MENU

ZAJÍMAVÉ ČLÁNKY

Hubnutí ->
Nemoci–studie ->
Novinky ->
Strava ->
Zdraví ->
Životní styl ->

TOPlist

Boswellia serrata extrakt mix

Boswellia Mix
Jedinečná kombinace přírodních extraktů pro zdravé klouby
120 kapslí po 350 mg


Objevili jsme zcela nepřekonatelnou kombinaci léčivé Boswellie, která podporuje zdraví kloubů a působí proti artróze. V kombinaci s protizánětlivou houbou Cordyceps sinensis, která pozitivně ovlivňuje funkci ledvin a zbaví vás přebytků kyseliny močové a s Curcuminem se silnými antioxidačním a protizánětlivým účinkem.

Boswellia serrata, strom u nás známý jako kadidlovník dorůstá výšky 2 – 8 m a roste v teplých, hornatých a suchých oblastech v Severní Africe, Indie a celé Arábie. Nejcennější je na Boswellii její naplněnost pryskyřicí, která se nachází pod kůrou i v bohatě kanálky protkaném dřevě. Z této pryskyřice se dělá nejen kadidlo, ale přisuzují se jí od dávných časů téměř kouzelné léčivé schopnosti zejména v léčbě bolavých kloubů. Ty v dnešní době upoutaly řadu vědeckých týmů, které jen potvrzují, co stará lidová moudrost zná již dlouho. V těchto krajích se kůra a dřevo Boswellie používá k odvarům, v podstatě primitivním extraktům, které se užívají vnitřně i na obklady.

Péče o klouby

Je již dlouho známo, že chronické zdravotní problémy a také rakovina mnohdy začínají zánětem někde v těle. Pokud se zánět nedoléčí, byť jen třeba u vymknutého kotníku, mohou v něm postupně nastat změny, které vedou k bolestivosti a artróze. Ze začátku vás daný kloub bolí jen sporadicky, při zátěži nebo změně počasí. Postupně se ale bolest stupňuje a vy musíte vyhledat lékaře. Proto je nejlepší začít o své klouby pečovat již preventivně a zamezovat vzniku chronických zánětů při úrazech správnou péčí a přírodní léčbou.

Pomoc u aterosklerózy

Ateroskleróze, se také někdy říká, nemoc 20. století nebo se řadí mezi civilizační choroby. Tato choroba je dlouhodobě probíhající degenerativní proces, jehož podstatou je ukládání tzv.: aterogenních látek, zejména lipidů (tuků) ve stěně tepny.

Za komplikace nemoci se považuje zúžení, či uzávěr tepny, aneurysma a ruptura aneurysmatu.Zúžení a uzávěr tepny způsobuje nedokrevnost zásobované tkáně či orgánu. K zúžení dochází pozvolna díky ukládání tukových látek. Uzávěr může vznikat také postupně nebo náhle a to krevní sraženinou.Aneurysma je rozšíření tepny, v určité její části, kde se snáze usazují krevní sraženiny nebo tukové látky.Ruptura aneurysmatu je vážnou komplikací, neboť se jedná o prasknutí, za vzniku rozsáhlého krvácení. 

Účinky přírodního doplňku Boswellia Mix

 • Účinky  boswellových kyselin mají protizánětlivý efekt působí příznivě i při astmatu.

 • Výzkumy u Boswellie prokázaly antiflogistické účinky srovnatelné s klasickými nesteroid­ními antirevmatiky, ale jejich užívání není provázeno vedlejšími negativními sympto­my.

 • Boswellové kyseliny zmírňují zánětlivé procesy a mají příznivé účinky též na mírnění projevů osteoar­trózy (degenerativní onemocnění kloubů s úbytkem kloubní chrupavky). Potlačují proliferaci tkání při zánětu a zabraňují odbourávání pojivových tkání.

 • Boswellové kyseliny zlepšují krevní zásobení zánětem postižených oblastí a zvyšují obnovu lokálních krevních cév poškozených zánětem. Zdá se, že boswellové kyseliny otevírají kolaterální cévy (alternativní krevní zásobení specifických částí těla), aby zajistily dostatečné krevní zásobení kloubů po­škozovaných artrózou.

