MENU

ZAJÍMAVÉ ČLÁNKY

Hubnutí ->
Nemoci–studie ->
Novinky ->
Strava ->
Zdraví ->
Životní styl ->

TOPlist

Vodíková voda to je základ k pevnému zdraví.

Co je vodíková voda a proč je dobré ji pít?

Nenápadný vodík je na prvním místě periodické tabulky prvků. Je to nejlehčí, nejmenší a nejjednodušší prvek, který se skládá jen z jednoho elektronu a protonu. Je bezbarvý, bez chuti a zápachu. Dokáže toho ale mnoho.

Vodíková voda není nic jiného než čistá voda obohacená o atomy vodíku. V čem je tedy tak výjimečná? Voda, chemickým vzorcem H2O, se skládá z molekul, které obsahují vždy jeden atom kyslíku a na něj navázané dva atomy vodíku. Naše tělo ale nedokáže vodík z běžné vody absorbovat tak efektivně, právě protože je navázaný na kyslík. Pokud vodík pomocí elektrolýzy oddělíme a „uvolníme“ od kyslíku, má pro náš organismus rázem velmi blahodárné účinky.

Výhody vodíku (H2) byly objeveny před stovkami let. Nedávno se tento chemický prvek stal neuvěřitelně populární jako přísada pitné vody. K výhodám vody obohacené vodíkem přitom patří ztráta hmotnosti, zvýšená energie a silnější imunitní systém. Vodík také může neutralizovat a snižovat oxidační poškození v buňkách. Co je na tom pravdy?

Daří se mu to proto, jak je již výše uvedeno , že je nejmenší a nejlehčí prvek. Dostane se do každé buňky a do každého orgánu v těle. V důsledku své malé velikosti a toho, že je vysoce rozpustný v tucích, se lehce dostane do mitochondrií a jiných subbuněčných komponentů. Všichni víme, že kyslík potřebujeme na to, abychom přežili, ale jen málo z nás ví, že právě vodík je základním palivem pro tělo. Mitochondrie jsou elektrárnami našich buněk. V mitochondriích kyslík spaluje vodík a uvolňuje se tak energie, která pohání naše tělo!

H2 má antioxidační a protizánětlivé účinky

Podporuje metabolismus glukózy, stimuluje energetický metabolismus, a proto je velmi účinný při sportovním výkonu a následné regeneraci. H2 také chrání před poraněními mozku a kognitivními poruchami, a proto pomáhá chránit mozek před stárnutím.

Výživa těla

Vodíková voda patří za výkonný antioxidant, který vyživuje tělo, zvyšuje energii, působí proti stárnutí, chrání mitochondriální funkce, bojuje proti svalové únavě, pomáhá s ochranou pokožky a podporuje lepší zdravotní stav během čištění jater. Někteří uživatelé hlásí, že se díky ní cítí skvěle.

Vodík je bezbarvý, bez zápachu a netoxický, může se nacházet především v půdě, ve vodě a v menší míře ve vzduchu. Vzhledem k tomu, že atom vodíku je malý, proniká do buněk a působí na buněčné úrovni. Suma sumárum platí, že vodíková voda, tedy  voda obohacená vodíkem nebo hydrogenovaná voda, je běžná voda, která byla naplněna vodíkovým plynem.

Tento plyn zvyšuje hladiny koncentrace molekulárního vodíku ve vodě pro snadnou stravitelnost a okamžitý průnik do buněk, což podporuje celkové přínosy pro zdraví. Vědci zjistili, že vodíková voda může podpořit zdraví buněk, jak již bylo řečeno, a také přispět ke snížení poškození tkání. Zdravotní přínosy vodíkové vody jsou však rozsáhlé. (Bylo provedeno více než 700 studií týkajících se molekulárního vodíku a jeho terapeutických účinků, přičemž se neobjevila ani jedna, která by od konzumace vodíkové vody odrazovala.)

Lidé s diabetem typu 2 si například všimli, že jejich hladina glukózy se po léčbě vodíkovou vodou normalizuje. Výsledky studií zároveň poukazují na to, že hydrogenovaná voda může vstoupit do buněčných membrán a fungovat jako antioxidant v mitochondriích buněk. To znamená, že vodík reaguje s tělem na molekulární úrovni a zcela vynechává trávicí proces.

