MENU

ZAJÍMAVÉ ČLÁNKY

Hubnutí ->
Nemoci–studie ->
Novinky ->
Strava ->
Zdraví ->
Životní styl ->

TOPlist

Růst vlasů fakta - je dobrá chlorella ?


Růst vlasů je proces, který začíná dříve, než jsme se vůbec narodily a pokračuje chvíli po smrti. Vlasy na hlavě rostou zhruba o půl palce/1,2cm / každý měsíc, ale vlasy-chlupy  na jiných částech našeho těla to trvá trochu déle, než růst vlasů . Růst vlasů cykly jsou ovlivněny řadou faktorů. Mezi tyto faktory  patří hormony, geny a dokonce i  životní prostředí. Růst vlasů může být i ovlivněn začleněním vitamínů  do svého jídelníčku, které jsou skvělé pro vaše vlasy. Naše vlasy jsou vlastně docela zajímavé téma a my si nejsme jistí, jak to vlastně všichni mají. Zde je několik poměrně zajímavých témat pro  růst vlasů a  fakta pro Vás k zamyšlení.
 
Existují 3 etapy na růst vlasů
Existují tři fáze růstu vlasů. Jedná se o anagenní, catagen a telogenní. Délka těchto fázích závisí na umístění vlasů a skutečném typu jednotlivého vlasu. Anagenní je nejdelší fáze a drtivá většina vašich vlasů, nebo 90%, z toho je v současné době v této fázi. To je fáze výroby-produkce  vlasu, tj. když vlasy skutečně rostou. Anagenní může trvat přibližně 3 až 5 let nebo i déle pro některé osoby.. Lidé, kterým rostou vlasy velmi dlouhé délky s největší pravděpodobností  rostou vlasy  déle, než je průměrná anagenní fázi růstu krátkých  vlasů.
Catagen je fáze růstu vlasů, pokud jsou vlasy připraveny  k odpočinku. To je nejkratší ze tří fází růstu vlasů a obvykle trvá  jen několik týdnů.Méně než 1% vlasů, je v současné době v catagen fázi. Catagen je krátká fáze růstu vlasů mezi zdravími a  a "spícími" vlasy.
 
Telogenní je poslední fáze cyklu růstu vlasů a je to  fáze, kdy vlasy již nerostou nebo rostou málo a tím  začíná proces ubývání. Přibližně 10% z vašich vlasů je v současné době ve fázi telogenní. Obvykle to trvá jen 3 až 6 měsíců před vypadnutím vlasů  kdy je vlas  nahrazen novým pramen vlasů a to začíná jeho anagenní fázi. Jeden společný mýtus o růstu vlasů je to, že všechny naše vlasy jsou ve stejné fázi ve stejnou dobu. To není pravda, protože naše vlasy pokračuje těchto fázích po celou dobu našeho života. Jde o neustále ubývání a nahrazování novými vlasy pomocí tohoto probíhajícího procesu.
Máme 3 typy vlasů
Ano, existuje několik různých typů vlasů. A to nemluvím o vlnitých, kudrnatých nebo rovných vlasech . První typ vlasů  se nazývá lanugo, což je latinské slovo, které znamená vlna. Lanugo je srst nalézt na plod nebo novorozence, a když jsme přišli do tohoto světa, je to typ vlasů máme. 3 nebo 4 měsíce poté, co jsme se narodili, to vlasy, přístřešky a je nahrazen vellus vlasy. Vellus je srst přítomna na většině oblastí našeho těla, až do doby kdy dosáhneme puberty. V pubertě, vellus je nakonec nahrazen terminálem vlasú, který je silnější než typ stávajích  vlasů na hlavě, v obličeji, podpaží a na ohanbí dospělých.
 
K dispozici jsou 2 části lidských vlasů
Každý vlas se skládá ze dvou částí. Kořen vyrůstá z folikulu. Celá tato část je pohřbena pod pokožku hlavy.Každý vlasový folikul obsahuje také mazové žlázy. Tato žláza vylučuje olej, známý jako mazu. Kožní maz je zodpovědný za mastné vlasy, pleť a pokožku. Mazání pokožky hlavy umožňuje správný růst vlasů. Druhá část každé vlasů je známý jako hřídel. Jedná se o část, která vyčnívá ven z kůže. Tyto vlasy můžeme vidět. Každý vlas se skládá ze tří oblastí nebo vrstev zvaných pokožka, kůra a dřeň. Lidé s velmi jemnou srstí-vlasy chlupy  postrádají vnitřní prodlouženou vrstvu.

Androgenny  jak to ovlivňuje naše vlasy

Některé vlasy se opírají  o existenci androgenů v našem systému, který umožní růst vlasů. Androgen je také běžně označuje jako androgenní hormon nebo testoid. Testosteron a DHT jsou dva důležité androgeny, které ovlivňují náš růst vlasů. Tyto androgeny se váží na vlasové folikuly v ochlupení, ochlupení a dalších oblastech.Pokud androgeny a receptory chybějí na některých  z těchto oblastí těla, vlasy, prostě nebudou růst. Jedním z hlavních faktorů v mužské plešatosti je absence vhodných úrovních androgren známé jako DHT.
 
 
Výživa a růst vlasů
Zdravá strava je zásadní pro správný růst vlasů. Vaše strava by měla obsahovat konkrétní vitamíny a minerály, aby maximalizoval svůj schopnost růst zdravé vlasy. Živiny, které jsou schopné ovlivnit růst vlasů patří kyselina listová, biotin, vitamín A, vitamín B6, vitamín B12, vitamín C, železo, měď, zinek a bílkovin. Viz vysoký obsah má chlorella .Nedostatky  těchto živin může mít za následek zpomalení nebo dočasné zastavení růstu vlasů. Pokud jste se setkali s nízkou hladinou růstu vlasů, i vaše strava by mohla být na vině. 
 