 •  Boswellia a její kyselina zmenšuje redukci otoků kloubů, zvýšení pohyblivosti, snížení ranní ztuhlosti, zvýšení tažné síly a celkové zvýšení kvality života nemocných osteoartrózou a revmatoidní arthritidou. 

 • Hlavní využití extraktu z kůry B. serrata nachází k tlumení příznaků osteoartrózy, revmatoidní arthritidy, revmatismu měk­kých tkání a bolestí dolních zad. 

 • Boswellia působí příznivě u všech chronických zánětlivých onemocnění zejména tím, že boswellové kyseliny inhibují dva enzymy vyvolá­vající zánět, a to 5-lipoxygenázu, která vytváří zánětlivé leukotrieny a lidskou leuko­cytární elastásu (HLE), která podněcuje v tkáních spuštění zánětlivých procesů. Tato dvojitá inhibiční aktivita je unikátní právě pro boswel­lové kyseliny.

 • Mechanizmus působení boswellových ky­selin je srovnatelný s účinky kyseliny acetylosalicylové (aspirin). Narozdíl od ní však tyto kyseliny nedráždí střevní ani žaludeční sliznici, nesnižují zvýšenou teplotu a neředí krev.

 • Pryskyřice Boswellia serrata byla zkoumána i v souvislosti s dalšími chorobami. Byly provedeny klinické studie zabývající se jejím využitím při léčbě některých autoimunitních onemocnění střevního traktu (Crohnova choroba, ulcerózní kolitida) nebo u pacientů s bronchiálním astmatem. Boswellové kyseliny mohou mít význam i u nádorových onemocnění.

 • U buněk lidské leukémie HL - 60 boswellové kyseliny inhibují in vitro (ve zkumavce) syntézu bílkovin a nukleových kyselin. 

 • Léčí záněty, stromová pryskyřice z Boswelie může zastavit zánět a umožnit výstavbu chrupavky.

 • Pomáhá při bolestech zad,pomáhá s ulcerózní kolitidou.

 • Působí proti stárnutí organizmu,zlepšuje metabolismus a slouží jako prevence rakoviny.

 • Pomáhá proti depresím, zmírňuje alergie.Pomáhá na záněty zubů, kořenů a dásní,( paradentóze)

 • Antikoagulační vlastnosti snižují agregaci krevních destiček.

 • Pomáhá obnovit krevní oběh kolem zanícené pojivové tkáně při ucpání cév v dolních končetinách , ale i na dalkších problémových místech 

 • Pryskyřice, kterou Boswellie obsahuje pomáhá bojovat při Ateroskleróze, zejména proti lipidům (tuků)které se ukládají  ve stěně tepny.

 • Preventivně pomáhá proti poruše endotelu (výstelky) tvorbě krevních sraženin, které zúží, či úplně ucpou tepnu.

 • Pomáhá také účinně  při poruše a zánětu zduřelých lymfatických uzlin (mízní (lymfatické) uzliny). Učinná látka v Boswellii ( kyselina boswellová ) pomáhá zastavit a odstranit zánět nebo "tukový nádor" v dané oblasti. Výtažek z kůry Boswellia serrata obsahuje velké množství tzv. boswellových kyselin, vyznačujících se vysoce antiflogistickými (protizánětlivými), antiartritickými (proti zánětům kloubů) a antihyperlipidemic­kými účinky a to zejména proti zvýšené hladině tuků v krvi ,které se ukládají v cévách nebo lymfatickém systému)

 • Boswellové kyseliny zmírňují zánětlivé procesy a mají příznivé účinky též na mírnění projevů osteoar­trózy (degenerativní onemocnění kloubů s úbytkem kloubní chrupavky) 
    
 • Pomáhá také na záněty zubů, kořenů a dásní,( proti paradentóze)


Protizánětlivé účinky extraktu z Boswellie

Extrakty z Boswellia serrata mají přirozenou protizánětlivou aktivitu přesně v místě zánětu, kde umí vypnout zánět způsobující cytokiny a mediátory, které zahajují proces vzniku chronických zánětů. Z chemických analýz a ve farmakologických studiích bylo zjištěno, že pentacyklické triterpeny kyseliny boswellové jsou biologicky aktivní a odpovědné za protizánětlivé účinky extraktu z Boswellie serraty.

