MENU

ZAJÍMAVÉ ČLÁNKY

Hubnutí ->
Nemoci–studie ->
Novinky ->
Strava ->
Zdraví ->
Životní styl ->

TOPlist

Začátek jara je tady čas na regeneraci jater

 Čas na regeneraci  jater.....

 

Období, které dle biorytmu celého roku, připadá játrům je 15.2 - 14.5. Je to doba růstu a výstavby veškeré substance (to se týká celé přírody, tedy i našeho těla).

 Když mluvíme o játrech a jejich oslabení, neznamená to, že musí být nemocná. Jedná se spíše o energii jater a o symptomech, které mohou nastat, když vše není tak, jak má být. Díky těmto principům, které nám nabízí čínská medicína, můžete řešit vše ještě dříve, než vznikne nemoc, kterou byste později viděli ve svých jaterních testech. Podle tradiční čínské medicíny (TČM) se k jarnímu období přiřazuje element dřevo, jehož síla růstu a rozvoje je na jaře největší. Játra a žlučník, dva vzájemně propojené orgány podle TČM patří ke vzpomínanému elementu. Energie jater je rozpínavá, má ráda volnost a nesnáší stísnění. Co z toho všeho vyplývá? U lidí s disharmonií jater jsou právě příznaky nerovnováhy tohoto orgánu na jaře nejvýraznější a nejintenzivnější.

 

Jak se "nerovnováha jater" projevuje? 
V oblasti emocionální je to náladovost a vznětlivost, hněv, frustrace a deprese. U žlučníku je to nadměrná žárlivost, nenávist a nerozhodnost. 


Ve fyzické rovině mezi příznaky disharmonie jater patří :

 • U žen pre-menstruační syndrom - změny nálad, bolesti v podbřišku a podžebří, pnutí v prsou a bolestivým průběhem menstruace.
 • Únava brzy po probuzení - způsobená nedostatečným pročisťováním krve játry.
 • Nespavost, probouzení nebo těžké sny - hlavně v období největší aktivity orgánů žlučníku (23 - 01 hod.) a jater (01 - 03 hod.)
 • Zvýšený krevní tlak, rozpínavé bolesti hlavy až migrény - nejčastěji na vrcholu a po stranách hlavy (typické jsou často jednostranné bolesti).
 • Třes a křeče šlach, ztuhlost a neohebnost kloubů
 • Trávící obtíže - nechutenství, nadýmání, pocity na zvracení
 • Zhoršování zraku, pocity suchosti, zarudnutí a svědění očí, s případnými míhavými fenomény v zorném poli, vznik šedého a zeleného zákalu.
 • Zhoršování kvality nehtů, jejich třepení, lámavost, rýhování .
 • Bolesti pravé části trupu, ztuhlé svalstvo šíje a ramen
 • Protože játra jsou podle TČM považovány za "prenatální kořen" ženy (které jsou také emotivnější než muži), jsou u nich zdravotní potíže způsobené nerovnováhou jater častější a výraznější. Projevují se nejčastěji menstruačními, trávícími a emočními poruchami. 

  Jaká je příčina těchto potíží?

 • Jsou jimi nadměrné nebo nevyrovnané emoce - potlačovaný hněv nashromážděná  zlost a nenávist, frustrace a deprese.
 • Nepravidelné stravování a příliš mastná jídla - hodně živočišných a málo přírodních rostlinných tuků ( ořechy, za studena lisované oleje)

 • "Přechemizovaná a umělá strava", nedostatek biologicky hodnotných potravin.
 • Noční zaměstnání  , dlouhá práce do noci, nebo u počítače.Jak tedy pomoci játrům a žlučníku?

V první řadě doporučujeme použít kvalitní doplňky stravy s dostatkem účinné látky Silibinin (též silybin) extrahované se  sylimarinu a to alespoň 150 mg  v denní dávce .

Silibinin (též silybin) je hlavní účinnou složkou silymarinu, extrahovaného a standardizovaného  ze semen ostropestřce mariánského (Silybum marianum). Jedná se o jeden z flavolignanů, které tato semena resp. silymarin obsahují (dále obsahují isosilibinin, silikristin a silydianin). Samotný silibinin je směsí dvou diastereoizomerů silibininu A + silibininu B přítomných v přibližně stejném molárním poměru Pouze Silibinin (silybin) a jeho diastereoizomery vykazují ochranný účinek ve vztahu k jaterním buňkám (je hepatoprotektivem), který byl prokázán jak u živočichů (in vivo), tak in vitro. Nízké hodnoty této látky jsou pro revitalizaci jater pouze minimálně účinné.