Vodík jako hlavní antioxidant

Většina přelomových výzkumů se zaměřila na schopnost H2 působit jako antioxidant. H2 má totiž jedinečnou a silnou schopnost selektivně neutralizovat poškozující reaktivní molekuly kyslíku (volné radikály), které jsou pro buňky toxické. Přitom biologicky užitečné radikály ponechává bez reakce. Tímto H2 chrání DNA, RNA a buněčné proteiny před oxidačním stresem. To vedlo některé výzkumníky k tomu, že ho nazývají hlavním antioxidantem. Výzkumy také ukazují, že H2 zároveň podporuje účinek antioxidačních enzymů v těle, jako jsou glutation peroxidáza, superoxid dismutáza, kataláza a proteiny, které chrání buňky.


A to není vše!

Výzkum zároveň odhalil, že H2 může měnit signalizaci buněk, metabolismus buněk a expresi genů. To vede k protizánětlivým účinkům, antialergickým účinkům a antiapoptotickým účinkům (proti odumírání buněk).

Chcete se  zbavit nežádoucích kilogramů?

Vodík stimuluje žaludeční leptin a ghrelin, hormony, které regulují ukládání tuku, energii a řadu dalších metabolických funkcí. Pravidelná konzumace vodíkové vody tak podle všeho podporuje hydrataci a čištění gastrointestinálního traktu, čímž přispívá k rozpadu nežádoucího tuku.

Při zkoumání léčivé vody v Nordenau bylo objeveno, že tato léčivá voda je nasycena molekulami vodíku H2. Od tohoto zjištění je molekula H2 předmětem výzkumů a studií. Byl prokázán příznivý účinek při více jak 150 nemocech!

Jaké problémy tedy pomáhá vodíková voda  ještě řešit?

 • Snižuje vysoký tlak (hypertenze)
 • Pomáhá při autoimunitních poruchách a jejich projevech (alergie a další)
 • Cukrovka – zlepšuje stav tuků a cukrů u diabetiků
 • Vrásky – zpomaluje stárnutí pleti a hydratuje ji
 • Eliminuje žaludeční vředy
 • Zlepšuje erekci a zvyšuje aktivitu spermií
 • Snižuje svalovou únavu
 • Pomáhá při překyselení organismu
 • Snižuje poškození buněčných struktur
 • Bojuje proti předčasnému stárnutí
 • Potlačuje záněty
 • Bojuje s nespavostí
 • Posiluje imunitu celého organismu

A právě tak funguje i vodíková voda.Její antioxidační schopnosti jsou mimořádně vysoké, jedná se o jeden z nejúčinnějších antioxidantů vůbec a je o 176x silnější než vitamin C a 863x silnější než koenzym Q10. Pravidelné pití vodíkové vody, proto snižuje únavu, zrychluje regeneraci po nemoci nebo sportu a má na náš organismus řadu dalších pozitivních účinků.

Naturgreen Health GO2 je vysokotlaký přenosný generátor vodíkové vody, který produkuje vodu bohatou na vodík, navíc s vysokými zápornými hodnotami ORP  Láhev generátoru vodíkové vody  Hydrogen Health H2 Bottle činí vodu ve vysoké koncentraci vodíku od 1000ppb-2800ppb, ORP od -300mV do -600mV a to podle kvality vstupní vody a zvoleného programu.Video jak  vodíková "lahev" funguje najdete zde.

Takovéto vysoké záporné hodnoty ORP už fungují jako nejsilnější antioxidant ! Jak je ORP prospěšné našemu organismu více najdete zde


Naturgreen Health GO2 obohacuje vodu o vysoké koncentrace molekulárního vodíku, očišťuje ji od chlóru a ozónu a odděluje kyslík.

Naturgreen Health GO2 je vysokotlaký přenosný generátor vodíkové vody, který produkuje vodu bohatou na vodík, navíc s vysokými zápornými hodnotami ORP

Přenosnou láhev Health GO2 od Naturgreen na výrobu vodíkové vody, ozonu a navíc pro inhalaci vodíku najdete zde