MENU

ZAJÍMAVÉ ČLÁNKY

Hubnutí ->
Nemoci–studie ->
Novinky ->
Strava ->
Zdraví ->
Životní styl ->

TOPlist

Vysoký tlak víme jak na něj?

 Poperte se s vysokým tlakem a prodlužte svůj život
 

Jedním z největších zabijáků moderní doby jsou onemocnění srdce a zejména vysoký krevní tlak. Zabíjí pomalu, ale efektivně a tím okrádá lidi o 10, 20 nebo dokonce 30 let šťastného života, který by bez něj mohli mít.

Jeden z důvodů, proč jsou onemocnění srdeční onemocnění tak rozsáhlá je, že abyste se vyléčili, musíte udělat rozsáhlé změny ve svém životním stylu, které zahrnují striktní dietu a pravidelné cvičení. Skutečné nebezpečí si lidé často uvědomí, až když je na změnu jejich životního stylu příliš pozdě. Podle amerického CDC (Centra pro kontrolu nemocí) má jeden ze tří dospělých Američanů vysoký krevní tlak, což zvyšuje nebezpečí infarktu a mrtvice. Nemoci srdce jsou jednou ze dvou příčin úmrtí USA.

Věda naštěstí dovede pomáhat i tam, kde člověk zanedbal péči o svůj organizmus. Extrakty z čínské houby Ganoderma lucidum, známé pod názvem „Reishi“ nebo „Lingzhi“, se ukázaly jako vysoce účinné v boji s vysokým krevním tlakem. Léky, které se běžně používají na snížení krevního tlaku, projevují svůj účinek na systolický tlak. Na diastolický tlak naneštěstí účinné nejsou. Výjimečnou vlastností Ganodermy je, že dokáže snižovat obě hodnoty krevního tlaku najednou.

Ganoderma je v čínské medicíně ceněna více než 2000 let jako lék, který harmonizuje tělesné orgány a léčí pět hlavních tělesných orgánů, jsou jimi srdce, plíce, játra, ledviny a slinivka. Četné studie zabývající se Ganodermou, které se konaly hlavně v Číně, Koreji, Japonsku a ve Spojených státech, ukázaly její účinnost při léčbě nejrůznějších nemocí a příznaků. Dovede posílit odolnost srdce vůči stresu, aktivizovat celý imunitní systém a nastartovat naši výkonnost bez nežádoucích vedlejších účinků.

Jak je Ganoderma při snižovaní vysokého tlaku úspěšná? V rámci vědeckých pokusů bylo zjištěno, že dovede snižovat systolický i diastolický tlak zároveň, a také inhibuje související nervovou aktivitu. U klinické studie na 18 pacientech s diagnózou vysokého krevního tlaku, bylo konstatováno, že působením Ganodermy jako inhibitoru sympatického nervového systému se pacientům tlak snížil. Účinnost Ganodermy byla až 88%. V jiné studii, provedené na 30 pacientech, kteří užívali Ganodermu se zjistila účinnost téměř 90% na snížení krevního tlaku. Kromě toho Ganoderma rozšiřuje a stabilizuje účinek léků na snížení krevního tlaku.

Ganoderma dovede také příznivě působit na celý kardiovaskulární systém, který s vysokým tlakem úzce souvisí. Klinické studie potvrdily, že Ganoderma může úspěšně dilatovat koronární tepny a zlepšuje krevní oběh v kapilárách srdečního svalu a tím srdci dovede dodat i více kyslíku a energie. Tímto chrání srdce před nedostatečným prokrvením. Pravidelné užívání Ganodermy snižuje hladinu cholesterolu, lipoproteinů a triglyceridů v krvi. Účinně zabraňuje vzniku ateromatózních plátů, a pokud jsou již v cévách vytvořeny, snížením hladiny cholesterolu chrání cévy před dalšími škodami. Tímto se i částečně zlepšuje krevní oběh a inhibuje agregace krevních destiček. Tyto účinky Ganodermy přispívají k prevenci mozkové mrtvice.

