MENU

ZAJÍMAVÉ ČLÁNKY

Hubnutí ->
Nemoci–studie ->
Novinky ->
Strava ->
Zdraví ->
Životní styl ->

TOPlist

Zhubněte na zelenoZelený čaj
se může stát cennou zbraní ve válce s nadbytečnými kily. Přesně k tomuto zjištění došli vědci z Pensylvánské univerzity, kteří chovali myši na potravě obsahující velké množství tuků. Jedné skupině myší k této stravě přidávali EGCG (Epigallokatechin galát), což je jedna složka, kterou obsahuje zelený čaj. Je to jeden z čajových polyfenolů, kterému se připisuje většina blahodárných účinků, které zelený čaj má. Tento pokus zjistil, že myši, které EGCG dostávaly, tloustly o 45% pomaleji, než myši, které jej do potravy, tučných mléčných koktejlů, nedostaly. Spoluautor Joshua Lambert svou práci okomentoval s tím, že pokud svou dietu obohatíme o EGCG nebo zelený čaj, můžeme zpomalit naše přibírání.

Myši, které do potravy dostávaly složku zeleného čaje, vylučovaly o 30% více tuku z těla, než ostatní. Z toho vyplývá, že EGCG má dvojí způsob, jak zabránit vstřebávání tuků do těla. Za prvé snižuje množství vstřebávání tuku z potravy a za druhé zvyšuje jejich spotřebu v těle. Vědci také zjistili, že zelený čaj nebrání chuti k jídlu. Obě dvě skupiny myší byly krmeny stejným množstvím potravy a mohly jíst, kdy se jim zachtělo.

Joshua Lambert ale poznamenává, že pokud by měl člověk dostat do organizmu potřebnou dávku EGCG, musel by vypít minimálně 10 šálků zeleného čaje denně, proto se přiklání spíše k výrobě extraktů s tímto cenným polyfenolem.

Výsledky studií na lidech ukazují, že lidé pijící zelený čaj i v menším množství jsou na tom zdravotně lépe, než ti, kteří jej neužívají vůbec. Kromě jeho pozitivního působení na kardiovaskulární systém a protinádorových účinků, měli tito lidé menší problémy s přebytečným ukládáním tuku v těle.

Pokud se chcete účinky zeleného čaje a jeho polyfenolů pocítit na svém těle na plno, je dobré začít užívat zelený čaj ve formě extraktu, kde získáte potřebné množství polyfenolu EGCG na celý den. Dejte si ale pozor na nestandardizované výrobky nevalné kvality, které jsou plné plnidel a používají k extrakci EGCG nekvalitní zelená čaj, kde je obsah účinných látek mnohem menší.

Přidejte k užívání zeleného čaje také zdravou stravu, dostatečné množství pohybu a zaručeně se zbavíte přebytečných kil. Pohyb dodává tělu také hormony dobré nálady. Takže ať si zvolíte jízdu na kole, procházky, nebo Vás zaujme trampolína a skákání na ní, vždy se po aktivitě budete cítit skvěle a plní energie.

CHCETE SE O HUBNITÍ A ZELENÉM ČAJI DOZVĚDĚT VÍCE? NAVŠTIVTE:
www.naturgreen.cz