Růst vlasů Poruchy 
Hirsutismus je porucha, která vede k přerůstání srsti na těle, obvykle se vyskytují jako mužský vzor růstu vlasů nebo někdy také  u žen. Je poněkud vzácná, postihuje pouze malý počet žen. A drtivá většina případů jsou je mírná.Hirsutismus běžně způsobuje výskyt ochlupení na horním rtu žen. Tento stav je zodpovědný za celý proces ženského růstu vlasů, ale  průmysl nabízí různé prostředky od voskování až po elektrolýzu. To je způsobeno tím,že tělo obsahuje  nadměrné úrovně androgenu, který je v podezření, že se vyskytujíe v
důsledku zvýšení hladiny inzulínu, který stimuluje produkci přebytečného androgenů. K těmro účelům doporučujeme užívat výrobek White Mulberry který dokáže snížit hladinu inzulínu.
 
Další podivný růst vlasů porucha se nazývá hypertrichóza . To je také nazýváné Ambras nebo vlkodlak syndrom, který zahrnuje abnormální růst vlasů přes celé tělo. Ale  nebojte se , to neznamená ,že se ve skutečnosti proměňíte  ve vlkodlaka.Lidé, kteří trpí touto poruchou  vykazují pouze extrémní množství růstu vlasů. Tato porucha může být buď považováno za vrozenou , nebo něco, s čím jsme se  jste už narodili, nebo se může vyvinout později v životě. Během 19. a 20. století,  bylo normální  najít  lidi trpícím hypertrichózou, kteří pracují jako SideShow -umělci  nebo jako vlčí muži nebo i u  jiných typů lidských hybridů zvířat. Ale realita byla ta , že oni byli prostě s touto extrémně vzácnou poruchou růstu vlasů, vlastě spokojeni protože jim zajištovala výdělek.
 
Vitamin A je základní vitamin pro rychlý růst vlasů . Je to antioxidant, který podporuje zdravou pokožku hlavy a podporuje růst vlasů. Když se ho však užívá příliš mnoho, může to být toxické a pak to po zdravotní stránce vede k vypadávání vlasů a řídnutí vlasů. 

Vitamin C je znám všem, a je jedním z nich , který má být použit při infekci a jiných onemocnění, jako kurděje (volné zubů a dásní). Má být a je prokázáno, že vitamin C hraje důležitou roli pro rychlejší růst vlasů. Tento vitamin pro rychlý růst vlasů je antioxidant, který posiluje vlasy hřídele a vlasové folikuly a zabraňuje poškození vlasů.
Biotin zásadní a další důležitý vitamín pro rychlý růst vlasů a zná ho téměř každý. Je hodně  populární, protože je to většinou ten který se používá při výrobě většiny vlasových  přípravků, jako jsou šampony a kondicionéry. To pomáhá udržet barvu vlasů a stimuluje krevní oběh pokožky. Také může být nalezený v mléčných výrobcích,včetně  sýrů a ořechů.
Vitamin E je podporuje prokrvení vlasové pokožky a podporuje rychlejší růst vlasů. Jedná se o velmi silný antioxidant, který, pokud jsou užívány ve velkém množství může ovlivnit Váš krevní tlak.
 
Nicméně, pro dosažení velmi rychlého  a zdravého  růstu vlasů , je zapotřebí  vyvážené stravy s doplněním vitamínů vhodným doplnkem stravy.  Přičemž vitamíny pro rychlý růst vlasů  je potřeba zařadit do  svého denního jídelníčku a to vše by mělo být pro Vás prioritou číslo 1. Co pak vložíte  do úst může může ovlivnit Váš růst vlasů. Pokud jde o vaše zdraví, dobré zdraví plodí dobrý růst vlasů.
 
 
Jezte vyváženou, zdravou stravu s dostatkem vitamínu A,B a železa. Mnoho lidí má s řídnutím vlasů problémy  protože mají nedostatek těchto živin.
Vitamin B hraje velkou roli v oblasti zdraví vašich vlasů, a dostatek na to má zásadní význam pro udržení hustých  vlasů.   Dobrým zdrojem vitamínu B je  a patří  sem ovoce, zelenina, ořechy a hnědá rýže, mezi ostatními však špatné 
diety s  nedostatkem železa vedou ke špatnému růstu vlasů. Dobrým zdrojem železa je také maso a to  hovězí, vepřové, jehněčí, drůbež, ryby, zelená listová zelenina a železem obohacené obilné výrobky.

Užívejte naše  prenatální vitaminové doplňky.např.chlorella ,která je bohatá na všechny vitamíny  Prenatální vitaminy obsahují správnou kombinaci vitamínů pro vřesové , lesklé a pevné  vlasy, a jako bonus budede mít  zdravé nehty a pokožku.
 
VITAMÍN
VÝHODA
B-12
Udržuje nehty hydratované
Biotin
Podporuje růst vlasů, brání suché vlasy
Bromelain
Urychluje hojení, snižuje akné, vyrovnává tón pleti
Železo
Chrání proti lámání nehtů, omezuje breakouts
Vitamin A
Zabraňuje předčasnému stárnutí, chrání před volnými radikály
Vitamin B
Pomáhá předcházet breakouts
Vitamin C
Chrání kůži před poškozením sluncem a péči o pokožku, pomáhá redukovat oční vrásky, pomáhá proti hangnails a křehké nehty
Vitamin E
Udržuje zdravou pokožku, pomáhá při prevenci vypadávání vlasů
Zinek
Udržuje kutikuly zdravé, zvyšuje produkci kolagenu
 
Více info kde koupíte kvalitní výrobky pro zdravý růst vlasů je www.naturgreen.cz