MENU

ZAJÍMAVÉ ČLÁNKY

Hubnutí ->
Nemoci–studie ->
Novinky ->
Strava ->
Zdraví ->
Životní styl ->

TOPlist

Výtažek z hroznových jader - významný antioxidant

Výtažek (extrakt) z jader hroznového vína je svými antioxidačními vlastnostmi často účinnější než vitaminy C nebo E a dokáže udělat mnoho dobrého pro ochranu zdravého srdce a pro snížení rizika rakoviny.

Co to je výtažek (extrakt)  s jader tmavých hroznů

Výtažek (extrakt) z drobných jader tmavých hroznů se stal jedním z hlavních pfírodních léků v Evropě. Patří do skupiny přírodních látek, tzv. flavonoidů - antioxidantů, které chrání tělesné buňky před poškozením nestabilními molekulami kyslíku, jimž říkáme volné radikály. Hroznová jádra obsahují oligomerické proantokyanidinové komplexy (OPC), zvané proantokyanidiny. Předpokládá se, že OPC (kdysi také nazývané pyknogenoly) hrají důležitou úlohu v prevenci srdečních onemocnění a rakoviny. „Pyknogenol“ s velkým P je obchodní značka pro specifické OPC odvozené z kůry borovice hvězdovité; mohou se používat místo výtažku z hroznových jader, jsou však dražší a zkušení léčitelé se domnívají, že za tyto mimořádné náklady nestojí.

Jak na nás působí 

Výtažek z hroznových jader má pozitivní vliv na krevní cévy. Není náhoda, že účinné složky tohoto výtažku jsou klíčovými součástmi jednoho z nejčastěji předepisovaných léků na vaskulární poruchy v západní Evropě. Výtažek z hroznových jader obsahuje dvě složky: jednu rozpustnou v tucích a jednu rozpustnou ve vodě; může proto pronikat všemi typy buněčných membrán a uplatňovat antioxidační ochranu ve všech tkáních, je tedy jednou z těch několika látek, které mohou procházet mozkovou krevní bariérou z krve do mozku. Znamená to, že může chránit před poškozením volnými radikály i mozkové buňky.

Hlavní příznivé účinky:

Svou velmi účinnou schopností posilovat dobrý stav krevních cév může výtažek z hroznových jader nejen snižovat riziko srdečních a mozkových příhod, ale zároveň i posilovat slabé nebo křehké vlásečnice a zvyšovat průtok krve především končetinami. Proto ho mnozí odborníci považují za prospěšný doplněk při téměř všech typech cévní nedostatečnosti a při stavech spojených se sníženou odolností cév. )e to hlavně u cukrovky, křečo­vých žil, některých typů impotence, snížené citlivosti a brnění paží a lýtek. Ovlivňuje také občasné křeče v lýtkách.

Výtažek z hroznových jader účinkuje i na nejtenčí krevní cévy - vlásečnice, takže může příznivě působit na krevní oběh v očích. Bývá často doporučován jako potravinový doplněk proti degeneraci žluté skvrny (makulární degenerace) a u katarakty, dvěma nejčastějším příčinám slepoty u starších lidí. Příznivě se také může projevit u lidí pravidelně pracujících na PC. Nejméně jedna studie uvádí, že užívání 200 mg výtažku denně v kombinaci s luteinem po dobu 60 dnů snižuje únavu očí spojenou s prací na monitoru počítače a zlepšuje kontrastní vidění.

Mnozí léčitelé dnes doporučují výtažek z hroznových jader pro jeho protirakovinné účinky. Svým antioxidačním účinkem upravuje poškození genetického materiálu, který by mohl potenciálně vést k nádorovému bujení.

Další příznivé účinky:

Výtažek z hroznových jader pomáhá uchovávat a zesilovat kolagen v kůži, takže se často přidává do kosmetických krémů upravujících elasticitu kůže. Dalším příznivým účinkem je zklidnění alergických projevů. Potlačuje totiž uvolňování látek vyvolávajících alergickou reakci, především histaminu, což zase pomáhá zvládnout pestré alergické projevy od senné rýmy po kopřivku. Výtažek také blokuje uvolňování prostaglandinů, chemických látek účastnících se při vzniku alergických reakcí, bolestivých stavů, zánětů a menstruačních poruch, hlavně endometriózy.

Studie zveřejněná nedávno v americkém časopise Carcinogenesis ukazuje, že extrakt z hroznových jader (GSE) zabíjí rakovinové buňky, přičemž zdravé buňky zůstávají bez úhony. Výtažky z hroznových jader mají velkou koncentraci vitamínu E, flavonoidů, kyseliny linolové a polyfenolů.

Lidské případy a výsledky studií pokusů na laboratorních zvířatech poskytují předběžný důkaz, že extrakt z hroznových jader může zabránit srdečním chorobám, snižuje vysoký krevní tlak a vysoký cholesterol. Hroznová semena snižují riziko srdečních onemocnění například tím, že inhibuje agregaci krevních destiček a snižuje zánětlivé procesy.

Odhaduje se, že 40 procent dospělých Američanů, což je 50 milionů lidí, má metabolický syndrom. V první klinické studii na lidech Američtí vědci z UC Davis hodnotili vliv extraktu z hroznových jader na člověka s metabolickým syndromem, kombinací rizikových faktorů, které zvyšují riziko srdečních chorob, způsobené vysokým krevním tlakem, nadměrnou hmotnosti, vysokým krevním cholesterolem a vysokým krevním cukrem. Zjistili, že extrakt snížil hladinu cholesterolu v krvi.

"Je to poměrně dramatický účinek," říká Rajesh Agarwal, Ph.D., výzkumný pracovník na University of Colorado Cancer Center a profesor na Vysoké škole Skaggs School of Pharmaceutical Sciences. "Do značné míry záleží na schopnosti zdravé buňky přečkat poškození. Nádorové buňky jsou rychle rostoucí buňky," říká Agarwal. "Nejen to, ony musí růst rychle. Pokud existují podmínky, v nichž nemohou růst, zemřou." Extrakt z hroznových jader vytváří právě tyto podmínky.

Studie ukazuje, že extrakt z hroznových jader DNA nahradí škody způsobené rakovinou (zvýšení reaktivních kyslíkových radikálů) a zastaví se možnosti pro opravu cesty a ložisek, které by umožňovaly opravu zhoubných buněk.Přípravek Naturgreen® FerroCare je novinka v oblasti péče o tělo a pleť zevnitř. Ptáte se jak? Obsahuje extrakt semen z hroznových jader, která se považují za jeden z nejlepších prostředků proti stárnutí. Tento extrakt má totiž 50x silnější antioxidační aktivitu, než vitamín E a 20x silnější než vitamín C, a to už je co říct. K extraktu jsou přidány pečlivě vybrané bylinky, novou čistou formu železa ve 100% a navíc  pro jeho lepší vstřebávání i vitamín C a pro podporu kůže, vlasů a nehtů i zinek.

reklama
Chcete mít vše pod kontrolou?
Doporučujeme
www.naturgreen.cz