MENU

ZAJÍMAVÉ ČLÁNKY

Hubnutí ->
Nemoci–studie ->
Novinky ->
Strava ->
Zdraví ->
Životní styl ->

TOPlist

Filtrační konvice s alkalickým vodním filtrem

Konvice s alkalickým vodním filtrem
Udržujte jednoduše vaši acidobazckou rovnováhu
Alkalická voda má silný antioxidační potenciál

 

Konvice s alkalickým vodním filtrem používá sedmistupňovou filtraci vody. Zbavuje vodu nečistot, kovů, reziduí hnojiv a pesticidů a přebytečného vodního kamene. Vytváří vodu s pH 8 – 10,5, čímž pomáhá udržet zásaditost vašeho těla.

Proč je dobré pít alkalickou vodu

Voda je základ zdraví, bez jídla totiž náš organismus dovede přežít týdny, někteří jedinci i měsíce. Bez vody člověk přežije maximálně deset dní. Kvalita vody je v otázce zdraví zásadní. Stejně tak, jak nás může kvalitní voda chránit před rakovinou, infekčními nemocemi a obnovuje naše buňky, znečištěná voda nás dovede zabít velice rychle. Jedním z celosvětových problémů je, že lidé nemají k dispozici dostatek kvalitních zdrojů pitné vody. S tím se pojí řada infekcí, nemocí a špatný zdravotní stav.

Alkalická voda je více, než pouze voda zbavená nečistot. Tím, že má alkalická voda zásadité pH 8 – 10,5 napomáhá udržet acidobazickou rovnováhu celého našeho organismu. Co vlastně acidobazická rovnováha znamená? Abychom byli zdraví, naše tělo udržuje křehkou rovnováhu mezi zásaditostí a kyselostí. Regulace kyselosti prostředí je v organismu nezbytná, protože pokud se mění pH v těle, mění se i vlastnosti bílkovin, enzymů, transportních mechanizmů a buněčných membrán. Větší odchylky hladiny pH v těle vedou k narušení celé řady metabolických drah, fyziologických mechanizmů a k celkovému metabolickému rozvratu.

Metabolické procesy v těle přirozeně vytvářejí kyselé prostředí. Organismus ho musí zneutralizovat zásaditými látkami, aby předešel poškození orgánů a tkání. Tyto zásadité látky napomáhají tělo detoxikovat. Proto je v tělu potřeba dodávat zásadité látky stravou a vodou, aby se zabránilo vzniku nemocí, které přímo či nepřímo s překyselením těla souvisí.

Pokud organismus nepřijímá dostatek zásaditých látek, vyplaví si k neutralizaci kyselin minerály z kostí, a když tento stav trvá moc dlouho, tak vzniká osteoporóza. Nezdravým životním stylem a prostředím, ve kterém žijeme, se v našem těle hromadí volné radikály, které naše tělo nestíhá odbourat a ty poškozují buňky, které časem mohou začít rakovinně bujet nebo přestanou fungovat správně. Příznaky mírné acidózy jsou bolesti hlavy, ospalost, nedostatek energie, osteoporóza, nechutenství a dehydratace. Dlouhodobá acidóza může souviset s většinou civilizačních chorob, mezi něž patří cukrovka, artritida, revma, lupus, vysoký krevní tlak, revma a většina druhů rakoviny. Alkalická voda snižuje v organismu oxidační stres, neutralizuje kyselost vzniklou metabolickými procesy a tím chrání naše kosti i ostatní buňky.

Jak pomáhá konvice s alkalickým vodním filtrem?

  • Budete mít vždy k dispozici chutnou, zdravou a svěží vodu.

  • Filtr vodu zbaví chlóru, nečistot, kovů jako je měď a olovo, takže vaše voda bude vždy čistá a osvěžující.

  • Vytváří vodu s pH 8 – 10,5, která napomáhá udržet tělu optimální pH.

  • Přefiltrovaná voda má nízké negativní ORP vody (od -100mV do -200mV), čímž se mění z obyčejné vody na vodu s antioxidačními schopnostmi, která redukuje a neutralizuje volné radikály ve vašem těle.

  • Zmenšuje velikost molekul vody a tím se voda stává lépe absorbovatelnou.

  • Obsahuje minerály, díky kterým se budete cítit silní a plní energie.

  • Absorbuje těžké kovy.

  • Změkčuje vodu.

Jak lze ještě pomoci organismu s překyselením?

Překyselení organismu také přímo souvisí s tím, co jíme. Konzumace masa, mléka, pšenice a pečiva, cukru a uměle zpracovávaných potravin způsobuje celkové překyselení našeho organismu. Při jejich zpracování se v těle vytváří jako metabolický odpad kyseliny, které je nezbytné zneutralizovat. Cítíme se po takovém jídle těžcí, unavení, bez energie. Oproti tomu čerstvá a živá strava v podobě zeleninových šťáv podporuje zásaditost našeho těla. Rozdělení potravin na kyselotvorné a zásadité není úplně jednoduché. Stačí jen změnit způsob přípravy a ze zdravé zeleniny je opět kyselotvorná potraviny, například když ji usmažíme.

Při sportu je také potřeba si hlídat, abychom nepřešli z aerobního cvičení do anaerobního, u kterého se ve svalech vylučuje kyselina mléčná, která způsobuje, že bolí a musí se z nich také vyloučit a neutralizovat. Velmi dobře tomuto procesu pomůže, když při cvičení nebo sportu budete pít alkalickou vodu a po cvičení si dopřejete korálové minerály. Stres a přílišné pracovní vypětí je kapitola sama pro sebe. Při stresu je náš organismus v pohotovosti, připraven jednat, ale díky sedavému zaměstnání k této akci nikdy nedojde a v těle se hromadí metabolity stresových hormonů. Proto je vhodné dopřát si po práci dostatek přiměřeného zdravého pohybu, potravin a hlavně vody, které mu pomohou nežádoucí stresové metabolity zneutralizovat. 