Nepotlačujte svůj vztek a zlost. Pokud se nehodí to "vykřičet", napište si to na papír, a co nejdříve si to "vyříkejte"  v prázdné místnosti, nebo to vyboxujte do vzduchu, či do polštáře.

Konzumujte potraviny, které prospívají játrům a žlučníku : sezam, pohanka, jáhly, amarant, zelené fazole, červená řepa, mrkev, listová zelenina,chlorella, pórek, kyselé zelí, petržel, česnek, cibule, citrony, ředkev, křen, koření: zázvor, fenykl, máta, bazalka? 

Připravte si nápoj na pročištění jater : 1 l mrkvové šťávy + 1 lžičky za studena lisovaného třeba olivového oleje + vymačkejte 1 citron (dobře omytý). Účinné je také pití přírodní citro nápoje  nalačno a to i v průběhu dne . Doporučujeme korálová voda ( ta chlorovaná s vodovodu vám moc nepomůže a minerálky zase nemají žádné vitamíny a minerály  + šťáva z 1 citronu + event. med (nebo jiné přírodní sladidlo ).

Samí nebo požádejte své blízké o reflexní masáž místa jater na plosce nohy nebo akupresuru bodů na dráze jater. 
Jemně stimulujeme zóny na chodidlech, které jsou spojeny se vzdálenými orgány v lidském organismu.Tyto reflexní zóny jsou po celém těle rozmístěny, ale nejúčinněji působí na chodidlech.Tato masáž vás po velké psychické zátěži příjemně uklidní a při vyčerpanosti , únavě vás povzbudí do další činnosti .

Každá reflexní zóna chodidel je přímo propojena s určitým orgánem, svalem, kloubem nebo nervy. Pomocí reflexní terapie lze odstranit bolesti kloubů, zad, hlavy, migrény, poruchy spánku, vyčerpání, ale i alergie.


Světové studie klikni zde 

http://mynatureproduct.com/ostropestrec-mariansky-chrani-vase-jatra.htmlPodle nejnovějších vědeckých výzkumů, má Ostropestřec mariánský - extrahovaný silymarin, kromě příznivého účinku na játra také i jiné léčivé schopnosti. V extraktu silymarinu najdeme ještě i další jiné účinné látky, než ty ,které jsou standardně obsažené v Ostropestřci mariánském. Extrahované látky s Ostropestřce mariánského, jsou komplexně nazývané jako silymarin. Je to směs šesti flavonolignanů (silybin, isosilybin, silychristin, silydianin, silandrin a isosilandrin) To je také nový slibný zdroj pro doplňkovou léčbu rakoviny prostaty. Podle četných studií, dokáže silymarin, ale hlavně jeho dva účinné flavonolignany silybin a isosilybin které obsahují inhibici , způsobit  snížení aktivity enzymu, neboli mohou snížit rychlost růstu buněk nádoru rakoviny prostaty.Tyto účinné látky mají pro-apoptotické účinky (indukují smrt nádorových buněk),a proto se již dlouho používají v doplňkové léčbě rakoviny prostaty viz.(Gažák et al. 2007 Singh et al., 2008). Kromě inhibice růstu rakovinných buněčných, silybin také brání mobilitě a migraci buněk a tím snižují jejich schopnost zaútočit na zdravé buňky prostaty (Wu et al., 2010). Pouze kombinace toho nejlepšího čistého silymarinu (obsahující silybin a isosilybin )s dalšímu bylinami má díky vzájemné synergii velký pozitivní vliv těchto účiných látek nejenom  u rakoviny prostaty,  ale dokáže působit komplexně i na váš celý organismus.
 

Jedinečná silná a originální kombinace: ostropestřec mariánský s obsahem 80 % obsahem sylimarinu z toho z toho 55 % silybinu a 13 % isosilibinu,  12% silikristin a silydianin ,kozinec blanitý s 50 % obsahem astragalového polysacharidu, kurkuma dlouhá s 95 % obsahem kurkumoidů a chitosan s vysokým 95% stupněm deacetylace. Všechny složky produktu Organic Milk Thistle Extrakt & Kozinec blanitý & Chitosan & Kurkumin jsou standardizované extrakty se zaručeným obsahem účinných látek.

Denní dávka sylimarinu je 320 mg

 

CHCETE-LI SE DOZVĚDĚT O POZITIVNÍM PŮSOBENÍ ROSTLINNÝCH EXTRAKTŮ NA ORGANIZMUS DOZVĚDĚT VÍCE
DOPORUČUJEME
www.naturgreen.cz