Osteoartritida

Osteoartritida nebo osteoartróza je nejčastější onemocnění kloubů, které postihuje asi 12% populace a s věkem se toto číslo zvedá až na 70%. U této nemoci dochází k postupné destrukci kloubních chrupavek, což způsobuje velké bolesti, Zároveň mají takto postižené klouby tendenci se situaci přizpůsobit a vyrůstají na nich rozličné osteofyty – kostní výrustky, které dovedou nepříjemně tlačit na okolní tkáň a způsobovat další bolest. Studie provedená na vysoké škole v indickém Nagpuru z roku 2003 potvrzuje terapeutickou hodnotu extraktu z Boswellia serrata, která má na klouby analgetické, proti zánětlivé a proti artritické účinky. Po dobu osmi týdnů pacienti dostávali k léčbě osteoartritidy kolene lék z extraktu Boswellie. Vedci u nich pozorovali snížení bolesti kloubu, zlepšení ohebnosti a prodloužení vzdálenosti, kterou byli pacienti schopni ujít. Vědci také pozorovali, že kolenní klouby pacientlm mnohem méně otékají a nebylo nutné jim tak často z kloubu injekčně odsávat vodu. Extrakt z Boswellia Serrata byl pacienty velmi dobře snášen.

Kolagenní kolitida

Vědecké studie naznačují, že extrakty Boswellia serrata může mít pozitivní vliv na chronický průjem způsobený kolagenní kolitidou a pozitivně ovlivnit kvalitu života pacientů.

Boswellia a astma

Výsledky dvojitě zaslepené 6 týdenní klinické studie na pacientech trpících astmatem již v roce ukázaly 1998, že extrakt z Boswellie a zejména jeho účinná složka, kyselina boswellová inhibuje biosyntézu leukotrienů podobně, jako tradiční léky na astma. U 70% testovaných pacientů ve věku 18 – 75 let došo ke zlepření zdravotního stavu a vymizely u nich fyzické příznaky, jako je dušnost, astmatické záchvaty a pískání na průduškách. 

Boswellia serrata extrakt mix

Jistě je na místě otázka, proč Boswellii míchat ještě s dalšími přírodními extrakty Curcuminem a Cordyceps sinensis. Začněme u léčivé cizopasné houby Cordyceps sinensis. Ten má kromě přirozeného antibiotického účinku ještě jednu, pro klouby, důležitou vlastnost. Pozitivně ovlivňuje funkci ledvin, které odpovídají za odbourání kyseliny močové. Právě ona tím, že se usazuje v kloubech, způsobuje artrózu a jejich poškození. Curcumin přípravek Boswellia serrata extrakt mix doplňuje svými protizánětlivými a antioxidačními účinky. Celý komplex přírodních extraktů chrání vaše klouby před poškozením, a jestliže trpíte artrózou nebo jiným zánětlivým onemocněním kloubů, pomůže zmírnit bolest, uklidní zánět a zlepší vaši pohybovou schopnost.

Přípravek Boswellia settara extrakt mix je připraven z velmi kvalitních přírodních extraktů od certifikovaných výrobců, které jsou pro vás namíchány v ideálním poměru tak, aby preventivně chránili vaše klouby a léčili již na nich napáchané škody.JESTLIŽE VÁS ZAJÍMAJÍ DALŠÍ PŘÍRODNÍ EXTRAKTY A PRODUKTY ZDRAVÉ VÝŽIVY, PODÍVEJTE SE ZDE

DOPORUČUJEME 

www.naturgreen.cz

Studie o účincích Boswellie:
Boswellia serrata funguje podobně jako nesteroidní antirevmatika

Dporučujeme s Boswelií užívat  také Naturgreen® BioRegenR a BioRegenV  ten je mimo jinné také vhodný proti paradentóze a pro zdravé dásně. Směs je velmi účinná na záněty zubů, kořenů a dásní, zde je však potřeba uzpůsobit užívání. Více info  zde a zde