MENU

ZAJÍMAVÉ ČLÁNKY

Hubnutí ->
Nemoci–studie ->
Novinky ->
Strava ->
Zdraví ->
Životní styl ->

TOPlist

White Mulberry

 Novinka v České republice pro 2017
 Jediný originální doplněk na trhu WhiteMulberry + Nature &Herbs 

WhiteMulberry (Bílá moruše)  je v naší formuli podle nejnovějších světových  studii je posílena o několik dalších vhodně vybraných bylinek,  které  „pracují“ ve vzájemné synergii a díky tomu několikrát násobí svoje účinky.

 


Moruše bílá (Morus alba) je středně vysoký, rychle rostoucí strom s heterofylními listy. Plody zvané stejně jako strom moruše se používají do koláčů nebo k výrobě vína. Moruše bílá, která je původem ze severní Číny, má kromě svých plodů léčivé také listy, které se od pradávna využívají v přírodním léčitelství. Kromě moruše bílé známe i jiné druhy tohoto stromu, které se používají už jen k pěstování sladkých fialových moruší. Obsah léčivých látek najdeme pouze v listech moruše bílé.

Listy moruše bílé jsou od starověku důležitou složkou tradiční
čínské medicíny. První zmínky o ní nalezneme již v nejstarší čínské knize opravných prostředků "Huang Di Ba Shi Yi Nan Jing", ze které dodnes čerpají lékaři provozující čínskou medicínu. Tradiční čínská medicína listy moruše používá jako chladící bylinu, která tělo detoxikuje a nadměrného „horka“.

Západní medicína se o moruši bílou začala zajímat až v posledních letech. Zjistilo se totiž, že dovede řídit hladinu cukru v krvi. Západní vědecké studie objevily, že alkaloidy a DNJ (1-Deoxynojirimycin), izolované z listů moruše jsou silnými inhibitory alfa glukosidázy, což je klíčový enzym v 
metabolizmu sacharidů a cukru. Tento chemický proces v těle si můžeme jednoduše představit tak, že látka DNJ dovede v metabolismu „předběhnout“ cukr a ten se dostane do vstřebávacího procesu až mnohem později ve střevech, kde se jej vstřebá už o moc méně. Z toho plyne také pomalejší nárůst krevního cukru po jídle.

Vedle látky DNJ obsahují listy moruše i vitamíny,
minerály a dalších látky, které jsou odpovědné za zdraví lidského organismu. Mimo jiné mezi ně patří beta-karoten, GABA-1, karotenoidy, flavonoidy, chlorofyl, vitamin C, B1, B2, B6, A, vápník, železo
a sitosterol.

Jak White Mulberry pomáhá:
  • stabilizuje hladinu cukru v krvi
  • půspbí preventivně proti diabetu II. typu
  • detoxikuje organizmus
  • posiluje cévní stěnu
  • zabraňuje vstřebávání cukru do krve
  • obsahuje důležité antioxidanty a další výživné látky

 Moruše a cukrovka  

Klinické studie uskutečněné na univerzitě v Minnesotě (Minneapolis VA nemocnice) dokazují, že list moruše stabilizuje hladinu krevního cukru v krvi u diabetiků 2. typu. Podobně jako léky na cukrovku 2. typu, účinné látky morušových listů brání okamžitému vstřebávání cukru z potravy. Vstřebávání cukru se v těle přesune až do střev, tam je vstřebávání sacharidů méně účinné a do krve se jich dostane podstatně méně. Studie  publikovaná v Diabetes Care, světoznámém periodiku zabývajícím se diabetem, uvádí pokles hladiny cukru po jídle o 44%.

Americký lékař Andrew Weil, MD, zabývající se více než třicet let integrační medicínou, doporučuje používat listy bílé moruše minimálně od roku 2007. Doktor Weil objevil, že list moruše tradičně používají národy různých kultur na celém světě k léčbě diabetu. V klinických studiích se prokázalo, že listy moruše zásadně omezují stoupání hladiny cukru v krvi po jídle. Doporučuje tedy pít šálek listů moruše bílé před každým jídlem, což je v moderní uspěchané době docela složitý návod. My Vám můžeme užívání moruše zjednodušit.


