ZDE

DOPORUČUJEME

www.naturgreen.cz