MENU

ZAJÍMAVÉ ČLÁNKY

Hubnutí ->
Nemoci–studie ->
Novinky ->
Strava ->
Zdraví ->
Životní styl ->

TOPlist

Za problémy s hubnutím se může skrývat nedostatek jódu, ale i další nemoci.

Nízké hodnoty  jódu mohou způsobit zvýšení hmotnosti, mozkovou mlhu, únavu a neplodnost, ale i další nemoci.

Jód je nezbytný pro správné fungování normálního metabolismu. Jód  získáváme z naší stravy. Štítná žláza obsahuje malé pumpy s názvem Sodium Jodid Symporters (NIS), které koncentrují jód v našich štítných žlázách. Štítná žláza potřebuje jod pro výrobu hormonů štítné žlázy. Jak víte, hormony štítné žlázy jsou nezbytné pro zdravý metabolismus. Pokud tedy nedostaneme dostatek jódu v naší stravě, můžeme snadno utrpět účinky pomalejšího metabolismu, které zahrnují přírůstek hmotnosti, poruchu duševní funkce, únavu a neplodnost!

Je zajímavé, že prsa má také čerpadla NIS, aby mohla koncentrovat jód v prsu, aby mohla poskytnout kojícím  dětem dostatek jódu. Je nesmírně důležité, aby těhotné ženy měly dostatečné množství jódu v těhotenství, během těhotenství, ale i dalším minerálů a vitamínů včetně vápníku, tak aby se zabránilo zastavení duševního a fyzického růstu dítěte. Lidé s dietou či  s těžkým deficitem jódu mohou mít děti s kretinismem, což je závažné zpomalení duševního a fyzického růstu v důsledku nedostatečných hladin hormonů štítné žlázy. Nedostatek jódu může zvýšit rakovinu štítné žlázy, prsu, vaječníků, dělohy, žaludku a jícnu. Může také přispívat k cystám v prsou (stejně jako u fibrocystického onemocnění prsu) a vaječníkům!

S poruchou štítné žlázy je v České republice léčeno přes pět procent populace. Přičemž ještě větší procento příznaky chorob způsobených nedostatkem jódu ignoruje nebo o nich vůbec netuší. Přitom správný přísun jódu ve stravě zásadně ovlivňuje celkovou kvalitu života, závisí na něm naše zdraví, krása, plodnost, ale i schopnost zhubnout.

Jód je stopový prvek, který potřebuje štítná žláza k řízení veškerých metabolických pochodů v těle. Při jeho nedostatku organismus ztrácí svého koordinátora. Člověk s jódovým deficitem může jíst kolik potravinových doplňků nebo vitaminů chce, ale s nulovým efektem, tělo nebude vědět, kam má účinné látky nasměrovat  a bez užitku je vyloučí v moči ven.

Přirozeným zdrojem jódu jsou mořské ryby a řasy. Například losos obsahuje sedmkrát víc jódu než máslo nebo sýr a makrela dodá tělu třináctkrát víc potřebného prvku než vepřové maso. Jídelníček mnoha lidí, se však kloní spíš k vnitrozemským potravinám a sůl, která se jódem obohacuje od půlky minulého století , což  už při současném tempu života lidskému organismu nestačí.

Nedostatek jódu oslabuje imunitu

Poruchou štítné žlázy trpí pětkrát více žen než mužů, přičemž riziko onemocnění se zvyšuje s přibývajícím věkem. U starších žen jde až o 15 procent populace.

Většina lidí neřeší, jestli kupuje jodizovanou sůl nebo ne. Navíc po otevření kilového balení nebo jeho narušení začne jód ze soli vyprchávat a po několika dnech už ho obsahuje jen minimální množství. Příznakem vyprchání jódu ze soli je také její vlhnutí.

Nedaří se vám zhubnout? Tělu chybí JÓD!