Přehled ostatních bioaktivních látek, obsažených  ve WhiteMulberry + Nature &Herbs 


Alfa-lipoová kyselina

hraje podobně jako CoQ10 důležitou úlohu při přeměně potravy v energii. Němečtí lékaři ji používají řadu let k léčení diabetické polyneuropatie, vážné nervové poruchy. Rovněž pomáhá stabilizovat hladiny krevního cukru. Je proto významná pro diabetiky a osoby náchylné k diabetu.Kyselina alfa - lipoová je tělu vlastní látka. Tělo si ji však vytváří jen v nepatrných dávkách. Alfa-lipoová kyselina působí rovněž jako silný antioxidant.

Kromě toho alfa-lipoová kyselina může pomoci regenerovat početné další antioxidanty včetně vitamínu C, glutathionu a vitamínu E. Vysoké hladiny krevního cukru produkují velké množství volných kyslíkových radikálů. Ty částečně způsobují komplikace vyvolané cukrovkou. Alfa- lipoová kyselina pomáhá dvěma způsoby: snižováním hladiny krevního cukru a ničením volných kyslíkových radikálů.Alfa-lipoová kyselina má také pozitivní vliv na regeneraci jaterních buněk. Kyselinu lipoovou často využívají i sportovci, protože se podílí na mechanismech, při kterých dochází ke tvorbě energie pro svalovou práci, zlepšuje využití kyslíku a oddaluje vznik únavy. U osob s očním zákalem (katarakta), onemocněním jater, ledvin a nervové soustavy a u osob užívajících alkohol, nikotin a další návykové látky je ALA v těle vždy v deficitu a je nutné ji doplňovat.

Gymnema sylvestre

je liána rostoucí v Indii, je rozšířená zejména v severní a západní části země. V současné době se pěstuje pro léčebné účely. Z této rostliny se používají zejména listy. V tradiční indické medicíně se listy této rostliny používají k udržení normální hladiny cukru v krvi. Nejdůležitějšími obsahovými látkami jsou gymnemasaponiny a gymnemové kyseliny. Při extrakci přecházejí do vodné frakce. Ve studiích se uvádí, že extrakt Gymnema sylvestre označený jako GS4 (alkoholický extrakt) stimuluje uvolňování insulinu z beta-buněk Langerhansových ostrůvků u non-insulin dependentního diabetu mellitu (NIDDM) in vitro.Gymnemová kyselina snižuje hladinu glukózy v krvi srovnatelně s glibenclamidem (podle údajů ze studiií), ale nemění glykémii u zdravých jedinců. Další účinnou látkou je peptid gurmarín, u kterého skutečně byla prokázána selektivní blokáda chuti na sladké. Gymnema sylvestre vykazuje tedy (i podle údajů výrobců) významný insulin-stimulační a hypoglykemický efekt. Užívání extraktu z této rostliny může vést k redukci chuti (nutkání) na sladké a kalorické jídlo. Jeho celkově uváděné účinky lze tedy shrnout takto:přispívá ke snížení rizika vzniku cukrovky,vede k poklesu hladiny glukózy v krvi, navozuje sníženou resorpci sacharidů a cholesterolu v tenkém střevě,snižuje přeměnu sacharidů na tuky,navozuje sníženou chuť na sladké  je vhodná pro osoby se zvýšeným rizikem diabetu i pro osoby s prokázanou cukrovkou.

Skořice

lze ji zařadit i mezi silné antioxidanty. Dokáže pečlivě hlídat hladinu cukru v krvi. Ve světových studiích bylo prokázané, že snižuje hladinu glukózy v krvi až o 30 %.  Dokáže také správně spouštět inzulín. Skořice má  výjimečnou schopnost regulovat chybně zvýšenou hladinu cukru v krvi. Snižování hladiny glukózy touto cestou má navíc pro diabetiky i vedlejší pozitivní účinky, kterými jsou pokles krevního tlaku a také pokles špatného cholesterolu. Tyto dva faktory často cukrovku doprovázejí a zhoršují.Skořice je natolik účinná v boji s cukrovkou, že lidé s lehkou formou cukrovky by mohli toto koření vyzkoušet, ještě dříve než podlehnou užívání léků. Tyto výjimečné vlastnosti skořice fungují nejúčinněji u lidí s cukrovkou 2. typu. U tohoto typu cukrovky slinivka sice produkuje dostatek inzulinu, jenže tělesné buňky na něj mají sníženou citlivost. To vede k tomu, že se glukóza špatně proniká do buňky skrze její povrchovou membránu. Skořice zřejmě významně zlepšuje nedostatečnou citlivost buněk na inzulin.