Proč je hypertenze nebezpečná? Pokud se hypertenze neléčí, postupně poškozuje většinu orgánů v těle. Může také způsobit srdeční selhání, protože srdeční sval už bude tak slabý, že nedovede pumpovat dostatečné množství krve do celého těla. Z dlouhodobého hlediska neléčený vysoký tlak způsobí buď prasknutí cévy, nebo její postupné zužování, až se ucpe úplně. V obou případech se průtok krve v poškozené oblasti zastaví, a to může vézt k fatálním následkům, jako jsou aortální direkce, arterioskleróza, poškození mozku, selhání ledvin, infarkt myokardu, slepota atd.

Jakmile se začnete s vysokým tlakem léčit, dostanete jej pod kontrolu pomocí léků. Tato léčba je nezbytná a před užíváním Ganodermy jako doplňkového léku je dobré se poradit s lékařem. Léky sice tlak sníží, ale to Vaši chorobu nevyléčí, pokud nezměníte svůj jídelníček a životní styl. Pilulky na hypertenzi mají také spoustu vedlejších účinků, které Vás mohou nepříjemně obtěžovat, kvůli tomu ale nikdy své léky nevysazujte. Počkejte, až se Váš tlak dostane pod kontrolu a začněte používat bylinné přípravky, jako je Ganoderma. Tím dosáhnete dlouhodobějšího zlepšení Vašeho stavu.

Detoxikační schopnost Ganodermy pomáhá neutralizovat toxiny z léků, snižuje jejich vedlejší účinky a pomáhá chránit ledviny a játra. Chcete-li dosáhnout trvalého zlepšení zdravotního stavu, změňte svůj jídelníček a dopřejte si více pohybu. Mějte na paměti těchto několik následujících bodů a vysoký tlak dostanete trvale pod kontrolu. Hlídejte si svou tělesnou váhu, konzumujte potraviny s nižším obsahem tuku a cholesterolu, méně solte, střídmě pijte alkohol, jezte potraviny bohaté na vlákninu, dopřávejte si pravidelný pohyb a nekuřte.

Jak Ganoderma funguje při snižování tlaku? Jednou z příčin hypertenze je nahromadění tuku a cholesterolu v cévní stěně. Chcete-li opravit srdce, musíte začít u cév, protože pumpování krve zúženými cévami je obtížné a proto Váš tlak stoupá. Triterpeny obsažené v Ganodermě účinně čistí stěny cév tím, že v nich rozpustí akumulované mastné látky – cholesterol a triglyceridy. 

Adenosin monofosfát (AMP) obsažený v Ganodermě může rozpouštět tromby a tím dál pomáhá odstraňovat nánosy z cév. Krev poté teče cévami plynuleji a Vašemu srdci se uleví, tak se i přirozeně sníží tlak krve.

Ganoderma také dovede stabilizovat tlak, když srdce čerpá krev příliš rychle a silně, což jsou schopny způsobit látky jako je alkohol nebo cigarety. Tato bylina dovede stabilizovat sílu, kterou srdce čerpá krev, protože je adaptogenem. To znamená, že sníží vysoký tlak, když srdce čerpá krev příliš silně a na druhou stranu zvýší tlak, když srdce funguje příliš slabě. Kromě léčby již vzniklých problémů s tlakem Ganodermu lze zařadit do jídelníčku i jako prevenci.

Využijte také jedinečné novinky na trhu obsahující Monakolin K, který má prokázané účinky k udržení normální hladiny cholesterolu v krvi. Naturgreen® CholestGuard

Nové produkty  zaměřené pro snížení cholesterolu najdete zde

 

Chcete se o Ganodermě dozvědět více? Nejkvalitnější patentované složení na našem trhu můžete nalézt na:

www.naturgreen.cz