Snažíte se jíst zdravě, cvičíte, ale kila se ani nehnou? Problém může být v tom, že tělu chybí jód. Právě tento prvek dokáže zařídit, že se tuky místo usazování rychle spálí. A nejen to. Správný přísun jódu je základem zdravého organismu, zrychluje metabolismus, podporuje spalování tuků a brání hromadění cholesterolu, má vliv i na celkové zdraví a krásu. Díky jódu všechny orgány přesně vědí, co s přijatými látkami dělat, sacharidům už tak snadno nedovolí přeměnit se v tuk a ukládat se.

Právě Jód je stopový prvek, který potřebuje štítná žláza k řízení veškerých metabolických pochodů v těle. Při absenci jódu chybí tělu jeho "ředitel", proto se začne chovat iracionálně. Jednotlivé orgány nikdo neinstruuje, jak naložit s látkami přijatými ve stravě, a chybují při látkové výměně: důležité živiny vyloučí bez povšimnutí, zatímco zbytečný tuk rychle uloží. Potřebné živiny neumějí přeměnit v energii, což spěje k nadváze.

V případě problému s hubnutím je však účelné kombinovat přírodní jód s dalšími přírodními spalovači pro lepší synergetický efekt zde  zde nebo zde.Vhodné jsou i různé hubnoucí a detoxikační čaje, které najdete zde.

Náš tip

Pokud nemáte možnost denně konzumovat mořské ryby, měli byste pravidelně užívat doplňky stravy obohacené o tento životadárný prvek.  Naturgreen Kelp Chaluha bublinatá  je čistě přírodní produkt  s vysokou vstřebatelností, takže člověk má jistotu, že skutečně přijal doporučené množství jódu, které se rovná denní dávce na osobu a den. Dr. Guy Abrahams, výzkumný pracovník specializující se na poruchy jodového deficitu, říká, že jen mořské řasy obsahují dostatek minerálu přírodního jodu pro získání dostatečného zásobení jodem.

Jakmile jedinec začne pravidelně užívat takovéto čisté doplňky stravy obohacené o jód, začnete mít více energie, lepší paměť a schopnost lépe se koncentrovat.

Dostatek jódu a správnou funkci štítné žlázy tak poznáte podle toho, že budete mít víc energie, lepší paměť a koncentraci. Zároveň se vám zpevní nehty, přestanou vypadávat vlasy a výrazně zrychlí spalování tuků a tím i nastartuje hubnutí

Pro okamžité zjištění nedostatku jodu se používá test  nanesení jódu na pokožku , tak aby se zjistilo, zda pacient potřebuje více jódu. Na základě výsledků, které on a ostatní lékaři hlásili při použití tohoto testu, odhaduje, že jódový nedostatek existuje u 96% populace.


 

Monitorujte místo nanesení jódu na pokožce po dobu 24 hodin, abyste sledovali "jakoukoliv" ztrátu barvy u místa kde byl jůd aplikován.. Zkontrolujte potřené místo každé  3 hodin, abyste viděli, jak dlouho bude trvat, než označené místo zmizí. Pokud je místo stále plně viditelná  i po 24 hodinách, pravděpodobně nemáte nedostatek jodu.Pokud nanesení jodu  zmizí nebo výrazně zmizí po dobu 24 hodin, máte pravděpodobně mírný až středně závažnémý nedostatek jódu.

Pokud nanesení zmizí  do 18 hodin od aplikace na pokožku, máte pravděpodobně středně těžký až závažný nedostatek jódu.

Právě nedostatek jodu v těle  si můžete otestovat sami doma pomocí této sady zde.


Testovací sadu na nedostatek kodu naleznete zde

 Lugolův roztok testovací sada 10ml
 JESTLIŽE VÁS ZAJÍMAJÍ DALŠÍ INFORMACE O ZDRAVÝCH ŘASÁCH ČI JINÝCH PŘÍRODNÍCH DOPLNCÍCH S OBSAHEM PŘÍRODNÍHO JÉDU NA PODPORU ZDRAVÍ A PROTI ÚNAVĚ, PODÍVEJTE SE
ZDE
   DOPORUČUJEME  

www.naturgreen.cz

Zajímavé články:
Přírodní zdroj jódu je chaluha bublinatá
K hubnutí je potřeba dostatek jódu v těle