Green Tea

jeho pozitivní účinky na cukrovku spočívají zejména ve zlepšení citlivosti organismu na inzulín. Současně  zelený čaj přispívá k udržování krevního tlaku ve zdravém rozmezí, snižuje riziko vzniku krevních sraženin, rakoviny a také riziko vzniku diabetes mellitus 2. typu.  Zelený  čaj má pozitivní vliv na zvyšování citlivosti organismu na hormon inzulín, protože obsahují polyfenoly, které zvyšují aktivitu inzulinu. Navíc jsou polyfenoly známé svými antioxidačními účinky, což přispívá i ke snížení rizika vzniku cukrovky 2. typu.

Brusinky

brusinka je významná pro vysoké množství antioxidantů, flavonoidů, tříslovin, kyselin, vitamínů A, B5, C, E a minerálů: hořčík, železo, vápník, draslík, fosfor, sodík, chrom, jód. Díky  této hojnosti aktivních složek pomáhá snižovat i  hladinu krevního cukru

Ženšen

snižuje hladinu krevního cukru a upravuje metabolismus tuků. O vztahu ženšenu a diabetu existuje momentálně asi 300 vědeckých publikací, které prokazují, jak ženšen proti diabetu pomáhá a vysvětlují jeho účinek kromě jiného i působením panaxosidů na PPAR receptory. Na PPAR receptory působí ginsenosid Rg3 ginsenosid Rh1 a ginsenosid Rb1. Ženšen snižuje hladinu krevního cukru a upravuje metabolismus tuků, který bývá u diabetu narušen. Účinek upravující necitlivost tkání na inzulín se připisuje ginsenosidu Re ,při diabetu ale prospívají i další panaxosidy.


White Mulberry doporučujeme užívat ve vzájemné synergii s Coprinus Comatus, česky známá jako Hnojník obecný

Hnojník  také léčí i příčiny cukrovky a to bez jakýchkoliv vedlejších nežádoucích účinků. Reguluje hladinu cukru v krvi a má také protizánětlivé účinky. Hraje významnou úlohu jako prevence proti kardiovaskulárním onemocněním, které jsou způsobeny diabetem. Reguluje hladinu cukru v krvi, odstraňuje záněty v těle a především působí jako prevence proti kardiovaskulárním onemocněním, které jsou způsobeny diabetem. Zachovává však buňky slinivky břišní, které produkují inzulín. Více info zde 

White Mulberry  v kapslích, se užívá každé ráno s jídlem nebo těsně po něm a v 1-2 kapslích do těla dostanete potřebné množství standardizovaných účinných látek z morušových listů, které se Vám postarají o hladinu cukru v krvi po celý den. Pro zesílení účinku v boji s diabetem doporučujeme kombinovat s  Hlívou ústřičnou. 


Složení: Muruše bílá ( Morus alba)extrakt  s listů 10:1 standardizováno  1% alkaloids (1-deoxynojirimycin)15% flavonoidy, Gymnéma lesní Gymnema Sylvestre extrakt 25% gymnemových kyselin, Kyselina alfa-lipoová 99%,Skořice Cinnamon extrakt 95% MHCP a 10% polyfenolů,Klikva velkoplodá – brusinka extrakt (40:1), (Vaccinium macrocarpon) s 30 % proanthokyanidinů ,Americký ženšen kořen extrakt ,(panax quinguefolium) ginsenosidy 80%, Green Tea extrakt(Camellia sinensis) 98% polyfenolů, 70% katechinů,50% EGCG,(extrakty vše standardizováno.)Celulózová kapsle (hydroxypropyl methyl celulóza).


Chcete se dozvědět více účinné látce DNJ a dalších zdravotních účincích White Mulberry + Nature &Herbs
Informace naleznete
 
zde
Doporučujeme
www.naturgreen.cz

Studie o léčbě cukrovky:
Listy moruše bílé, účiná prevence proti cukrovce 
Léčivé vlastnosti Phellinus linteus
Hliva-ustricna-v-boji-proti-cukrovce-vysokemu-tlaku-a-ldl-cholesterolu.html