MENU

ZAJÍMAVÉ ČLÁNKY

Hubnutí ->
Nemoci–studie ->
Novinky ->
Strava ->
Zdraví ->
Životní styl ->

TOPlist

5 zaručených rad, jak se vyhnout zubnímu kazu

  

 Jak se vyhnout zubnímu kazu

 


Zkažené zuby mohou být nejen velmi bolestivé, ale také jejich oprava Vás může stát majlant. Dobrý zubař si naúčtuje stovky až tisíce korun za čištění kanálků, kvalitní výplně či zubní náhrady. Pokud se těmto nemilým výdajům chcete vyhnout, je dobré dodržovat těchto pět jednoduchých rad v péči o zuby a Váš zubař bude vždy mile překvapen kvalitou Vašeho chrupu.

1.   Čistěte si zuby
Ačkoli se to zdá zřejmé, hodně lidí si zuby nečistí dostatečně. Je nezbytné se čištěním zbavit zbytků jídel, zubního plaku a hlavně bakterií, které v plaku žijí. Ze zubů také odstraňujeme kyseliny, které naleptávají sklovinu. Zuby si čistěte minimálně 2x denně, také je dobré přidat čištění navíc, pokud sníte něco hodně sladkého. Nezapomeňte vyčistit i jazyk, zde mohou bakterie také přežívat. Pokud tak činíte, používejte měkký a pohodlný kartáček. Čas nejméně dvou minut si rozdělte na úseky po 30 sekundách, kdy se budete vždy věnovat jedné části úst, abyste zuby umyli rovnoměrně. Pozor na příliš tvrdý kartáček, který může poškodit zubní sklovinu.

2.   Používejte fluor a vápník
Fluor chrání Vaši zubní sklovinu před zubním kazem. Proto je dobré používat zubní pastu s fluorem, fluorovou ústní vodu nebo speciální přípravky, které fluor obsahují. Fluor chrání zuby zvenčí a vápník zevnitř. Jak už jsme jistě všichni slyšeli, na vápník z mléčných výrobků moc poléhat nemůžeme, protože je pro tělo špatně vstřebatelný. Proto je lepší dodávat tělu vápník a minerály z jiných přírodních zdrojů, jako je na příklad Korálová minerální vodanebo Coral calcium SMP, kde je vyvážený poměr vápníku s hořčíkem a dalšími minerály, které zabudovávají vápník přímo do Vašich kostí.

3.   Zubní nit
Mnoho lidí zubní nit nepoužívá, protože považují čištění mezizubních prostor nití za příliš zdlouhavé. Kartáček vyčistí pouze povrch Vašich zubů a do mezizubních prostor, které tvoří 40% zubu, se nemá šanci vůbec dostat. Dejte niti šanci a sami si vyzkoušejte, kolik zbytků jídel, plaku a tedy i bakterií nití vyčistíte.

4.   Strava
To, co jíte, přímo souvisí se zdravím Vašich zubů. Pokud se ve stravě vyskytuje spousta sladkých potravin, dostáváte Vaše zuby do kontaktu s cukry častěji a bakterie na nich se mohou vesele množit. Ze sladkých jídel dostanete také dříve hlad a bakterie budou mít stálý přísun potravy, což časem způsobí vznik zubního kazu. Pokud se sladkému jídlu nevyhnete, možná by stálo za řeč vždy po něm vycumlat nebo pokousat několik tabletek Chlorelly. Chlorofyl v ní obsažený má totiž antibakteriální a protizánětlivé účinky, takto můžete chránit Vaše zuby i dásně. Chlorellu si zajisté oblíbí i Vaše děti, které mají k přírodním zeleným potravinám mnohdy velmi dobrý vztah a místo bonbonu za odměnu mohou dostávat právě ji. Snažte se jíst také více syrové zeleniny, která dodá tělu o dost prospěšnější živiny, než potraviny s vysokým obsahem cukru. Své tělo před škodlivými účinky cukru můžete také chránit Extraktem z listů moruše bílé, která působením jedinečné látky DNJ v metabolizmu předběhne cukr a tím se ho vstřebá do krve méně.

5.   Navštěvujte pravidelně svého zubaře
Choďte pravidelně co půl roku na zubní prohlídky. Je to nejjednodušší cesta, jak nenechat zubní kaz rozvinout do obřích rozměrů. Zubař Vám také zkontroluje úroveň čištění, sundá ze zubů kámen, který je odpovědný za pozdější paradentózu a následné vypadávání zubů. Bez zubního kamene se bakterie nebudou mít kde schovat před zubním kartáčkem a nití. Pravidelnými prohlídkami také zjistíte, že Váš zubař je bezva chlapík, kterého se nemusíte bát.
 
Užíváte často antibiotika? Ty také ničí Vaše zuby, zkuste se místo nich použít prvně antibiotika přírodní, například Cordyceps. Posilujte svou obranyschopnost Vojtěškou.
VÍCE INFORMACÍ O  ZDRAVÝCH PRODUKTECH PRO DOSPĚLÉ A  DĚTI NALEZNETE ZDE 
www.naturgreen.cz