Všechny filtrační konvice nejsou stejné!

Na trhu existuje spousta filtračních konvic a džbánů, podobného tvaru i barev, ale pouze jedna z nich je originál, který má díky svému speciálnímu patentovanému filtru výjimečné alkalizující vlastnosti pro úpravu vody. Je zde velký rozdíl mezi obyčejnou filtrační konvicí (např. u nás zavedená značka Brita), která „filtruje vodu“ pouze na základě pískového filtru, ale neumí si poradit s některými dalšími vlastnostmi vody jako je zvýšení Ph snížení TDS (značka pro označení hodnoty nečistot ve vodě) nebo zvýšení ORP a atp. Tyto vlastnosti vody obyčejný pískový nebo jen uhlíkový vodní filtr nedovede opravit. Doba a s ní i technologie jdou kupředu. Stejně tak postoupil vývoj vodních filtrů směrem ke zdravé antioxidační alkalické vodě. Filtrace alkalickým vodním filtrem je pokrokovější než standardní uhlíkové a pískové filtry, které jsou dobré v odstraňování pouze některých škodlivých látek, ale v mnoha případech je voda po filtrací kyselejší, než byla před vstupem.   

Naše nová moderní alkalizující konvice je vyrobena pod registrovanou značkou NATURGREEN, a je vybavena speciálním 7 násobným patentovaným certifikovaným filtrem, který garantuje kvalitu a čistotu výše uvedených parametrů vody. Zde je k nahlédnutí průřez filtru s popisem a složením jednotlivých materiálů, ze kterých je filtr vyroben.

Výhodou našich filtrů je také fakt, že čím déle se nachází voda v kontaktu s filtrem, tím je její pH vyšší. Proto důrazně upozorňujeme, mějte vždy pro nejvyšší kvalitu pH konvici naplněnou vodou a nenechte filtr zbytečně „vysychat“ bez vody nebo jen s malým množstvím vody, která není v kontaktu s filtrem.

Vyrovnané pH organismu pomáhá předcházet vzniku onemocnění. Voda upravená v Naturgreen® alkalizující konvici má lepší hydratační vlastnosti, je silným antioxidantem, zvyšuje odolnost organismu, organismus ji dokáže snadněji absorbovat, čímž se lépe hydratuje. Celý komplex těchto vlastností vody přispívá k dobrému zdraví vás i vašich blízkých.

     


Pitím alkalické vody vyrovnáváte rovnováhu v těle, zlepšujete imunitu a výrazně přispíváte ke svému zdraví a tím dáváte svému tělu šanci bojovat i s těmi nejzákeřnějšími nemocemi.Jak má vypadat pH zdravé vody a k čemu slouží zde je  na obrázku podrobné rozlišení.

Srovnání konvic a džbánů !

Prosím nepleťte a nezaměňujte  si naši  filtrační Alkalizační konvicí Naturgreen se značkou Britta nebo s jinými lacinými  značkami , které jsou u nás na trhu. U těchto konvic a džbánů  je úplně jiný filtr a to většinou pouze pískový .Tento filtr a  jeho technologie umí  s vody  odstranit pouze hrubé nečistoty a špínu a možná trochu chloru to je vše. Navíc filtrování s novou patronou BRITA může hodnotu pH vody ne zvýšit , ale pouze snížit asi na hodnoty  4,5 pH  klikni zde (použito s http://www.britavoda.com/doma/faq). To jsou ,ale už  kyselé hodnoty což je špatně viz tabulka nahoře.

Co by jste asi měli vědět ? Především vy nemocní lidé nebo ti s oslabenou imunitou, ale i ti zdraví .

Toxicita přímo ovlivňuje naše lidské tělo a její organismus. Musíme mít na paměti,,že zbytkový chlor podstupuje chemickou reakci s jinými organickými sloučeninami ve vodě a generuje trihalomethan,který je obecně známý karcinogen. Trihalometany jsou vytvořeny jako vedlejší produkt převážně u chloru,který  se používá k dezinfekci vody a k pití. Trihalometany představují jednu skupinu chemických látek, obecně označovaných jako dezinfekce vedlejších produktů. Vznikají  z reakce chloru nebo bromu s organickými látkami přítomnými ve vodě. V THM (World Health Organization ) byly spojeny prostřednictvím několika epidemiologických studií s některými nepříznivými účinky na lidské zdraví. Mnoho zemí má nastaveny limity na množství, které je přípustné v naší pitné vodě. Nicméně, trihalometany jsou pouze jedna skupina z mnoha stovek možných vedlejších produktů dezinfekce vody. Drtivá většina, vedlejších skupin chemických látek,které vznikají při dezinfekcí vody však nejsou ve světě vůbec sledovány.  Nikdy nebylo jasně prokázáno, které z nich jsou nejpravděpodobnější kandidáti s negativními účinky na naše zdraví. Ve Spojených státech  EPA(agentura pro ochranu životního prostředí ) omezuje celkovou koncentraci čtyř hlavních složek (chloroform, bromoform, bromodichloromethane, a dibromochloromethane), označovaný jako celkovou koncentraci  trihalometanů (TTHM), pouze do 80 ppb ve vyčištěné vodě.

 


REKLAMA

CHCETE-LI SE O KONVICI S ALKALICKÝM VODNÍM FILTREM DOZVĚDĚT VÍCE
DOPORUČUJEME

www.naturgreen.cz